« на головну 24.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Внутрішнє життя

Боротьба в рамках соціального партнерства

Боротьба в рамках соціального партнерства

6 вересня у будівлі Федерації профспілок України відбулося п’яте засідання Пре­зидії ФПУ. На розгляд були винесені актуальні питання, відображені в проек­тах постанов. Зокрема, йшлося про загрозу руйнації засад трудового права, по­рушення прав трудящих та обмеження профспілкової діяльності, про заходи для забезпечення максимального виконання організаційного й фінансового по­тенціалу ФПУ та членських організацій щодо проведення ефективних солідар­них дій профспілок на захист соціально-економічних прав трудящих тощо.

ПРОТИ ТЕЧІЇ

В Україні нині поспі­хом проводяться так звані реформи, суть яких зво­диться до одного: знищити трудові права і перекласти на плечі людини праці всі негаразди, прорахунки і зловживання… Крім того, протягом тривалого часу влада не вживає ефек­тивних заходів щодо по­гашення заборгованості з виплати заробітної плати, ігнорує ініціативи ФПУ, які б зробили економічно невигідним для роботодав­ців привласнення зарплат найманих працівників.

У ході Президії було наголошено й на грубому порушенні ратифікова­них Україною Конвенцій МОП та законодавства України щодо профспі­лок, чим практично лега­лізуються незаконні дії, спрямовані на обмежен­ня їхньої діяльності. А невиконання договірних зобов’язань за Генераль­ною угодою, галузевими угодами та колдоговора­ми набувають масштаб­ного характеру.

У цій ситуації ФПУ та її членські організації ор­ганізували опір антина­родній пенсійній реформі. Протягом тривалого часу Федерації вдається про­тидіяти вимогам Міжна­родного валютного фонду щодо багатократного під­вищення ціни на газ для населення.

Виходячи з вищевикла­деного, Президією було прийнято проект постано­ви Ради ФПУ «Про загрозу руйнації засад трудового права, порушення прав трудящих та обмеження профспілкової діяльнос­ті». В ній, зокрема, ви­значили першочергові завдання Федерації та її членських організацій на наступний рік, які в прин­ципі й увійшли до самої назви документа, а саме: недопущення руйнації основних засад трудового права, порушення прав трудящих, обмеження прав профспілок.

ПЛАНИ НА МАЙБУТНЄ

На Президії також було прийнято низку рішень щодо проведення комплек­су заходів для забезпечен­ня максимального вико­ристання організаційного й фінансового потенціалу ФПУ та її членських орга­нізацій під час проведення солідарних дій профспі­лок на захист соціально-економічних прав трудя­щих. Так, було схвалено Комплекс заходів і План проведення протестних дій профспілок. Членські організації та члени Ради ФПУ ще надаватимуть свої пропозиції та зауваження до цих документів.

Під час засідання йшлося і про організацію роботи Академії праці і соціальних відносин ФПУ в системі профспілкової освіти. Щодо профспіл­кового навчання, підго­товки та перепідготовки профспілкових кадрів, розвитку профспілкової науки Академія праці і соціальних відносин ФПУ є головним навчаль­ним закладом. Проте тут не проводяться до­слідження та не здій­снюється прогнозування соціально-економічного розвитку України для ви­користання в роботі проф­спілок. Як наслідок – брак науково-методичних, інформаційно-аналітичних і довідкових матеріалів, необхідних не лише для забезпечення профспілкового навчан­ня, а й для інформаційної роботи з рядовими члена­ми профспілки.

З огляду на це, Прези­дія підтримала пропози­цію Науково-методичної ради ФПУ щодо створення у складі Академії праці і соціальних відносин ФПУ Інституту профспілкового руху, а також затвердила його головні завдання. Се­ред них, зокрема, організа­ція й проведення науково-дослідних робіт з питань вивчення профспілкового руху в Україні, вироблення пропозицій, рекомендацій і прогнозів щодо перспектив його розвитку; підвищення кваліфікації профспілко­вих працівників і спеціа­лістів з питань соціальної роботи, захисту трудових і соціально-економічних прав трудящих, право­вої роботи; підготовка викладачів для системи профспілкового навчання; науково-методичне забез­печення діяльності ФПУ, її членських організацій, навчально-методичних центрів профспілок.

 

11.09.2011


Анна РЄПІЧ, «ПВ»

ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання