« на головну 16.07.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1253)
20
Червень
 
Інтерв’ю
 
СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»

СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Внутрішнє життя

У допомогу – жіноча мудрість

У допомогу – жіноча мудрість

Спокійна, врівноваже­на, комунікабельна, безкорислива. Вміє тримати слово. Не сприймає лицемір­ства та подвійних стандартів... Із фото­портрета голови профкому Хмельниць­кого кооперативного торговельно-економічного інсти­туту Наталії Кінаш, який розміщено на Дошці пошани облас­ного об’єднання проф­спілок, звісно, про такі риси характеру не дізнаєшся. Але так люди кажуть.

Тож невипадково за підсумками тради­ційного конкурсу на кращого лідера первинної профор­ганізації у номінації «Бю­джетні установи», який проводився Федерацією профспілок Хмельниччи­ни, Наталію Дмитрівну ви­знано переможцем, а ко­лективний договір інститу­ту – одним із взірцевих.

Нині профспілка цього закладу освіти та науки об’єднує 160 працівників і майже 2 тисячі студентів.

– Після ознайомлення з колдоговором можу за­певнити, що він, дійсно, один із найкращих. Та це не означає, що, перебува­ючи на слухняному адміні­стративному повідку, профком підлаштовується під інтереси ректорату?

– Чую подібне не лише від вас. Кажуть, що наш колдоговір швидше нага­дує бізнес-план. Категорич­но з цим не згодна. Форму­ючи баланс економічних та соціальних гарантій кожно­го члена колективу, поєд­нуємо інтереси всіх сторін колдоговірного процесу.

Те, що у кожному з 9 роз­ділів переважають госпо­дарські проблеми, цілком нормальне явище, оскіль­ки економічні мотиви жит­тя колективу визначають соціальні. Зрештою, наші спілчани вже давно засвої­ли істину: повніше відда­ватимешся роботі – отри­муватимеш більше благ. У цьому, власне, у нас повне взаєморозуміння з в. о. рек­тора Людмилою Коваль.

Про реалізацію норм ко­лективного договору щоро­ку звітуємо на зборах. За необхідності вносимо до нього зміни і доповнення. Інформуємо працівників про результати фінансово-господарської діяльності навчального закладу та перспективи його розви­тку. Тож взяті на себе зобов’язання виконуємо своє­часно і в повному обсязі.

– Ваш профком назива­ють жіночим...

– Це, справді, так. У ко­лективі переважають пред­ставниці кращої половини людства – тож їм і карти в руки, – всміхається співбе­сідниця. – Те, що у складі профкому – представниці всіх структурних підрозді­лів інституту, дає можли­вість охопити роботою практично кожного праців­ника. Скажімо, бухгалтер профспілкового комітету – голова циклової комісії бухобліку Ольга Подокоп­на, секретар – завідувачка відділення менеджменту Катерина Ляшук, заступ­ник голови – викладач іно­земної мови Катерина Гесь, за культурно-масову робо­ту відповідає проректор з виховної роботи Вікторія Церклевич, а за технічно-інформаційне забезпечен­ня профспілки – викладач інформатики Руслана Са­люк. Серед членів проф­спілкового комітету також завідувачка студентським гуртожитком Галина Ко­шова, керуюча навчально-виробничим кафе «Мерку­рій» Наталія Гуцалюк, ко­мендант навчального кор­пусу Тамара Чекурда.

– Тож які результати такої всюдисущої діяльності?

– Із зростанням фінансо­вих можливостей інституту стають більш потужними грошові потоки. Кошти ме­ценатів спрямовуються на реконструкцію і переосна­щення матеріально-технічної бази. В місті всі добре знають про наш пре­красний фізкультурно-оздоровчий комплекс, навчально-виробниче кафе «Меркурій», буфет у на­вчальному корпусі, красень-гуртожиток, де створе­но ідеальні умови для про­живання, навчання і відпо­чинку майже півтисячі на­ших вихованців. Оновлено інтер’єри фойє, коридорів, актової зали на 450 місць, аудиторій інституту. У роз­порядженні студентів – су­часні лінгафонний кабінет, сім комп’ютерних класів, до десятка навчальних ла­бораторій, усі циклові комі­сії й кафедри обладнані су­часною комп’ютерною тех­нікою, 5 аудиторій – муль­тимедійними засобами на­вчання тощо.

Бібліотека на електро­нних носіях – кращої пошу­кати треба. І не лише на Хмельниччині. В електро­нній читальній залі вста­новлено 16 комп’ютерів. До послуг наших вихованців – і традиційна бібліотека з читальним залом та книж­ковим фондом, що переви­щує 91,5 тис. примірників наукової, навчально-методичної та художньої літера­тури. Тим часом сучасні ін­формаційні технології за­проваджено і в читальнях, які облаштували у холах гуртожитку. Всі комп’ю-тери цілодобово підключе­ні до системи Інтернет.

Та ми не зупиняємось на досягнутому. Добудовуємо до приміщення навчально­го корпусу ще дві читальні зали загальною площею по­над 270 кв. м, де обладнаємо 50 місць. У гуртожитку за фінансової підтримки на­шого колишнього випус­кника, співвласника мере­жі «Епіцентр» Олександра Гереги, облаштували го­тель для обдарованих по­дільських спортсменів-важкоатлетів, а заодно ви­користовуємо його як на­вчальну базу для проведен­ня практичних занять з майбутніми менеджерами готельного бізнесу.

– Чи маєте щось таке, що найбільше цінують ваші працівники та студенти?

– Думаю, це – моральне задоволення. Умови праці моїх колег дозволяють їм сповна реалізувати свої знання і можливості на ви­кладацькій роботі, а на­шим вихованцям – глибше засвоїти програмний мате­ріал з тієї чи іншої дисци­пліни. Наші студенти ма­ють попит на ринку праці, вони успішно продовжу­ють навчання у вишах IV рівня акредитації, мають можливість займатися по­шуковою роботою в науко­вому товаристві, брати участь у науково-практичних конференціях, олім­піадах. Скажімо, на всеукраїнських олімпіадах знавців комп’ютерної про­грами «1–С: Бухгалтерія» наші вихованці декілька років поспіль посідають друге місце. Чимало юних талантів інституту стають переможцями у всеукраїн­ському конкурсі «Студент­ські перлини – тобі, Украї­но», престижних пісенних фестивалях і спортивних змаганнях.

– Який внесок у профспіл­кове життя роблять саме студенти?

– Ми відпрацювали ефективні схеми партнер­ських відносин із радою студентських об’єднань, яку очолює викладач коле­джу (входить до структури інституту) Оксана Дзяна. Ми не поділяємо проблеми на «ваші» і «наші», не ви­значаємося, хто «старший» або в кого більше повнова­жень, а намагаємося в од­ному запрягу розв’язувати проблеми навчально-виховного процесу, соціально-економічного захис­ту працівників та студен­тів інституту. Задля цього координуємо плани робо­ти. До слова, студентська профспілкова організація – одна з кращих на Хмель­ниччині. Обласна федера­ція профспілок, зокрема її культурно-методичний центр «Прибужжя», на базі нашого вишу неодноразово проводили семінари, де юні профлідери переймали досвід своїх ровесників із нашого інституту.

Валерій МАРЦЕНЮК,  Хмельницький

ФОТО АВТОРА


ЩЕДРОТИ ВІД КООПЕРАТИВНОГО ІНСТИТУТУ

Якщо середній вік працівників cтановить 40 років, то висновок очевидний: молоді люди не шукають кращого місця, бо в рідному інституті є перспектива.

Важливо й те, що запроваджено пільго­ву оплату за навчання дітей та онуків працівників інституту. Кожному з 23 ас­пірантів частково компенсуються витра­ти на вступні іспити та навчання, а всім працівникам зі спеціального фонду ін­ституту відшкодовуються витрати на обіди в інститутському кафе.

Жінкам, які виховують неповнолітніх ді­тей, а також за емоційне навантаження надається додаткова відпустка. Усі аспі­ранти мають вільний від роботи мето­дичний день. А день народження пра­цівника за колдоговором вважається неробочим.

Середньомісячна заробітна плата пере­вищує 2 тис. гривень і виплачується дві­чі на місяць. Люди отримують доплати за працю у вихідні, святкові дні, в поза­робочий час, а також за стаж, інтенсив­ність та успіхи в роботі, керівництво на­вчальними групами, цикловими комісія­ми, навчальними кабінетами. З ураху­ванням фінансового стану щорічно пе­реглядаються посадові оклади. Праців­ники господарчої частини забезпечу­ються спецодягом та інвентарем.

Ювіляри, усі іменинники вшановуються в актовій залі та отримують цінні пода­рунки і грошову винагороду, розмір якої залежить від стажу роботи в інституті. Не з порожніми руками провідуються у лікарнях хворі.

Стало традицією відзначати професійні свята та День здоров’я разом з родина­ми на природі.

Приємні спогади залишила минулорічна серпнева нарада, яку провели із виїздом на мальовничі придністровські краєви­ди, де поєднали відверту дискусію з піз­навальним відпочинком на палубі ту­ристичного пароплава.

19.05.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

08.05.2024 21:25

08.05.2024 21:01

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання