« на головну 25.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Внутрішнє життя

Бібліотека – храм науки

Бібліотека – храм науки

2011 рік розпочинає друге десятиріччя XXI століття – період, коли в Україні запроваджувати­муться реформи, спрямовані на вдосконалення та підвищення ефективності державного управління. У сфері культури також має відбутися реформування. Проте важливо, щоб під час глобальних змін її розглядали не як звичайну галузь економіки, належним чином оцінюю­чи соціальне значення закладів культури.

З історії «живої і діяльної енциклопедії»

Бібліотека Міжнародно­го центру культури і мис­тецтв Федерації професій­них спілок України з по­чатку свого відкриття в 1957 році розташовується в приміщенні Жовтневого палацу культури.

У 1974 році на базі цієї бі­бліотеки створено Республі­канську спеціалізовану бі­бліотеку Укрпрофради – як методичний центр для проф­спілкових бібліотек країни зі спеціалізацією пропаган­ди літератури з питань праці та профспілкового будівни­цтва. Працівники закладу допомагали в створенні ба­зових бібліотек обласних рад профспілок і, власне, бібліо­теки нового типу.

Час і розвиток суспіль­ства внесли свої корективи в життя «храму книг і наук». У 1992 році рішенням Ради Федерації профспілок України Республіканську бібліотеку було реорганізо­вано, взято під крило Між­народного центру культури і мистецтв ФПУ, і лише за­вдяки цьому її книжковий фонд уникнув розпорошен­ня, якого зазнали всі тодіш­ні бібліотеки.

Сьогодні бібліотека за­ймає 400 кв. метрів, має до­бре обладнаний читальний зал, абонемент та три кни­госховища. На штат із трьох осіб книжковий фонд бібліотеки становить по­над 70 тис. примірників. І ось уже 20 років бібліотеку очолює Маргарита Семе­нівна Руднєва.

Хранителі знання

Попри всі стереотипи працівники бібліотеки за­вжди на вістрі подій, що відбуваються в суспіль­стві. Життя вимагає руху та змін, тож бібліотека на сучасному етапі розвитку сприяє оновленню змісту, напрямів і форм роботи.

Сьогодні пріоритет ро­боти працівників – якісне формування книжкових фондів, що складає основу життєдіяльності установи. Фонд бібліотеки є її багат­ством завдяки постійному поповненню, збагаченню, очищенню від літератури, що втратила актуальність, дублетної та зношеної.

Фонди бібліотеки уні­версальні, але перевага на­дається гуманітарним га­лузям знань: історії, полі­тології, філології, психоло­гії, педагогіці, культуроло­гії, філософії, правознав­ству, літературознавству, художній літературі. У ве­ликій кількості представ­лена сучасна навчальна лі­тература з економіки, істо­рії, релігієзнавства, мовознавства тощо.

Бібліотекарі з особли­вою увагою ставляться до збереження повних зібрань творів класиків України та зарубіжних країн, рідкіс­них книг.

Бібліотека допомагає навчатися, шукати і знахо­дити. Незважаючи на те, що на одного штатного працівника відділу обслу­говування на рік припадає понад 700 осіб, кожного чи­тача тут охоплено належ­ною увагою. Адже в основу роботи покладено індиві­дуальну роботу – рекомен­дації та консультування.

Нетлінні цінності

Бібліотека пишається своїми раритетами: «Всеоб­щей историей» С. Тарле, «Историей государства Российского» В. Ключков­ського, М. Карамзіна, В. Со­ловйова, «Историей культуры древней Руси», «Історією запорізьких коза­ків» Д. Яворницького, «Все­общей историей искусств», «Энциклопедией искусства стран и народов мира», «Іс­торією українського мисте­цтва України».

У фонді багато унікаль­них книг про античне мис­тецтво, архітектуру, скульптуру, музику, художні зі­брання музеїв Ермітажу, Третьяковської галереї, ху­дожніх музеїв України, ре­продукції художників Ро­сії, України та зарубіжних країн.

Широко представлена довідкова література з пи­тань економіки, медицини, історії, педагогіки, філосо­фії, театру, балету; словни­ки з різних галузей знань та універсальна енцикло­педія англійською мовою в 22 томах.

Систематично книжко­вий фонд поповнюється су­часною літературою пись­менників України, лауреа­тів різних премій. На поли­цях стоять нові твори Л.  Костенко, В. Шкляра, С. Жадана, Варґаса Льйо­си та багатьох інших.

Бібліотека постійно пе­редплачує галузеві та проф­спілкові видання, зокрема газети «Голос України», «Урядовий кур’єр», «Проф­спілкові вісті», «Дзеркало тижня», «Хрещатик», «Літе­ратурна Україна».

У 2009 році було переда­но книжковий фонд бібліо­теки ФПУ, частину якого подаровано Бучацькій школі-інтернату для дітей-сиріт, Держдепартаменту з питань виконання пока­рань (Київська обл.) та ін­шим організаціям.

Постійні відвідувачі

Бібліотека безкоштовно забезпечує інформаційний супровід навчального про­цесу багатьох навчальних закладів столиці. Склад читачів бібліотеки на 30% становить молодь – учні шкіл, ліцеїв, студенти ви­шів, решта – держслужбов­ці, працівники профспілко­вих організацій, пенсіоне­ри, серед яких багато архі­текторів, викладачів ви­шів, шкіл, керівників гурт­ків самодіяльності, праців­ників банків, суддів.

Особливою гордістю бі­бліотеки Міжнародного центру культури і мис­тецтв ФПУ є її постійний читач із 30річним стажем Ілля Дмитрович Куц (1918 р. н.), колишній викладач столичного політехнічного інституту, який і нині го­тує абітурієнтів до вступу у виші.

Справжнє джерело інформації

Незважаючи на наявність проблем, а їх чимало – відсутність системної інформації про нові видання, систем замовлення, закриття багатьох періодичних видань із питань культури та мистецтва – до бібліо­теки йдуть читачі. Багато відвідувачів звертаються по допомогу з юридичних питань, у написанні нау­кових робіт, і просто бажають відпочити із книгою в руках «у тихому місці для читання». адже саме тут кожен з нас може віднайти душевний спокій, мо­ральне оновлення і можливість оволодіти тим ко­штовним ключем, що відкриває таємничі двері ве­личезної скарбниці знань.

06.05.2011


Інна ЖУРАВЕЛЬ, медіа-центр ФПУ

ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання