« на головну 25.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Внутрішнє життя

Внутрішнє життя

Внутрішнє життя

У понеділок під час традицій­них апаратної та селекторної нарад у ФПУ було розгляну­то хід реалізації Генеральної уго­ди, ситуацію у фондах соціаль­ного страхуван­ня, низку запро­понованих уря­дових новацій, судові розгляди справ за участі Федерації, пи­тання безпеки охорони праці. Про головні мо­менти обгово­рення – доклад­ніше.

Соціальний діалог – у дії

Кабмін відреагував на настійливі рекомендації профспілок провести широке обговорення соціально значущих питань – прийнято розпорядження Уряду «Про проведення публічного громадського обговорення системних соціально­економічних реформ».

Нагадаємо, що відповідно до норм Генеральної угоди глобальні питання, що стосуються економічних і соціальних прав працівників, не можуть бути вирішені без діалогу влади з профспілками та об’єднаннями роботодавців. Тож удосконалення податкового законодавства, робота над проектами Трудового та Житлового кодексів, реформа пенсійної системи, адміністративна реформа, що здійснюються в Україні, – будуть у центрі подальших публічних дискусій. Обговорення відбуватиметься шляхом організації круглих столів, проведення дебатів на радіо і телебаченні за участі представників різних соціальних груп, аби максимально враховувати думку громадськості.

Віце­прем’єри, кожен за напрямом своєї роботи, повинні разом із центральними органами влади виробити у двотижневий термін плани проведення роз’яснювально­консультаційної роботи, оприлюднити проекти документів із публічного обговорення на сайтах і запропонува ти громадськості певний алгоритм дискусій. ФПУ, Спільний представницький орган профспілок візьмуть безпосередню участь у проведенні таких публічних обговорень.

Пеня буде. Але якого розміру?

Минулого тижня Прези дент України підписав прийнятий Верховною Радою закон, яким знято заборону на нарахування пені за несвоєчасне внесення плати за житлово­комунальні послуги. Нагадаю, що мораторій на нарахування штрафів за несплату комунальних послуг, у зв’язку з невиконанням державою зобов’язань щодо видачі заробітної плати, пенсій, стипендій, інших грошових виплат, діяв у державі від 1996 року.

Владне рішення насправді видається не­однозначним. З одного боку, несумлінних платників треба стимулювати своєчасно розраховуватися за послуги ЖКГ (на 1 листопада 2010 року заборгованість населення з оплати «комуналки» становила 10,5 млрд гривень!). З іншого, держава досі не внормувала ситуацію з видачею заробітної плати – на сьогодні заборгованість хоча поступово і скорочується, усе ще становить близько 1,3 млрд гривень. Тож і лунали пропозиції профспілок диференційовано підходити до нарахування пені – зважаючи на наявність заборгованості із зарплат перед громадянами.

Однак із 1 січня дія норми про заборону стягнення пені припиняється. Але водночас розмір пені та її максимальні значення нормативно­правовими актами не встановлені! Про її розмір (0,1%) йдеться лише у проекті Житлового кодексу, який ще не має статусу чинного закону. Тож Федерація рекомендує членським організаціям ФПУ, первинкам оперативно довести до членів профспілок, що у будь­якому договорі сторона бере на себе зобов’язання добровільно. У разі наявності заборгованості з заробітної плати або соціальних виплат, вони мають право не погоджуватися на встановлення розміру пені в договорі або не укладати нові договори з надавачем відповідних житлово­комунальних послуг до законодавчого врегулювання питання. Або, в крайньому разі, посилатися на законодавчі норми, які діяли до 1996 року, коли пеню нараховували в розмірі 0,01% за один день прострочення платежу. (Докладніше про нарахування пені – у № 1/2011 «ПВ».)



05.01.2011


Володимир ПОЛЄТАЄВ, «ПВ»

ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання