« на головну 23.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Внутрішнє життя

Рейдерство «в законі»

Рейдерство «в законі»

Незважаючи на законність володіння ФПУ профспілковим май­ном, органи влади намагаються будь-яким чином отримати його, черговий раз вносячи на розгляд до парламенту проект За­кону України «Про правовий режим майна загальносоюзних гро­мадських об’єднань (організацій) колишнього Союзу РСР».

Посилаючись на начебто необ­хідність забезпе­чення законних інтересів держа­ви та громадян України, розробники законопроек­ту, зокрема Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, без­підставно намагаються обґрунтувати це від­сутністю законодавчого закріплення права на майно загальносоюзних громадських організацій колишнього СРСР.

Проте, виступаючи проти прийняття вка­заного законопроекту, ФПУ звертає увагу гро­мадськості на те, що при цьому чиновника­ми навмисне нехтують­ся положення статті 13 Конституції України, де йдеться про забезпечення державою захисту прав усіх суб’єктів права влас­ності і господарювання, соціальну спрямованість економіки.

За висновками ФПУ, вказаний законопроект суперечить вимогам Господарського кодексу України, в частині 2 стат­ті 5 якого проголошено за­безпечення державою за­хисту прав усіх суб’єктів господарювання, права кожного володіти, корис­туватися і розпоряджа­тися своєю власністю, а також непорушності пра­ва приватної власності, недопущення протиправ­ного позбавлення її, ви­знання принципу верхо­венства права.

Проте, всупереч за­конодавчим нормам, розробники нового за­кону намагаються іні­ціювати прийняття документа, що дозво­лив би протиправно позбавити об’єднання громадян, насамперед профспілки, майна, на­бутого ними на закон­них підставах протя­гом десятків років.

Федерація профспілок України виступила ка­тегорично проти законо­давчого унормування в запропонованій редакції питань правового ре­жиму майна загально­союзних громадських об’єднань (організацій) колишнього Союзу РСР.

Адже тільки-но право на профспілкове май­но перейде до держави або комунальної сфери, його буде приватизова­но та продано бізнес-структурам, які дбати­муть не про благо народу, а насамперед про отри­мання прибутків. Зро­зуміло, що пересічним українцям доведеться сплачувати високу ціну за оздоровчі путівки.

МІЖНАРОДНИЙ ПРОФСПІЛКОВИЙ РУХ СОЛІДАРНИЙ ІЗФПУ

Міжнародна конфедерація профспілок від імені її Ге­нерального секретаря Ша­рон Барроу надіслала лис­ти Президенту України В. Януковичу, Прем’єр-міністру м. Азарову та ге­неральному прокурору Пшонці, у яких закликає «забезпечити повагу до міжнародних прав і стан­дартів, Конституції і на­ціонального законодавс­тва України та вжити не­обхідних заходів з тим, щоб зупинити напади на ФПУ й втручання державних чиновників у внутрішні справи профспілок».

Листи підтримки також надійшли від загальної фе­дерації праці Португалії, Центрального об’єднання трудящих Бразилії, Цент­ральної організації фінських профспілок, Конфе­дерації праці Болгарії «Подкрепа», Французької демократичної конфеде­рації праці, загальної кон­федерації праці Франції, Міжнародної федерації профспілок хіміків, енерге­тиків, гірників та працівни­ків інших галузей, союзу самостійних профспілок Сербії, Об’єднання профспілок Австрії, загальної конфедерації праці Італії, Міжнародної федерації металістів, інтернаціоналу громадського обслугову­вання, Федерації профспі­лок Таджикистану, Об’єднання профспілок Ні­меччини, Федерації профспілок республіки Ка­захстан, конфедерації профспілок Азербайджа­ну, Федерації профспілок Киргизстану, американсь­кої федерації праці – Конг­ресу виробничих профспі­лок.

ДЕРЖАВНЕ – НЕ ЗАВЖДИ КРАЩЕ

Протягом 1996–2004 років профспілками до державної та комунальної власності безкоштовно було передано низку об’єктів: 10 санаторіїв та інших оздоровчих за­кладів, що належали ФПУ, змінили власників. серед них – «Київ», «Гірняк», ім. Куйби­шева (Ялта); «Октябрь», ім. Рози Люксембург, ім. Леніна (Євпаторія); «Альбатрос» (Алушта); «Перлина» (Одеса); «Гірська тиса» (Закарпаття). на жаль, передані в державну та комунальну власність об’єкти не використовуються за прямим призначенням.

07.08.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання