« на головну 25.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Внутрішнє життя

Первинки відкликають скарги. Перелякалися?

Первинки відкликають скарги. Перелякалися?

Апарат Феде­рації профспі­лок продовжує узагальнюва­ти напрацьо­вані VI з’їздом матеріали та пропозиції з ре­гіонів. На пер­шій після з’їзду селекторній нараді також обговорювалася подальша так­тика відносин із владою.

Як було зазначе­но, над кожною з резолюцій, за які висловив­ся березневий профспілковий форум, працюють фахівці ФПУ, трансформуючи їх у ці­льові комплексні про­грами, які міститимуть конкретні заходи, термі­ни виконання та відпові­дальних – на коротко- та середньострокову пер­спективу. Таким чином, Федерація прагне збе­регти формат постійно діючого з’їзду. Програми будуть затверджені Ра­дою ФПУ 25 травня.

Це такий першоквітневий жарт?

На засіданні Кабміну від 30 березня прийнято Постанову, за якою праців­ники бюджетної сфери з 1 квітня одержали приго­ломшливе підвищення І розряду Єдиної тарифної сітки – з 613 аж до 625 гри­вень! На 1 квітня, як це було й на 1 січня, цей по­казник становив лише 65% від розміру мінімальної зарплати. Після виступу представника профспілко­вої сторони, який нагадав про зобов’язання щодо Ген-угоди, Прем’єр-міністр до­ручив Мінфінансів, Міне­кономіки та Мінсоцполі­тики створити робочу гру­пу та віднайти необхідні джерела фінансування для підвищення І розряду ЄТС з 1 липня 2011 року.

Гарною новиною мож­на вважати Постанову Кабміну від 17 березня. Завдяки їй у Волинській, Дніпропетровській, Кіро­воградській, Донецькій, Луганській та Львівській областях, де спостеріга­ється вивільнення пра­цівників вуглевидобув­ної галузі, через Фонд соцстраху на випадок без­робіття для створення ро­бочих місць виділено 300 млн грн. Кошти чималі, тож завдання профспілок – увійти до складу відпо­відних комісій, аби забез­печити громадський контроль за їх викорис­танням.

«ТАТУ, ПОВЕРТАЙСЯ ДОДОМУ!»

28 квітня – Всесвітній день охорони праці. Під­готовчі заходи щодо його проведення вже розпочато. За участю фахівців Держ­компромнагляду, профспілок, роботодавців та МОП проведено нараду та конференцію, на яких об­говорювалися підходи до реалізації національної стратегії безпеки праці. Йшлося про забезпечення прямої дії міжнародних норм, зокрема права ін­спекторів з охорони праці перевіряти представників малого та середнього біз­несу в будь-який час та без обмеження кількості перевірок та вибору тих, хто має свідчити про по­рушення; про повернення деяким профспілковим інспекторам прав держав­них інспекторів, як це зро­блено у вуглевидобувній галузі; про «реанімацію» промислової медицини, що дало б змогу виявляти ознаки профзахворюван­ня на ранніх стадіях.

Уже традиційними ста­ли профспілкові конкурси «Охорона праці очима ді­тей». Їх лейтмотив: «Тато, будь уважний на роботі, бо тебе чекають вдома». Пе­реможці останнього одер­жали три фотоапарати.

Але змістовні розмови та належне виховання мо­лодого покоління – лише півсправи. Потрібна дер­жавна стратегія. Тим ча­сом, доручення Президен­та України про розроблен­ня окремої програми з охорони праці, на думку ФПУ, ігнорується Адміні­страцією Президента та Мінекономіки, які нама­гаються положення про охорону праці зробити лише складовою части­ною іншої програми. ФПУ, обурена цим фактом, наді­слала на ім’я Віктора Яну­ковича листа.

ЗАРПЛАТУ ЮРИСТІВ ОПТИМІЗУЮТЬ

У територіальних профоб’єднаннях працює 27 юристів, які отримують зарплату за рахунок ФПУ. Федерація вирішила про­вести оптимізацію оплати їхньої праці на кшталт тієї, яка була проведена щодо технічних інспекто­рів: 50% зарплати буде за­кладатися до федератив­ного кошторису, а 50% ма­ють забезпечити самі ре­гіони. Такі умови дикту­ються виключно потреба­ми економії. При цьому суспільна вага профспіл­кових юристів день у день зростає, бо збільшується кількість порушень прав профспілок.

У Федерації за скарга­ми, що надійшли з облас­тей, навіть складено ре­єстр таких порушень. Як правило, фахівці ФПУ ґрунтовно їх опрацьову­ють: звертаються до про­куратури, у міністерства. Та останнім часом, коли вже почалися перевірки підприємств, первинки з Донецької, Сумської та Кіровоградської областей дали своїм скаргам «за­дній хід». На нараді зазна­чалося, що такій непослі­довності – не місце у проф­спілках і що відкликатися нічого не буде.

 

07.04.2011


Олена СУХОРУКОВА,«ПВ»

ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання