« на головну 24.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Внутрішнє життя

Василь ХАРА: «Україна розробляє «дорожню карту» реформ у соціальній сфері»

Василь ХАРА: «Україна розробляє «дорожню карту» реформ у соціальній сфері»

«Виклики, які стоять пе­ред нами сьогодні, безу­мовно, набагато склад­ніші, ніж все, з чим нам доводилося стикатися раніше. Головний із них – це створення майбутньо­го, в якому основне місце посідатиме забезпечення усіх працюючих гідною працею. В іншому разі ера соціальної справедли­вості, про яку говорив Ге­неральний директор Між­народного бюро праці Хуан Сомавіа в доповіді, залишиться недосяжним ідеалом», – заявив 9 червня ц. р. Голова ФПУ Василь Хара, виступаючи на сесійному засіданні ювілейної 100-ї Міжнарод­ної конференції праці

Цього року Між­народна кон­ференція пра­ці присвячена обговоренню проблем, пов’язаних із сьогоднішніми і майбут­німи викликами у сфері праці, у тому числі ре­кордно високим рівнем безробіття; необхідніс­тю охоплення системою соціального захисту усього населення; спра­ведливого ставлення до працівників на робочих місцях, забезпечення основних трудових прав мільйонів домашніх працівників, серед яких більшість становлять жінки.

Голова ФПУ наго­лосив: «Зростання не­рівності у всьому світі призводить до того, що не проходить і дня, щоб обурені працівники не виходили на вулиці сво­їх міст, протестуючи проти влади і капіталу. Все це змушує визнати, що робота МБП та країн-членів є недостатньо ефективною.

У розпал кризи 2009 року високопоставлені політики Євросоюзу, та й усього світу, впевнено констатували кінець ери нерівності й стверджу­вали, що світ стане ін­шим. Однак ми бачимо: як тільки наслідки кри­зи вдалося пом’якшити – все повернулося на свої місця. Звичне ведення бізнесу, продовження несправедливого роз­поділу результатів сус­пільної праці, надек­сплуатація працівників, зниження їхнього соці­ального захисту», – наго­лосив Василь Хара.

Голова ФПУ закликав МОП активніше проти­стояти неоліберальній ідеології, яка принесла спустошливі наслід­ки для людини праці, а також не миритися з вимогами МВФ, які зво­дяться до скорочення соціальних витрат і не сприяють досягненню соціальної справедли­вості. У зв’язку з цим він запропонував нинішній ювілейній конференції вжити конкретних за­ходів для скорочення постійно зростаючого розриву в доходах і соці­ального виміру реформ, що проводяться на вимо­гу Міжнародного валют­ного фонду.

Говорячи про Україну, Василь Хара зазначив, що «нинішнє керівни­цтво України поставило дуже амбітні завдання в економіці та соціальній політиці на найближчі десять років. Президент України Віктор Януко­вич запропонував нові стратегічні орієнтири формування соціальної політики у Програмі економічних реформ на 2010–2014 роки. Вперше за роки незалежності Уряд України розробляє «до­рожню карту» реформ у соціальній сфері.

На жаль, через про­блеми в економіці і фі­нансовій системі, вели­чезні зовнішні борги, залишені попередньою владою, соціальна по­літика в Україні, як за­значив Голова ФПУ, поки що слабко інтегрована в загальну стратегію соціально-економічних перетворень. Діяльність держави у соціальній сфері має переважно «по­жежний» характер. Це не дає змогу розглядати її як повноцінну політику, націлену на створення умов для гідного й дов­гострокового збільшен­ня доходів.

Лідер ФПУ наголосив, що підвищення рівня життя людей, зниження масштабів бідності та забезпечення соціальної стабільності в Україні можливі лише в резуль­таті проведення цілісної державної політики і комплексного регулю­вання соціальної сфери на основі ефективного соціального діалогу. Та­кий діалог нині форму­ється в Україні, і ФПУ сподівається на його під­тримку з боку МОП.

Також на конференції Василь Хара мав низку зустрічей з представ­никами Міжнародної конфедерації вільних профспілок, Загальноєв­ропейської регіональної ради, Загальної конфе­дерації профспілок, між­народних профцентрів, під час яких обговорюва­лися питання розвитку двосторонніх зв’язків. Окрім того, Голова ФПУ зустрівся з виконавчим директором МБП Гаєм Райдером і обговорив з ним можливі шляхи щодо консолідації проф­спілкового руху Украї­ни, посилення співпраці з МОП.


16.06.2011


Медіа-центр ФПУ

ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання