« на головну 25.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Внутрішнє життя

Сильні профспілки – гарантія гідної праці

Сильні профспілки – гарантія гідної праці

27 жовтня у Будинку профспілок відбулося виїзне засідання виконавчого комітету Загальної конфедерації профспілок, на якому серед інших обговорювалися факти численних втручань державних органів влади у діяльність Федерації профспілок України.

У роботі форуму взяли участь лідери профспілкових об’єднань Росії, Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Таджикистану, міжнародних галузевих профоб’єднань, членських організацій ФПУ, представники Міжнародної організації праці, об’єднання організацій роботодавців, Національної служби посередництва та примирення.

Засідання відкрив президент Загаль­ної конфедерації профспілок, голова Федерації незалеж­них профспілок Росії Ми­хайло Шмаков.

Після нього з доповід­дю «Про роботу ФПУ щодо удосконалення соціально­го діалогу» виступив Голо­ва Федерації профспілок України Василь Хара. Він поділився досвідом про­ведення в Україні соціаль­ного діалогу з органами влади та об’єднаннями роботодавців, розповів про дії профспілок під час ви­рішення колективних тру­дових спорів, а також про їхні пропозиції щодо удо­сконалення національного законодавства.

Він наголосив на важ­ливості ухвалення в грудні 2010 року Закону «Про соціальний діалог в Україні», ініціатором при­йняття якого була ФПУ. Робота над ним тривала понад п’ять років і Феде­рація брала найактивнішу участь у його розробленні. У цьому законі враховано норми Конвенцій і Реко­мендації МОП стосовно впровадження в Україні принципу репрезентатив­ності профспілок та орга­нізацій роботодавців із ви­користанням критеріїв, що застосовуються у розвине­них країнах світу.

Основною та найре­зультативнішою формою соціального діалогу Голо­ва ФПУ вважає укладення й виконання колективних договорів та угод, під за­хистом яких нині перебуває близько 9 млн працівників. В Україні діють 92 галузе­ві та 27 регіональних угод, укладено майже 100 тис. ко­лективних договорів, якими охоплено 82% трудівників.

В. Хара наголосив на тому, що ФПУ вдається до різних засобів впливу на опонентів, зокрема акцій протесту. Так, за ініціа­тиви ФПУ та її членських організацій за 1996–2010 роки проведено понад 10 всеукраїнських акцій про­тесту, ініційовано 12 галу­зевих колективних спорів, 1600 колективних спорів на рівні підприємств. Феде­рація профспілок України чотири рази вступала у трудовий спір із Кабінетом Міністрів у зв’язку з пору­шенням законодавства про працю та невиконанням норм Генеральної угоди.

Під час дискусії учасни­ки засідання ознайомили­ся із досвідом українських профспілок щодо організа­ції соціального діалогу, за­хисту прав та інтересів тру­дящих, який потім будуть використовувати у своїй практичній діяльності.

Гостру дискусію викли­кала ситуація, що склала­ся навколо ФПУ. Зокрема – втручання правоохорон­них органів у діяльність найбільшого профспілко­вого об’єднання країни. Члени виконкому ЗКП за­слухали доповідь заступ­ника Голови ФПУ Сергія Українця, ухвалили заяву Загальної конфедерації профспілок, у якій ви­словили рішучий протест проти втручання органів влади у діяльність Феде­рації профспілок України. Михайло Шмаков висту­пив з ініціативою скласти «чорний список» високопо­садовців, співробітників прокуратури, суддів, які ведуть широкомасштаб­ну війну з ФПУ. Цей спи­сок ми передамо у країни Євросоюзу та США для того, щоб ці особи були ви­знані небажаними у цих країнах.

Виконавчий комітет заслухав доповідь гене­рального секретаря ВКП Володимира Щербакова про хід виконання рішень VI з’їзду Загальної конфе­дерації профспілок і пер­шочергові завдання щодо підготовки до наступного з’їзду.

Розглядалися також питання про особливості впровадження пенсійних реформ у країнах СНД, підсумки проведення у 2010–2011 роках солідарної профспілкової акції під гаслом «За достойну пен­сію!» та Всесвітнього дня дій профспілок за гідну працю. Про це розповів заступник генерального секретаря ЗКП Валерій Юр’єв.

З інформацією про дії профспілок щодо підви­щення мінімальної заро­бітної плати та доведен­ня її до рівня не нижче прожиткового мінімуму (мінімальний споживчий бюджет) виступили голо­ви федерацій профспілок Білорусі та Республіки Казахстан Леонід Козик і Сіязбек Мукашев, заступ­ник Голови ФПУ Сергій Кондрюк.

Цікавим виявилося об­говорення питання «Про досвід роботи Федерації незалежних профспілок Таджикистану щодо ор­ганізації літнього відпо­чинку та оздоровлення дітей». Було наголошено, що, попри труднощі, які спричинила фінансово-економічна криза, проф­спілки країни спільно з урядом багато працюють для організації змістов­ного відпочинку та оздо­ровлення дітей, велику увагу приділяють добору кадрів, поліпшенню ви­ховної роботи, розвитку та зміцненню матеріально-технічної бази відпочин­ку дітей.

Заступник Голови ФПУ Тетяна Гулечко розпо­віла про профспілковий досвід організації дитя­чого оздоровлення та від­починку в Україні. Член­ським організаціям було рекомендовано врахува­ти позитивний досвід України у цьому напрямі та використовувати його у практичній роботі.

Члени виконавчого комітету Загальної кон­федерації профспілок звернулися до членських організацій із заявою у зв’язку із 20-річчям ство­рення ЗКП і затвердили план підготовки та прове­дення основних заходів із відзначення цієї дати.

 

ДОВІДКА

Громадська організація Загальна конфедерація профспілок – міжнародне профспілкове об’єднання, до складу якого входить 10 національних профцентрів і 29 міжнародних галузевих об’єднань профспілок. Її було засновано у квітні 1992 року для консолідації дій членських організацій у питанні захисту трудових прав та інтересів трудящих країн СНД, прав і гарантій діяльності професійних спілок і зміцнення міжнародної профспілкової солідарності.

 

  • ДУМКА КОЛЕГ

Рішення ЗКП проводити засідання виконко­му в Києві – не випадкове. Це пов’язано із по­рушенням прав трудящих в Україні. У своїй заяві Загальна конфедерація профспілок від імені членських організацій, що об’єднують у своїх лавах 50 мільйонів трудящих, висловила рішу­чий протест проти втручання правоохоронних ор­ганів у діяльність Федерації профспілок України. Це розцінюється як неправомірний тиск на профспілки, що суперечить принципам свободи об’єднань і прав трудящих.

Загальна конфедерація профспілок наполягає на тому, аби вище керівництво держави ретельно вивчило ситу­ацію, що склалася, і вжило відповідних заходів для при­пинення протиправних дій.

Попри складне становище, в якому опинилися нині профспілки України, слід наголосити: вони продовжу­ють боротися за законні права та інтереси трудящих. Здійснюється тристоронній соціальний діалог, на законодавчому рівні вирішу­ються питання захисту соціально-еко­номічних прав та інтересів громадян.

Наталія ПОДШИБЯКІНА, заступник генерального секретаря загальної конфедерації профспілок


Я повністю підтримую дії Федерації профспілок і поставлю свій підпис під заявою, яку прийняла ЗКП у зв’язку із ситуацією, що склалася навколо ФПУ.

Я порадив би українським колегам зверну­тися зі скаргами до Міжнародної організа­ції праці. Саме тут розглядаються заяви про порушення владою низки Конвенцій МОП, відповідно до яких уряд має забез­печити нормальне функціонування профспілок.

Леонід КОЗИК, Голова федерації профспілок Білорусі


Ми повинні припинити втручання державних органів у діяльність профспілок. Цей процес набуває усе більшого розмаху. І подібні процеси відбуваються не тільки в Україні. Вони спостерігаються і в Росії, в Киргизстані, в Грузії та інших державах. І скрізь влада послуговується «притягну­тими за вуха» аргументами, залучає правоохоронні органи для тиску на профс­пілки… Все це відбувається в інтересах окремих фінансових груп, олігархів, а інколи – й держави.

Михайло ШМАКОВ, президент загальної конфедерації профспілок, голова федерації незалежних профспілок Росії


Я вважаю, що втручання влади у діяль­ність профспілок суперечить принци­пам свободи об’єднання і прав трудящих вільно здійснювати свою діяльність. Ми, представники Загальної конфедерації профспілок, наполягаємо на тому, щоб уряд України нарешті втрутився у си­туацію та вжив відповідних заходів для припинення протиправних дій щодо найбільшого об’єднання громадян краї­ни – Федерації профспілок України.

Сіязбек МУКАШЕВ, Голова федерації профспілок Республіки Казахстан

 

02.11.2011


Тетяна РУБАН, «ПВ»

ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання