« на головну 24.01.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1265)
19
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Внутрішнє життя

У культпрацівників є надійний захисник

У культпрацівників є надійний захисник

 18 грудня в м. Дніпро­петровську відбув­ся VI з’їзд Профспілки працівників культури України, що підбив під­сумки роботи за мину­ле п’ятиріччя та визна­чив нові орієнтири.

 Віктор КОВРИГА

м. Дніпропетровськ

Привітання делегатам фо­руму від Президента України Петра Порошенка оголосив в. о. першого за­ступника голови облдержадміністрації В. Сергеєв. Зазна­чивши, що Дніпропетровщина, як край великих надбань культури, обрана місцем проведення з’їзду галузевої профспілки не випадко­во, він розповів, що завдяки зусил­лям керівництва області чимало зроблено для стабільного функці­онування закладів культури та їх доступності для населення, соці­ального захисту працівників га­лузі. Цьому сприяють співпраця сторін соцдіалогу в рамках облас­ної соціально-економічної ради, ефективна реалізація діючої регі­ональної угоди. Активністю ви­різняється й очолювана молодим, енергійним лідером А. Яловим об­ласна організація профспілки, що плідно співпрацює з галузевим де­партаментом облдержадміністра­ції (директор Н. Першина).

Оголошувалося привітання де­легатам профспілкового зібрання і від віце-прем’єр-міністра – міністра культури України В. Кириленка.

У звітній доповіді голови ЦК профспілки Л. Перелигіної проаналізовано здобутки і проблеми минулого періоду. Найголовніши­ми досягненнями профспілки вона назвала, зокрема, прийняття базового для всіх працівників га­лузі закону «Про культуру», за­твердження Порядку формування базової мережі закладів, вирішен­ня низки нагальних для спілчан питань щодо оплати праці й оздо­ровлення. Важливе місце нале­жить і заходам з недопущення не­законного закриття установ та не­обґрунтованого звільнення пра­цівників, переведення їх на непо­вний робочий день.

Певну стурбованість викликає в профспілки й майбутня децен­тралізація, коли у місцевих орга­нів влади може не вистачити ко­штів для фінансування галузі. Про те, що це відчуття виправда­не, свідчить, приміром, сумний досвід низки країн Східної Євро­пи, де децентралізація призвела до майже повного знищення міс­цевих осередків культури, особли­во в сільській місцевості.

Дуже негативно ставиться профспілка до «оптимізаційних» нововведень нинішнього Уряду, що можуть мати катастрофічні наслідки для галузі та її праців­ників. Наголошувалось, що під приводом економії бюджетних ко­штів владою передбачаються за­ходи, які прямо порушують кон­ституційні права громадян, чинне законодавство в галузі культури, внаслідок чого можуть втратити роботу тисячі культпрацівників.

Першочергову увагу приділяє профспілка й вирішенню проблем трудових колективів та членів профспілки з Донецької та Луган­ської областей, захисту інтересів працівників інформаційної сфери під час створення суспільного те­лебачення та радіомовлення Укра­їни і прав застрахованих осіб в ході запланованої реформи систе­ми соцстрахування.

Потребує вдосконалення й організаційно-масова, кадрова, ін­формаційна робота профорганіза­цій, посилення мотиваційних чин­ників для розширення профспіл­кових лав.

Даючи позитивну оцінку ак­тивній, ініціативній роботі галу­зевої профспілки та її керівни­цтва, голови ЦК Л. Перелигіної, делегати з’їзду з усіх регіонів України не оминули й проблем­них питань. У своїх виступах голо­ва Київського міському профспіл­ки Л. Колодко, начальник управ­ління культури Закарпатської облдержадміністрації Ю. Глеба, голова профкому Харківської дер­жавної академії культури Л. Ко­лесник, актор Львівського націо­нального академічного театру ім. М. Заньковецької, народний артист України С. Глова, генди­ректор Національної парламент­ської бібліотеки Т. Вилегжаніна та інші вимагали від влади забез­печити виконання законодавства про культуру, зберегти базову ме­режу культзакладів і не допусти­ти погіршення становища їх пра­цівників. Заяву з такими вимога­ми делегати з’їзду вирішили наді­слати керівникам держави.

У прийнятій делегатами поста­нові схвалено Стратегію діяльнос­ті профспілки на 2015–2020 роки і передбачено конкретні заходи з її реалізації. Головне завдання – ак­тивні дії для недопущення зни­ження рівня життя працівників закладів культури, інформацій­ної сфери, фізкультурно-спортивних організацій, підприємств поліграфії та туризму.

Головою ЦК Профспілки пра­цівників культури України знову обрано Л. Перелигіну.

У роботі з’їзду взяли участь і виступили заступник Голови Фе­дерації профспілок України С. Кондрюк та генеральний секре­тар міжнародного об’єднання «Консультативна рада профспі­лок працівників культури країн Східної Європи, Кавказу та Серед­ньої Азії» В. Камень.

  •  ПРИВІТАННЯ

Шановні друзі!

Щиро вітаю вас із початком роботи VI з’їзду Профспілки працівни­ків культури України. Високо ціную внесок профспілки як захисника трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників куль­тури і мистецтва, засобів масової інформації, закладів фізичної куль­тури і спорту, організацій туризму.

Громадяни усвідомлюють важливість вашої діяльності як їх пов­новажних представників, особливо в нинішніх складних соціально-економічних умовах, коли Україна героїчно долає виклики та загрози державності та суверенітету.

Переконаний, що Профспілка працівників культури і надалі спри­ятиме конструктивній взаємодії з державними органами влади, ро­ботодавцями задля відстоювання конституційних прав громадян на працю, її гідну оплату, соціальні гарантії та впровадження реформ відповідно до Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020».

Бажаю всім міцного здоров’я, натхнення та успіхів на благо України.

Президент України Петро ПОРОШЕНКО

26.12.2014



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання