« на головну 16.07.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1253)
20
Червень
 
Інтерв’ю
 
СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»

СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Внутрішнє життя

Майнові питання – фінансові здобутки

Майнові питання – фінансові здобутки

Федерація профспілок України є засно­вником 17 підприємств, володіє контрольними пакетами акцій трьох акці­онерних товариств і є учасником това­риства з обмеженою відповідальністю. Майновий комплекс ФПУ – це не лише можливість одержувати прибуток, а й майже 18 тисяч робочих місць по всій Україні. Чіткий контроль, прийняття правильних рішень, належне обстою­вання, а подекуди й відбивання власних прав і майна, кваліфіковані керівники й працівники – ці та багато інших фак­торів допомогли профспілкам у мину­лому році перевищити розмір очікува­ного чистого прибутку на понад 140%. Яким чином вдалося досягти таких ви­соких результатів у 2010 році та які плани має Федерація щодо фінансово-господарської діяльності на поточний рік – у нашому матеріалі.

ПОПРАЦЮВАЛИ… НЕ НА ПОВНУ СИЛУ

Найбільшу частину ми­нулорічного прибутку, отриманого всіма підпри­ємствами і товариствами, а це понад 87%, заробило ПрАТ «Укрпрофоздоровни­ця». І це не дивно, адже в усі часи профспілкові сана­торії завжди працювали на достойному рівні, а в ни­нішніх умовах серйозної конкуренції – це ще склад­ніше, ніж будь-коли. Со­нячні Ялта, Одеса, Євпато­рія, чарівні Миргород, Хмільник, Закарпатський регіон тощо. Кожна люди­на обере щось для себе – спеку, море, гори чи ліс. Однак, порівняно із робо­тою приватних підпри­ємств, низькою залишаєть­ся ефективність діяльності більшості санаторно-курортних закладів цього товариства.

Незважаючи на великі, на перший погляд, цифри, все ж розмір чистого при­бутку, отриманого суб’єктами господарювання ФПУ в 2010 році, зменшився по­рівняно з 2009 роком на 2,8%, що становить 1,7 млн гривень. Це пояснюється на­самперед падінням плато­спроможності українців в умовах подолання країною наслідків фінансово-економічної кризи. Зрозуміло, що коли у людей немає гро­шей, то бумерангом і попит на споживання товарів, ро­біт і послуг, зокрема й суб’єктів господарювання майнового комплексу ФПУ, значно знижується.

Також слід визнати, що з року в рік рентабельність діяльності профспілкових підприємств значно мен­ша, ніж існуючий рівень інфляції в державі. З цього випливає проста істина – отриманий унаслідок гос­подарської діяльності чис­тий прибуток знецінюєть­ся протягом року. Тож не треба бути математиком, аби зрозуміти, що це пере­шкоджає створенню умов для реального розвитку майнового комплексу і ка­піталізації прибутку. А ще треба враховувати збіль­шення витрат ФПУ у зв’язку із зростанням вели­чини комунальних плате­жів і цін на пально-мастильні матеріали, плати за землю та інші витрати, зо­крема й адміністративні.

До того ж аналіз вико­нання планових показни­ків окремо кожного підпри­ємства майнового комп­лексу ФПУ свідчить, що да­леко не всі з них повністю виконують планові завдан­ня. Відсутність оборотних коштів не дає можливості проводити в повному обся­зі ремонт та модернізацію основних фондів. Як наслі­док – продовжує старіти матеріальна база більшос­ті суб’єктів господарюван­ня ФПУ.

Однак, повертаючись до приємних моментів, серед «відмінників», які переви­конали план надходження доходів, варто виокремити ОУСЦ «Спартак», Міжна­родний центр культури і мистецтв профспілок, ЗАТ «Укрпрофтур», комбінат харчування ФПУ, фабрику «Євростиль» тощо.

ЗВІТНІСТЬ І  КОНТРОЛЬ ВНЕСУТЬ КОРЕКТИВИ

Цьогорічні фінансові плани вже опрацьовано управлінням планування та аналізу департаменту профспілкового майна та винесено на розгляд балан­сової комісії за участю ке­рівників і головних бухгал­терів підвідомчих підпри­ємств. Фінансові плани ак­ціонерних товариств роз­глянуто і затверджено під час засідань наглядових рад.

В основу планів кожно­го підприємства і товари­ства на 2011 рік покладено помісячне розбиття показ­ників фінансової та госпо­дарської діяльності, що пе­редбачає відповідні термі­ни контролю і перевірки стану справ, зіставлення планів і їх виконання. Саме помісячні планування й аналіз виконання планів дозволять максимально оперативно оцінювати ро­боту окремих підприємств і майнового комплексу в цілому.

МАЄМО ПЕРСПЕКТИВИ Й МОЖЛИВОСТІ

Стосовно планів на май­бутнє, то на поточний рік давно визначені основні напрями роботи щодо фор­мування реальних збалан­сованих показників бю­джетів підприємств Феде­рації профспілок України і, що чи не найголовніше, підвищення їх рентабель­ності. Це, зокрема, прозоре використання коштів під­приємствами шляхом ві­дображення всіх доходів та обґрунтованості витрат у фінансових планах і по­силення відповідальності керівників підприємств за виконання їх показників; зростання доходної части­ни (основний вид діяль­ності); зростання рівня рентабельності до 10%; збільшення доходів за ра­хунок ефективного вико­ристання майна та вдоско­налення порядку переда­вання майна в оперативну оренду; зростання рівня чистого прибутку; повне та своєчасне виконання внутрішніх і зовнішніх фі­нансових зобов’язань, особливо в частині розра­хунків із бюджетами всіх рівнів та погашення пово­ротної фінансової допомо­ги, наданої ФПУ; визна­чення джерел формування і напрямів використання фінансових ресурсів; опти­мізація грошових потоків для забезпечення плато­спроможності кожного підприємства; удоскона­лення механізму контро­лю за ефективністю вико­ристання підприємствами матеріальних, фінансових і трудових ресурсів, змен­шення обсягів непродук­тивних витрат і втрат ре­сурсів під час надання по­слуг; недопущення зрос­тання рівня дебіторської та кредиторської існую­чих заборгованостей, а у разі перевищення їх рівня передбачити позитивне співвідношення темпів зростання дебіторської за­боргованості над креди­торською; забезпечення підвищення рівня міні­мальної заробітної плати відповідно до Закону Укра­їни «Про Державний бю­джет України» та збере­ження міжкваліфікаційно­го співвідношення; по­дальше вдосконалення системи оплати праці та її мотивації; встановлення мінімального рівня рента­бельності діяльності кож­ного підприємства майно­вого комплексу Федерації профспілок України на рівні 10%.


23.06.2011


Анна РЄПІЧ, «ПВ»

ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

08.05.2024 21:25

08.05.2024 21:01

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання