« на головну 16.07.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1253)
20
Червень
 
Інтерв’ю
 
СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»

СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Внутрішнє життя

Програма профспілкової п’ятирічки

Програма профспілкової п’ятирічки

25 травня цього року в Будинку Федерації профспілок України відбулося друге засідання Ради ФПУ. У ході зібрання члени Ради ухвалили низку надзвичай­но важливих питань. Окрім визначення напрямів роботи, методів її вико­нання і знаходження конкретних варіантів вирішення окремих питань, од­ноголосно було обрано Юрія Кулика першим заступником та Тетяну Гулеч­ко заступником Голови ФПУ.

– На V з’їзді профспі­лок України було ви­значено основні цілі та напрями роботи проф­спілок на наступні п’ять років. А сьогодні необ­хідно розробити систем­ний підхід та механізми досягнення кінцевого результату, – наголосив голова Профспілки пра­цівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України Василь Мойсюк. Зокре­ма, профспілковці де­тально обговорили і при­йняли цільові програми, які нині є своєрідним планом роботи, або ж планом дій ФПУ. Проф­спілки і надалі бороти­муться за гідну працю, соціальну стабільність, розвиток соціальної дер­жави в Україні та підви­щення ефективності со­ціального діалогу.

ГІДНА ПРАЦЯ

Надзвичайно болю­чим було й залишається нині питання соціально­го добробуту українців. У ході засідання Голова ФПУ Василь Хара нага­дав присутнім, що Укра­їна посідає передостаннє місце серед країн Європи з оплати праці. Так, ВВП нашої держави в 4 рази менше за показники єв­ропейських країн, а заро­бітна плата – в 20!

– Можна досхочу го­ворити про гідну працю, однак якщо не буде в на­шій країні виробництва, то й говорити не буде про що, бо не те що гідної, ні­якої оплати не буде, бо й праці не буде, – підкрес­лив голова Запорізької обласної ради профспі­лок Віктор Сластьон.

– На моє глибоке пе­реконання, ми повинні разом змінити ставлен­ня до людини праці, до самої праці, як у про­мисловості, так і в бю­джетній сфері. Головне питання – це наявність саме робочого місця, – наголосив заступник Голови ФПУ Сергій Кон­дрюк. – На організацію поставлених минулим з’їздом завдань визна­чено вектори роботи, і насамперед – це законо­давче вдосконалення, в тому числі на міжна­ціональному рівні, як серед країн СНД, так і Міжнародної органі­зації праці. Надзви­чайно важливою для реалізації визначених програм є аналітично-інформаційна робота… Ми опрацювали пріори­тети на 2011 рік і спільни­ми зусиллями беремось за вирішення гострих сьогоденних проблем, зокрема боротьбу за гід­ну працю на найближчі п’ять років.

ЗАХИСТ ТРУДІВНИКІВ

Порушення прав гро­мадян на створення профорганізацій і участь у них, а також прав са­мих профспілок набули масового характеру.

– Ми повинні істотно розширити права членів профспілок, більше того, створити можливості для забезпечення посилення впливу профспілкових організацій у трудових ко­лективах, – заявив заступ­ник Голови ФПУ Сергій Українець. – Нині ми пра­цюємо над новою лінією забезпечення повноцінно­го комплексу заходів, аби і суди, й органи виконавчої влади, й роботодавці до­тримувалися норм МОП, які є складовими націо­нального законодавства.

СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ

Упродовж останніх років Федерація та її членські організації про­водили активну роботу, спрямовану на розбудо­ву цілісної системи діа­логу з урядом, органами виконавчої влади та об’єднаннями роботодав­ців у рамках дво- та трис­тороннього співробітни­цтва. Із прийняттям у грудні минулого року Закону України «Про со­ціальний діалог в Украї­ні» переважно завершено формування нормативно-правової бази. Крім того, профспілки налагодили співробітництво з комі­тетами Верховної Ради України, а фахівці ФПУ є активними учасниками комітетських і парла­ментських слухань.

За словами заступни­ка Голови ФПУ Григорія Осового, йому імпонує, що такий винахід цивілі­зованого суспільства, як соціальний діалог, вико­ристовується профспіл­ками у захисті спілчан.

– У цільовій програмі «Про підвищення ефек­тивності соціального діа­логу» йдеться про модер­нізацію діючої системи соціального діалогу про­тягом двох років та пере­хід до стандартів веден­ня соціального діалогу в європейських країнах.

У піднесеному настрої завершили засідання Ради її учасники, адже наостанок залишили найприємніше – урочис­те нагородження пере­можців огляду-конкурсу первинних профспілко­вих організацій і вру­чення нагрудних знаків «Заслужений працівник профспілок України».

Анна РЄПІЧ, «ПВ»

Фото Кирила ЛАТИШЕВА

 

26.05.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

08.05.2024 21:25

08.05.2024 21:01

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання