« на головну 24.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Внутрішнє життя

Голови контрольно-ревізійних комісій сіли за парти… Або навчання з перервою у 20 років

Голови контрольно-ревізійних комісій сіли за парти… Або навчання з перервою у 20 років

Із 22 по 24 листопа­да у Чернігові прохо­див навчальний се­мінар голів контрольно-ревізійних комісій членських організацій та профоб’єднань Феде­рації профспілок України. Впродовж трьох днів у навчально-методичному центрі ФПУ Чернігівської облас­ті голови КРК про­слухали семінари із різних тем, зустрі­лися з Головою ФПУ Юрієм Куликом. Окрім навчання, учасники заходу та­кож побували і на екскурсіях – помилу­валися історични­ми пам’ятками Чернігівщини.

На навчання до Чернігова з’їхалося близько 70 осіб – представ­ників КРК член­ських організацій та профоб’єднань з усіх куточків України.

Серед тем, які розгляда­лися під час навчальних семінарів, зокрема, такі: «Контрольноревізійна ро­бота в профспілках у сучас­них умовах», «Оподатку­вання профспілкових дохо­дів і виплат», «Колдоговір­не регулювання у захисті людини праці», «Про осно­вні питання управління майновим комплексом ФПУ» та ін.

Ревізійна комісія ство­рюється з метою контролю за статутною та господарсько-фінансовою діяль­ністю профспілкової орга­нізації. У своїй роботі вона керується, окрім Статуту профспілки, чинним зако­нодавством, до якого по­стійно вносяться зміни. Тож за нинішніх умов украй необхідно було роз­повісти головам КРК про нововведення як в україн­ському законодавстві, так і новому Податковому ко­дексі, про методи роботи та багато іншого. Це, власне, й зробили досвідчені висо­кокваліфіковані спеціаліс­ти, які взяли участь у на­вчанні. Серед них, зокрема, голова КРК ФПУ Валерій Шведов, керівник фінансо­вого управління – головний бухгалтер ФПУ Олек­сій Гудим, заступник ке­рівника департаменту – ке­рівник управління з пи­тань бюджетної політики ФПУ Людмила Остапенко, завідувач відділу з питань бухгалтерського обліку, оплати праці та розрахун­ків із соціальними фонда­ми Оксана Шишига, керів­ник департаменту проф­спілкового майна ФПУ Га­лина Головенець та ін.

Учасники й організато­ри заходу залишилися за­доволеними, адже семіна­ри виявилися цікавими й насиченими: профспілков­ці ставили промовцям чи­мало питань та отримува­ли на них компетентні від­повіді, дізналися багато нової і корисної інформа­ції. Такі навчання не про­водилися близько 20 років, але тепер, за словами Го­лови ФПУ Юрія Кулика, вони мають бути систем­ними.

«Такі навчання дуже корисні та пізнавальні, ми маємо проводити їх ре­гулярно для того, щоб де­тально обговорювати пи­тання, необхідні для вашої роботи, та якомога більше давати вам цікавої, необ­хідної інформації… Мені хотілося б, аби ваша діяль­ність була спрямована на допомогу профспілковим організаціям, об’єднанням, профспілкам за­галом, адже нині за такої складної ситуації нам дуже потрібна допомога з будь-якого боку. А тим більше у фінансових спра­вах», – наголосив Юрій Кулик.

Під час зустрічі з проф­спілковцями у Чернігові Голова Федерації профспі­лок України не зміг оми­нути увагою й питання, що не стосуються навчання, але чи не найбільше хви­люють увесь профспілко­вий рух.

Зокрема, очільник ФПУ спинився на фінансовому питанні. «Ми збираємо мі­льярд гривень внесків на рік, однак ФПУ має один відсоток від цієї суми – ре­шта залишається на міс­цях. У всьому світі тради­ційно внески платяться не в первинку, а в профспілку, а там уже акумулюються. За кордоном у профспілках кошти накопичуються пе­реважно для проведення страйків. І якщо вони не проводяться рік-два – нако­пичуються величезні суми, сягаючи сотень тисяч, а по­декуди й сотень мільйонів доларів, євро… Ці кошти до певного часу лежать на де­позиті у банку й дають до­даткові прибутки, – заува­жив Юрій Кулик. – І зви­чайно, якби у нас була така ситуація – легше працюва­лося б. Нині ми живемо пе­реважно за рахунок нашого майна, яке вкрай погано експлуатується. Ми працю­ватимемо, аби система сплати профспілкових вне­сків була відпрацьована і ніхто від цього не страж­дав. Ми намагатимемося діяти так, щоб усе було справедливо».

Не залишилася поза ува­гою й загальна ситуація на­вколо ФПУ. Так, Юрій Ку­лик наголосив, що з кож­ним днем перебування на посаді впевнюється, скіль­ки негативу накопичилося довкола профспілок.

«Те, до чого ми дійшли, – це жах! …Як у політично­му, так і фінансовому й мо­ральному плані. Нині осно­вне завдання – погасити той негатив, який склався навколо ФПУ, стати міцно на ноги й узятися до вико­нання нашої основної робо­ти – соціально-економічного захисту трудівників, – сказав Голова ФПУ. – Сьо­годні я працюю над налаго­дженням соціального діа­логу з найвищими гілками влади. Так, уже спілкував­ся з Володимиром Литви­ном, Андрієм Клюєвим, Сергієм Тігіпком та інши­ми представниками влади, від яких отримав підтрим­ку й розуміння. Найближ­чим часом планується зу­стріч із заступником Генпрокурора, а згодом і з са­мим Генеральним прокуро­ром України. Вірю, що вдасться поспілкуватися з найвищим керівництвом держави».


ОПИТУВАННЯ

Про те, як пройшов навчальний семінар, чи є від нього користь та чи потрібні подібні заходи в майбутньому, ми запитали безпосередньо в його учасників.

Петро СТРИНЮК, заступник голови обкому працівників суднобудування України:

– Такий навчальний семінар не проводився вже понад 20 років, і нарешті нас зібрали! Це не тільки обмін досвідом, а й нова інформація, яку ми черпаємо з виступів. Щодня змінюється українське законо­давство, тож у зв’язку з цим виникає чимало питань. Тут ми маємо можливість поста­вити їх та почути кваліфіковані відповіді.

Олена КОРПАН, заступник головного бухгалтера київської міської ради професійних спілок:

– Семінар необхідний і корис­ний. Із запровадженням нового Податкового кодексу виникає чимало запитань і в бухгалтерів, і у членів комісій: як необхідно працювати і, відповідно, як про­водити перевірки підприємств. Було б чудово, якби такі навчан­ня стали системними. Крім отри­мання нової інформації, ми зна­йомимося з колегами – це також допомагає в роботі.

Анна СЕРЕДА, голова контрольно-ревізійної комісії Івано-Франківської обласної ради профспілок:

– Семінар, звісно, цікавий! По­черпнули багато корисної ін­формації як від лекторів, так і від спілкування з колегами. І  це, дійсно, за 20 років пер­ший навчальний семінар, про­ведений Федерацією профспі­лок України. Учасники задово­лені, адже тепер будемо знати, як нам працювати, використо­вуватимемо набуті знання у роботі.

Голова профспілки працівників малого та середнього бізнесу м. Києва, голова контрольно-ревізійної комісії київської міської Ради проф­спілок Наталія Духота:

– Щодня в Україні відбувають­ся зміни, зокрема й у нашому законодавстві. Тож існує чи­мало нюансів, які необхідно знати і профспілковому ліде­ру, і членам ревізійних комі­сій, аби зміцнювалися проф­спілки й ефективно захищали людину праці. Таке навчання необхідно проводити частіше, адже навіть спілкування з ко­легами нас об’єднує, зміцнює!


 

Валерій ШВЕДОВ, голова КРК ФПУ: «Кожен член профспілки має право знати, де і як використовуються його кошти та що зроблено для нього…»

Близько 20 років не проводилися навчальні семінари для голів КРК член­ських організацій і профоб’єднань ФПУ, тож нинішній захід не міг лиши­тися поза увагою. Як пройшов семінар, чи вдалося досягти поставленої мети та про його підсумки – «ПВ» дізнавалися безпосередньо у голови КРК ФПУ Валерія Шведова.

– Валерію Григоровичу, яка основна мета роботи комісії та навіщо прово­дити подібні навчання?

– Нинішню контрольно-ревізійну комісію було обрано на VІ з’їзді. У трав­ні ми зібралися вперше на організаційне засідан­ня, на якому й визначили основні напрями роботи, врахувавши побажання колишніх членів комісії. Наша біда в тому, що ми раніше не збиралися, на­вчання не проводили! Але ж окрім 13 членів нашої контрольно-ревізійної ко­місії ФПУ, на місцях пра­цюють голови комісій усіх членських організа­цій і територіальних профоб’єднань. Тож на­самперед саме вони по­требують нашої допомо­ги: інформації щодо змін у законодавстві, роз’яснення окремих нововве­день тощо. Ці комісії створено задля громад­ського контролю за вико­ристанням профспілко­вих коштів. Людина, яка стає членом профспілки, платить щомісяця внески у розмірі одного відсотка заробітної плати, тож має повне право вимагати взамін забезпечення на­лежних умов праці, оздо­ровлення, достойної опла­ти праці та інше, знати, як і куди використову­ються її гроші. Тож наше завдання перевіряти, на що витрачаються кошти.

– Розкажіть, будь ласка, з якою метою було про­ведено навчальний семі­нар та чи маємо вже якісь результати?

– Під час семінару учас­ники поставили більше запитань, ніж отримали відповідей, бо часу було обмаль! Ми переконані, що такі навчання надзви­чайно ефективні, їх необ­хідно проводити й надалі. Маємо чимало робочих моментів, які треба до­кладно розглядати, пояс­нювати, наводити при­клади… Якщо ми не буде­мо працювати з головами КРК первинок, навчати їх, то вони не знатимуть, як пояснити людям, де гроші, не зможуть переві­рити, допомогти, прокон­сультувати. Це перші по­дібні заняття, і вони допо­могли нам зрозуміти, на­скільки необхідна така робота і які питання слід опрацювати й висвітлити на наступних семінарах. Цього разу ми розглядали чимало специфічних пи­тань: ведення контрольно-ревізійної роботи в сучасних умовах, форму­вання бюджетів, контроль за дотриманням ко­шторисів доходів і видат­ків, формування колек­тивного договору та бага­то інших. Усе це для того, аби ми могли не тільки перевірити, а й допомогти.

– Подібні навчання не проводилися близько 20 років, чому вони відбу­лися саме зараз?

– Із часом усе змінюється, нині ж змінюється все дуже швидко і карди­нально! Так, прийнято Податковий кодекс, вне­сено зміни до багатьох за­конів України та норма­тивної бази, на часі – обго­ворення Трудового кодек­су. Тож учасникам семі­нару вкрай необхідно зна­тися на цих питаннях!

– У вашій роботі трапля­ються складні ситуації. Чи допоміг цей семінар вирі­шити хоча б якісь із них?

– Спілчани легко рахують кошти, які вони вносять до профспілки, однак да­леко не всі знають, що лише частина цієї суми потрапляє безпосередньо до ФПУ, решта ж лишаєть­ся на місцях! Структура Федерації обтяжлива, і розрив між первинною ор­ганізацією та верхнім ешелоном управління профспілки величезний! Це дещо ускладнює нашу роботу, а член профспілки в усіх гріхах звинувачує ФПУ, яка не має доступу до його грошей… У жодно­му разі ніхто не говорить про те, щоб забрати проф­спілкові внески у первин­ки! Однак контрольно-ревізійні комісії вищих ви­борних органів мають пра­во перевіряти свої член­ські організації, а саме правильність використан­ня коштів, навіть член­ських внесків, для цього вони й створюються.

Сподіваюся, що й надалі буде можливість прово­дити подібні навчання, адже цього разу ми розби­рали дійсно складні робо­чі питання і відтепер зна­ємо, як потрібно діяти в тій чи іншій ситуації. Дуже важливо орієнтува­тися в нововведеннях та складнощах нашої контрольно-ревізійної роботи!

 


04.12.2011


Анна РЄПІЧ, «ПВ»

ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання