« на головну 16.07.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1253)
20
Червень
 
Інтерв’ю
 
СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»

СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Внутрішнє життя

Рука на пульсі

Рука на пульсі

Під час традиційної понеділкової наради, що відбулася у Будинку профспілок, обго­ворювалася низка актуальних питань, підбивалися підсумки роботи за мину­лий тиждень і визначалися нові перспек­тиви та завдання. Зокрема, йшлося про рішення Окружного адміністративного суду м. Києва та заплановані навчання профспілкових юристів, які працюють в областях, щодо можливих нових нападів з боку правоохоронних органів та тих, хто все ніяк не втамує жагу до профспіл­кового майна…

Готуємо апеляцію

Одним з основних питань, що розглядали­ся під час наради, була постанова Окружного адміністративного суду м. Києва від 26 жовтня 2011 року. Так, у справі № 2а-10039/112670 задово­лено позов Генеральної прокуратури України до Федерації профспілок України про визнання протиправними та ска­сування розпоряджень Голови ФПУ від 08.06.2011 № 94 «Про заборону на­дання інформації» та від 21.06.2011 № 99 «Про за­безпечення дотримання законності».

Прямою вимогою за­значених розпоряджень Голови ФПУ є заборона працівникам профспіл­кових виборних органів та заснованих за участю профспілок товариств і підприємств надавати будь-які документи, мате­ріали та інформацію про діяльність ФПУ, її член­ських організацій на вимо­ги та запити правоохорон­них органів, що надходять або здійснюються з пору­шенням встановленого за­коном порядку.

Під час наради було зазначено, що за даних обставин Федерація профспілок України має підстави для апеляційно­го оскарження постанови Окружного адміністра­тивного суду м. Києва про визнання неправо­мірними згаданих розпо­ряджень Голови ФПУ і вже готує апеляцію.

Обговорюємо разом

Що ж до найближчих планів, то вже на цьому тижні ФПУ планує про­вести низку фахових дискусій. Серед них: об­говорення проблем, що виникають при укла­денні галузевих угод та реалізації їх положень на підприємствах, в установах та організа­ціях; обговорення про­екту Рекомендацій круглого столу «Оплата праці – українські ре­алії, новітні цілі, солі­дарні завдання», прове­дення якого планується за участі Голови ВРУ Володимира Литвина тощо. Не залишиться поза увагою й проблема ВІЛ/СНІДу в сфері пра­ці. Так, уже на цьому тижні буде проведено засідання круглого сто­лу, присвячене проекту Національної стратегії тристороннього спів­робітництва з протидії ВІЛ/СНІДу в сфері пра­ці на 2012–2017 роки.

Навчатимемось боротьбі

У зв’язку з почастішан­ням нападів на майно ФПУ існує необхідність органі­зувати роботу профспілко­вих юристів у судах, вибу­дувати правильну правову позицію тощо. Тож, за словами заступника Голо­ви ФПУ Сергія Українця, вже наприкінці листопада планується провести на­вчання юристів, які пра­цюють в областях. Адже напади на профспілки та профспілкове майно тра­пляються не лише в сто­лиці, а й на території всієї України. Тому поряд із та­кою формою навчання, як лекції, велика увага при­ділятиметься розв’язанню конкретних ситуацій.

Анна РЄПІЧ, «ПВ»

 

«ПРІОРИТЕТ РЕАЛЬНИЙ, А НЕ ДЕКЛАРОВАНИЙ – ЗАБЕЗПЕЧИТЬ НОВУ ЯКІСТЬ ОСВІТИ»

Саме на цих словах осо­бливо наголосив у своєму виступі голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов на ІІІ з’їзді освітян, який відбувся 28 жовтня 2011 року в столиці.

З трибуни форуму очіль­ник профспілки зауважив, що реформування освіти і реалізація стратегічних завдань щодо змісту, якос­ті роботи, впровадження найновіших технологій можливі лише завдяки активній роботі науково-педагогічних працівни­ків, викладачів, учителів, вихователів, керівників освітніх закладів. Їхній ін­телектуальний і, безпере­чно, моральний потенціал, рівень професійних знань, творчий підхід до справи – ось визначальні фактори розвитку та ефективності надання якісних освітніх послуг.

«Водночас, – зауважив Георгій Труханов,– низькі заробітні плати не сприя­ють зростанню престижу освіти, підвищенню авто­ритету професії вчителя, не відповідають суспільному значенню праці педагогів, а також не узгоджуються з нормами чинного законо­давства, особливо у питан­ні оплати праці».

Загалом у роботі осві­тянського форуму взяли участь майже 1000 делега­тів з усіх регіонів країни, а також понад 500 запро­шених, серед яких колиш­ні міністри освіти, вете­рани педагогічної праці, вчителі-новатори, освітяни – Герої України.

Пленарне засідання з’їзду відкрили Прем’єр-міністр Микола Азаров та міністр освіти і науки, мо­лоді та спорту Дмитро Та­бачник.

Глава уряду у своєму ви­ступі перед освітянським загалом зробив акцент на посиленні морально-етичного виховання учнів. Він, зокрема, зауважив, що економіку можна поліпши­ти, зробити так, щоб вона нормально працювала, але моральний стан суспіль­ства, духовність – ось що надзвичайно важливо і за­лежить передусім від сім’ї та школи.

Основні завдання осві­ти на найближчі десять років окреслив керівник профільного міністерства Дмитро Табачник. Зокрема, мова йшла про ліквідацію «комп’ютерної малописем­ності» вчителів, нарощу­вання темпів «хрестового походу» за повернення ди­тячих садків, оптимізацію мережі шкіл, розвиток по­зашкільної, професійно-технічної та реформування вищої освіти в Україні.

На з’їзді розглядалися та дістали підтримку Наці­ональна стратегія розвитку освіти в Україні на 2012–2021 роки та нова редакція законопроекту «Про вищу освіту».

На думку учасників фо­руму, новий закон «Про вищу освіту» адаптує струк­туру вищої освіти до євро­пейських вимог, передбачає законодавче врегулювання зовнішнього незалежного оцінювання, посилює інно­ваційну складову діяльності університетів та визначає організаційно-правові фор­ми впровадження інновацій.

Інна Журавель, ЦК профспілки освітян

 

 

 

02.11.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

08.05.2024 21:25

08.05.2024 21:01

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання