« на головну 25.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Внутрішнє життя

Треба змінювати підходи до оплати праці

Треба змінювати підходи до оплати праці

«Підсумки 20-річчя Незалежності України у соціаль­них аспектах» – такою була тема прес-конференції, що відбулася у прес-центрі інформ-агенції «Українські новини» напередод­ні визначного дер­жавного свята – Дня Незалежності України.

Перед журналіста­ми виступили в. о. Голови ФПУ Сер­гій Кондрюк, го­лова Державної інспекції України з питань праці Андрій Черкасов, провідні науковці з Інсти­туту демографії і соціаль­них досліджень НАН Укра­їни, експерти й соціологи.

У ході прес-конференції було обговорено широке коло питань щодо соціаль­них очікувань українців. Зокрема, йшлося про по­казники рівня зайнятості та прихованого безробіття, про темпи народжуваності й масштаби трудової мі­грації з України.

Звертаючись до пред­ставників ЗМІ, Сергій Кон­дрюк зазначив, що попри позитивні тенденції, які з’явилися за роки незалеж­ності української держави, водночас ми маємо зни­ження престижності суспільно-корисної праці, що суттєво впливає на структуру зайнятості насе­лення і на систему трудо­вих відносин в цілому. Не­виплата зарплати – це амо­ральний вчинок, вважають у Федерації профспілок, а роботодавці, які не пла­тять своїм працівникам або роблять це невчасно, – не тільки порушують за­кон, вони підривають еко­номічну могутність дер­жави. Прикро, що за такі дії ніхто не поніс належної відповідальності.

На жаль, праця у нашій країні так і не стала рента­бельною, а рівень міні­мальної зарплати на 30% менший за фактичний по­казник прожиткового міні­муму. Тому низька плато­спроможність наших гро­мадян разом з іншими фак­торами не сприяють дина­мічному розвитку вітчиз­няної промисловості і біз­несу.

У своєму виступі в. о. Голови ФПУ Сергій Кон­дрюк наголосив, що циві­лізованим можна вважати лише те робоче місце, де працівнику офіційно ви­плачують зарплату з усіма законними відрахування­ми, де безпечні для здоров’я умови праці тощо. На жаль, за підрахунками профспілкових фахівців, третина існуючих робочих місць не відповідає вище­названим критеріям. Тому людину, яка працює без до­тримання належних умов праці, не можна вважати працевлаштованою.

Усе це впливає на якість трудового потенціалу. Тож поки не буде створено на­лежних умов для відтво­рення кваліфікованого ка­дрового потенціалу – від­буватиметься відтік най­більш кваліфікованої час­тини суспільства за кор­дон розбудовувати чужу економіку. Вже сьогодні ми відчуваємо нестачу кваліфікованих працівни­ків, тому нам негайно тре­ба змінювати підходи до оплати праці.

Медіа-центр ФПУ

 

 

КОПНУВШИ ВГЛИБ

Про звернення до Вищого адміністративного суду України

Вищий Адміністративний Суд України надіслав ін­формаційний лист від 19 липня 2011 року го­ловам апеляційних адмі­ністративних судів, у яко­му наголосив: під час розгляду та вирішення справ слід виходити з того, що відповідно до частини 4 статті 42 Зако­ну України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» при перерахунку пенсій має враховуватися се­редня величина тієї заро­бітної плати, яку вико­ристовували під час при­значення пенсії.

На наш погляд, Вищий Ад­міністративний Суд Украї­ни підійшов до розгляду порушеного питання по­верхово, без аналізу й урахування особливостей та суті коригування заро­бітку для визначення роз­міру пенсії.

У зв’язку з цим Федерація профспілок України звер­нулася до Вищого адміні­стративного Суду України з проханням повернутися до розгляду питання щодо порядку визначен­ня середнього заробітку для перерахунку пенсії відповідно до частини 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов’яз-кове державне пенсійне страхування» та змінити висновок.

Соціально-департамент ФПУ

 

 

ОПТИМІСТИЧНІ ОБІЦЯНКИ

Мінсоцполітики знову обіцяє погасити заборго­ваність із зарплати до кінця року.

Начальник управління мо­ніторингу ринку заборго­ваності виплат із зарплати Міністерства соціальної по­літики Ярослав Діденко за­явив, що заборгованість повинна бути повністю по­гашена до кінця 2011 року.

Як повідомляє РБК-Україна з посиланням на Діденка, станом на 1 липня понад 140 тис. людей не одержа­ли вчасно зарплати.

«Уряд і Президент постійно ставлять завдання про не­обхідність повного пога­шення заборгованості із за­робітних плат, і Президент поставив завдання повніс­тю погасити цю заборгова­ність до кінця року. Ми ро­бимо все, щоб це завдання виконати», – заявив він.

За словами Діденка, ліди­рують по заборгованостях такі промислові області, як Донецька, Харківська, Лу­ганська. Також високий рі­вень заборгованості в аграрній промисловості й транспортній галузі.

У той же час він відзначив, що з 1 березня по 1 липня забор­гованість із зарплат зменши­лася до 1 млрд 186 млн грн, тобто майже на 0,5 млрд грн.

 

ПРОКУРАТУРА ПИШЕ...

На звернення ФПУ до Гене­рального прокурора Украї­ни В. Пшонки з приводу по­рушення законних прав під­приємств легкої промисло­вості Вінницької області на відшкодування ПДВ, зокре­ма, ПаТ «Поділля», «Воло­дарка» та ПраТ «Швейна фа­брика «Браїлівчанка», на адресу Федерації надійшов лист-відповідь із прокурату­ри Вінницької області. У ньому зазначається, що в. о. прокурора м. Вінниці а. До­бросердову та Жмерин­ському міжрайпрокурору В. Грушковському доруче­но перевірити факти вказа­них порушень і про резуль­тати повідомити Федерацію профспілок України.

Соціально-економічний департамент

 

 

26.08.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання