« на головну 23.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Внутрішнє життя

Внутрішнє життя

Внутрішнє життя

Під час понеділ­кових апаратної та селекторної нарад у ФПУ роз­глянули широке коло актуаль­них питань: під­готовку до з’їзду ФПУ, низку за­пропонованих урядових нова­цій, погашення заборгованості із заробітної плати, реаліза­цію положень но­вого Податково­го кодексу… Про головні момен­ти обговорення – докладніше.

КРИГА СКРЕСЛА?

Здається, Уряд готовий дослухатися до голосу профспілок. Представни­ки ФПУ під час обговорен­ня запропонованого Каб­міном законопроекту про пенсійну реформу на всіх рівнях (від засідань проф­спілкового активу Федера­ції до парламентських слу­хань у вищому законодав­чому органі країни із цьо­го питання) наголошували насамперед на необхіднос­ті попередньої реалізації низки заходів для стабілі­зації фінансового стану со­лідарної пенсійної систе­ми. Профспілкова сторона наполягала (і далі наполя­гатиме!) на виконанні трьох складових, які ма­ють бути реалізовані пе­ред упровадженням пен­сійної реформи. Це, насам­перед, легалізація зайня­тості й заробітної плати, розширення зайнятості і, зрештою, підвищення рів­ня оплати праці, зокрема її частки у загальних ви­тратах на виробництво.

Уряд уже ретельно взявся до реалізації пер­шої частини вимог проф­спілок: проведено низку дієвих нарад, готується відповідний законопроект щодо легалізації трудо­вих відносин і заробітної плати. Активно долучи­лися до процесу його роз­робки і фахівці наймасові­шої громадської організа­ції країни.

ІНСПЕКТОРАМ – ЗЕЛЕНЕ СВІТЛО!

Зокрема, як ефектив­ний механізм контролю за дотриманням законодав­ства про працю профспіл­ками запропоновано мак­симально забезпечити до­ступ інспекціям Держна­глядпраці і Держгірпром­нагляду на підприємства будь-якої форми власнос­ті. Бо ж чинними регла­ментними нормами пере­віряючі структури, як то кажуть, зв’язані по руках і ногах: планові перевірки – раз на рік, із поперед­женням за 10 днів тощо. Зрозуміло, що за таких умов віднайти і довести факти порушень на вироб­ництві вкрай складно, а відтак – власникам їх лег­ко приховати. Тож у ФПУ пропонують орієнтувати­ся на Конвенції Міжна­родної організації праці № 81 і № 129, якими наші інспекції не лише можуть, а й зобов’язані керувати­ся! У цих конвенціях МОП чітко зазначено, що ін­спектор має право безпе­решкодно потрапити на підприємство не лише без попередження, а й у будь-який час доби! А крім того – відвідувати і перевіряти робочі місця, спілкувати­ся з робітниками, вимага­ти документи, допитува­ти (!) керівника підприєм­ства. Єдине обмеження в діяльності перевіряючих – доступ до особистого житла власника.

Тобто нині профспілки добиваються, аби у вітчиз­няному законодавстві було закладено такі меха­нізми, щоб усіма органа­ми влади перевіряючим інспекторам, які стежать за дотриманням законо­давства про працю та її безпеку, забезпечувався вільний доступ до підпри­ємств і робочих місць. Лише тоді ми матимемо ефективний нагляд за до­триманням законодавства в цій сфері, а також реаль­ну картину трудових від­носин у країні. Що дозво­лить, у свою чергу, запус­тити всі важелі державно­го впливу для того, аби праця кожного була лега­лізована (трудова книжка співробітника має зберіга­тися на підприємстві), а зарплата виплачувалася вчасно – і згідно з відоміс­тю, як і годиться.

«МІНІМАЛКА» ОБ’ЄДНАЛА ПРОФСПІЛКИ

Виявляється, навіть у профспілковому середови­щі є діаметрально проти­лежні оцінки ситуації у сфері оплати праці. Однак на засіданні робочої групи із формування профспіл­кової позиції щодо міні­мальної заробітної плати на 2012 рік позиції сторін вдалося консолідувати, відтак було напрацьовано комплекс аргументованих пропозицій. Принагідно домовились, що з метою зниження конфронтації всередині профспілкового руху і популяризації пи­тань оплати праці буде проведено низку заходів (відкриті дискусії, круглі столи тощо), аби чесно один одному сказати, на що здатні роботодавці й економіка країни в ціло­му. І головне: що в цій си­туації має робити конкрет­на профспілка та весь профспілковий рух. Щоб, з одного боку, не підірвати фінансову спроможність підприємств, а з іншого – вивести працюючу люди­ну із зони бідності.

Ведучий рубрики Володимир ПОЛЄТАЄВ, «ПВ»

03.03.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання