« на головну 24.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Внутрішнє життя

Зустріч у Міносвіти

Зустріч у Міносвіти

30 березня у Мініс­терстві освіти і на­уки, молоді та спор­ту України відбулася зустріч міністра з керівництвом Профспілки працівників освіти і науки, а та­кож керівниками альтернативних ос­вітянських профспі­лок – на настійне прохання останніх. Серед цих «останніх» керівник Вільної профспілки працівни­ків освіти (КВПУ Ми­хайла Волинця) Во­лодимир Фундовний та голова Всеук­раїнської профспілки працівників сфери ос­віти і водночас пер­ший секретар Крим­ського рескому Со­ціалістичної партії України Володимир Смирнов.

Редакція «ПВ» попро­сила голову Профспілки працівників освіти і науки Украї­ни Георгія Трухано­ва прокоментувати ситуацію, пов’язану із виконанням Галу­зевої угоди.

Діючи в рамках чин­ного законодав­ства та враховуючи наявність на галу­зевому рівні інших профспілок, зокрема Віль­ної профспілки освіти і на­уки України, яка звернула­ся до нас, ЦК Профспілки працівників освіти і науки України в ході підготовки до переговорного процесу забезпечив створення та функціонування спіль­ного представницького органу для ведення пере­говорів і укладення Галу­зевої угоди пропорційно до кількості членів цих двох профспілок. Заступ­ником голови спільного представницького органу було обрано голову Віль­ної профспілки освіти і на­уки України.

Свої засідання спіль­ний представницький орган проводив декілька разів. На них розгляда­лися пропозиції як його членів, так і організацій­них ланок профспілки. Слід зазначити, що участь Вільної профспілки освіти і науки України у процесі підготовки проекту Галу­зевої угоди на 2011–2015 роки обмежилась п’ятьма пропозиціями. Дві з них стосувалися відображен­ня в назві та положеннях документа назви Вільної профспілки освіти і на­уки України як співчлена профспілкової сторони угоди. Інші пропозиції пе­редбачали внесення змін до чинної на початок січня 2011 року Галузевої угоди.

З огляду на це, згоди щодо змісту положень Га­лузевої угоди та її назви у спільному представниць­кому органі досягнуто не було.

Тому угода була підпи­сана від імені Профспіл­ки працівників освіти і науки України, до складу якої входить більш як по­ловина найманих праців­ників галузі. Це повністю відповідає нормам статті 4 Закону «Про колективні договори і угоди».

Щодо можливих змін і доповнень до Галузевої угоди, в тому числі тих, на яких наполягає Вільна профспілка освіти і науки України, то, враховуючи норми статті 14 Закону «Про колективні договори і угоди» та п. 1.6 Галузевої угоди, вони можуть бути внесені тільки за взаєм­ною згодою сторін в по­рядку, визначеному самою угодою.

Хочу наголосити, що відповідно до Конвенції МОП № 87 «Про свободу асоціації та захист права на організацію» держав­на влада утримується від будь-якого втручання, яке може обмежити право організації працівників вільно обирати своїх пред­ставників, організовувати свою діяльність або пере­шкоджати її законному здійсненню. На недопу­щенні втручання держав­ної влади в діяльність профспілок наголошуєть­ся також у листі Міністер­ства соціальної політики України на адресу Феде­рації профспілок України у зв’язку із зверненням на­родного депутата України М. Я. Волинця щодо укла­дення Галузевої угоди без участі Вільної профспілки освіти і науки України.

Центральний комітет профспілки надіслав від­повідного листа на адре­су Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, в якому висло­вив занепокоєння зволі­канням з повідомною реє­страцією Галузевої угоди у Міністерстві соціальної політики України. Ми, як сторона Галузевої угоди, розраховуємо на терміно­ве забезпечення міністер­ством виконання її норми щодо подання цього до­кумента на таку повідом-ну реєстрацію, а також доведення його змісту до керівників органів управ­ління освітою, вищих на­вчальних закладів, інших закладів освіти і науки.

Оперативне вирішення цього питання свідчити­ме про реалізацію намі­рів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України щодо забезпечен­ня соціального діалогу з метою розвитку трудо­вих відносин у галузі та вирішення соціально-економічних питань усіх причетних до неї праців­ників, осіб, що навчають­ся, та власників.

ПРОПОНУЄМО ПРИЄДНАТИСЯ

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, як сторона Галузевої угоди, вважає, що на даному етапі змі­нювати положення Галузевої угоди та її назву є немож­ливим і недоцільним. Водночас зауважимо, що в практи­ці соціального партнерства застосовується така форма участі інших профспілок у колективно-договірному про­цесі, як приєднання до вже укладених договорів та угод. Саме цей спосіб співпраці ми й пропонуємо Вільній профспілці освіти і науки України.

Підготувала Тетяна МОРГУН, «ПВ»

07.04.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання