« на головну 16.07.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1253)
20
Червень
 
Інтерв’ю
 
СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»

СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Внутрішнє життя

Як довго українців змушуватимуть виживати?

Як довго українців змушуватимуть виживати?

Федерація профспілок України спростувала ін­формацію про те, що проект Де­ржавного бюдже­ту на 2012 рік був погоджений із профспілками. Про це заявили під час брифінгу пред­ставники Спільно­го представниць­кого органу всеук­раїнських профспі­лок та профоб’єднань.

Як заявив заступ­ник Голови ФПУ Сергій Кондрюк, поширена Мі­ністерством соціальної політики інформація стосовно погодження базових положень держ­бюджету з ФПУ не від­повідає дійсності. Так, за словами С. Кондрюка, профспілки брали актив­ну участь у підготовці проекту бюджету на на­ступний рік, проте в ре­зультаті їх пропозиції так і не було прийнято. Сьогодні ФПУ завершує підготовку постатейних пропозицій до проекту держбюджету і найближ­чими днями передасть їх до Верховної Ради.

Профспілки кате­горично проти запро­понованих Кабінетом Міністрів у проекті Дер­жавного бюджету на 2012 рік розмірів соцстандар­тів та гарантій. За слова­ми учасників брифінгу, вони є недостатніми для реалізації базових поло­жень Конституції про за­безпечення права на на­лежний життєвий рівень працівника та його сім’ї, а також узятих Україною зобов’язань за ратифі­кованими конвенціями МОП.

У своїх виступах про­мовці акцентували увагу на тому, до яких наслід­ків можуть призвести урядові пропозиції до держбюджету. Зокрема, встановлення мінімаль­ної зарплати майже на 30% нижче за прожитко­вий мінімум загрожує зростанням кількості осіб, зайнятих у тіньовій економіці, консервацією бідності серед працівни­ків і збільшенням прірви між багатими й бідними через низьке співвідно­шення мінімальної та се­редньої зарплат.

Чого ж будуть дома­гатися профспілки? Пер­ше – це оприлюднення фактичного розміру про­житкового мінімуму. Дру­ге – чіткого визначення в Держбюджеті етапності приведення розміру про­житкового мінімуму до його фактичної величи­ни і відповідної етапнос­ті зростання мінімальної зарплати, базового тари­фу Єдиної тарифної сіт­ки. По-третє, профспілки вважають, що 20 років трансформацій економі­ки за рахунок трудящих, 15 років дії нової Кон­ституції є достатньою підставою для оновлен­ня Закону України «Про мінімальний споживчий бюджет».

Тетяна РУБАН, «ПВ»

Фото Кирила ЛАТИШЕВА

 


ФПУ ВІДПОВІДАЄ КРИТЕРІЯМ РЕПРЕЗЕНТАТИВНОСТІ

26 вересня під час понеділкової селекторної наради у Будинку спі­лок відбулося урочисте вручення Федерації професійних спілок Ук­раїни свідоцтва про відповідність критеріям репрезентатив­ності Національної служби посередництва і примирення. Свідоц­тво про підтвердження репрезентативності Голові ФПУ Василю Хара особисто вручив голова НСПП Олександр Окіс.

«Ми зробимо все мож­ливе, аби подальший розвиток соціального діа­логу сприяв поліпшенню соціально-трудових від­носин як на рівні кожно­го підприємства, так і у державі загалом. Що ж від цього отримає пере­січний громадянин, член профспілки? У першу чер­гу – це те, що соціальний діалог реально починає працювати на результат», – зазначив голова НСПП.

Так, відповідно до зако­ну про соціальний діалог в Україні рішенням НСПП Федерацію професійних спілок України визнано такою, що відповідає кри­теріям репрезентативнос­ті на національному рівні для участі у колективних переговорах з укладення Генеральної угоди, для делегування представ­ників до Національної тристоронньої соціально-економічної ради, до ор­ганів управління фонда­ми загальнообов’язкового державного соціального страхування та інших тристоронніх органів со­ціального діалогу, а та­кож для участі у міжна­родних заходах.

Василь Хара привітав усіх присутніх із цією визначною подією і на­голосив: «Свідоцтво про відповідність критеріям репрезентативності є про­пуском до соціального діалогу найвищого рівня. Тож ті, хто хоче нас іг­норувати, уже не в змозі цього зробити, адже закон на нашому боці».

Олена ОВЕРЧУК, «ПВ»

 

 

СОЛІДАРНІСТЬ ЗАРАДИ КОНСТИТУЦІЙНИХ ПРАВ

28 вересня в «Українському домі» відбувся соціальний форум «Солідарність заради конституційних прав», організований за сприяння Громадянського консти­туційного комітету. У його роботі взяли участь представники Федерації профспілок України.

Гасло «спільно ми зможемо все» чітко та лаконічно пере­дає основну мету заходу – консолідація громадських ор­ганізацій і професійних спілок. Мета – вироблення спільних дій щодо вирішення соціаль­но-економічних проблем під час соціального діалогу з ор­ганами державної влади.

Слід зазначити, що вперше в Україні у такий складний час разом зібралися лідери профспілок України, активісти громадських організацій, бла­годійних фондів, екологи, політологи, представники за­собів масової інформації, учас­ники Податкового майдану, чорнобильці, афганці та ін.

Головна мета соціального фо­руму «солідарність заради конституційних прав» – фор­мування єдиного пакета про­позицій і винесення його на загальнонаціональний круг­лий стіл – як основу конструк­тивного діалогу між владою та суспільством; обговорення проблеми подолання право­вого нігілізму влади і зростан­ня правової свідомості ук­раїнської політичної нації; правова оцінка діяльності правоохоронних органів щодо перешкоджання діяль­ності громадських організацій та утисків свободи слова; фор­мування позиції представни­ків громадянського суспільс­тва стосовно основних питань демократичних реформ, виборчого законодавства та кон­ституціоналізму.

Голова Громадянського конс­титуційного комітету Юрій Збітнєв зазначив: «на форумі не представлені політичні пар­тії та народні депутати, хоча багато хто з учасників є симпа­тиками тих чи інших політич­них сил. з нашої точки зору, нині в Україні є всього дві пар­тії: перші сидять на Пе­черських пагорбах та уособ­люють владу, другі – громадя­ни України. Влада загалом як явище потребує нагальних системних змін, адже фактич­но в усіх сферах нашого життя спостерігаються порушення базових конституційних прав: на житло, здоров’я, безпеку».

У свою чергу заступник Голови Федерації профспілок України Григорій Осовий наголосив: «Говорячи про співпрацю ФПУ, варто зазначити, що ми може­мо просуватися шляхом поро­зумінь і солідарності стосовно багатьох аспектів нашого жит­тя, разом реагувати на ті чи інші події». він зупинився на таких актуальних питаннях, як «модернізація країни», яку за­пропонувала влада, а також економічних, правових, між­народних проблемах, приді­ливши значну увагу Пенсійній реформі. насамкінець він за­значив: «усіх проблем, звичай­но, одночасно не розв’язати, тому варто налаштуватися на серйозну, системну, тривалу та професійну роботу. Іншого способу досягнення мети не­має. Безперечно, профспілки будуть професійно корисними для розвитку громадянського суспільства й ідей, які обгово­рюються».

Радник Голови Федерації профспілок України Анатолій Башловка під час свого висту­пу зупинився на проблемі ві­кової дискримінації працівни­ків: «в українському суспільс­тві назріло чимало питань і проблем. зокрема, нагального вирішення потребує пробле­ма вікової дискримінації під час прийняття на роботу. По суті, існує віковий ценз, що в більшості випадків у класифі­каторі професій відсутній. Так, відкриваючи газетні оголо­шення про пошуки роботи, звертаємо увагу на обмежен­ня за віком. тож, по суті, люди, що досягли 40-річного віку і більше, є соціально незахище­ними, що створює серйозне напруження в суспільстві, особливо після прийняття Пенсійної реформи. Це наруга над людьми!».

На завершення учасники фо­руму прийняли резолюцію та звернулися з відкритим лис­том до комітету верховної Ради україни з питань соціаль­ної політики та праці, в якому висловили прохання підтри­мати їхню ініціативу та провес­ти в жовтні 2011 року комітет­ські слухання на тему «про до­тримання органами держав­ної влади прав профспілок».

Олена ОВЕРЧУК, «ПВ»

06.10.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

08.05.2024 21:25

08.05.2024 21:01

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання