« на головну 25.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Внутрішнє життя

Соціальний діалог у дії

Соціальний діалог у дії

 Перебуваючи у Дніпропетровській області, Голова ФПУ, голова НТСЕРЮрій Кулик разом із головою обласного об’єднання профспілок, співголовою обласної тристоронньої соціально-економічної ради Віталі­єм Дубілем 13 серпня провів робочу зустріч із в. о. голови облдержадміністрації Анатолієм Крупським і головою обласного осередку Федерації роботодавців України, головою обласної тристоронньої соціально-економічної ради Віктором Сергєєвим.

 Як повідомляє Інформаційно-аналітичний центр ФПУ, у ході зустрічі сторони наголосили на поступаль­ному розвитку соціального діалогу в області. Ще 1997 року для реалізації конституційних прав і гарантій працівників і власників та забезпечення стабільної соціально-політичної ситуації, за­побігання суспільному конфлікту в області було започатковано тісну співпрацю органів виконавчої вла­ди з організаціями профспілок і ро­ботодавців – створено обласну раду соціального партнерства.

Для налагодження соціального діалогу на обласному рівні, відпо­відно до Указу Президента Украї­ни, розпорядження голови облдержадміністрації у квітні 2006 року, за погодженням сторін соці­ального партнерства, створено Дніпропетровську обласну тристо­ронню соціально-економічну раду, до складу якої з кожної сторони входило по 15 осіб.

Звертаючись до соціальних партнерів, профспілковий лідер, голова НТСЕР зазначив, що зусил­ля сторін соціального діалогу на­самперед слід спрямувати на по­шук шляхів вирішення соціально-економічних проблем, детінізацію економіки, збереження існуючих та створення нових робочих місць, припинення скорочення працівни­ків на виробничих підприємствах області, прийняття нового Трудо­вого кодексу, укладення Генераль­ної угоди на новий строк і відпо­відних регіональних угод, колек­тивних договорів.

«Завдяки співпраці соціальних партнерів забезпечено стабільне зростання рівня заробіт­ної плати працівників об­ласті, скорочується забор­гованість із виплати заро­бітної плати та відбува­ється легалізація робочих місць», – поінформував присутніх Анатолій Крупський.

Вжиті заходи щодо ви­рішення проблем зайня­тості в області дали змогу скороти­ти рівень зареєстрованого безро­біття з початку року з 1,8 до 1,5%, працевлаштувати 17 тис. осіб, ство­рити 28,7 тис. нових робочих місць.

Учасники зустрічі обговорили виконання Регіональної угоди між Дніпропетровською облдержадмі­ністрацією, Федерацією організа­цій роботодавців Дніпропетров­щини та профспілковими об’єднаннями області, яку сторони під­писали 15 березня 2011 року на період 2011–2013 років, і перспекти­ви укладення угоди на новий термін.

Сторони відзначили, що реалі­зація Регіональної угоди дає змогу вирішувати не тільки питання соціально-економічного розвитку області за рахунок бюджетного фі­нансування в рамках державних та місцевих програм, а також вести діалог із бізнесом щодо чіткого до­тримання трудового, еко­логічного законодавства та участі в реалізації важ­ливих для регіону соціаль­них проектів. Завдання, які містить Регіональна угода, є базовими у ході ре­алізації Комплексної стра­тегії розвитку області.

Стан виконання зобов’язань Угоди контролюють усі сторони, що її підписали. Один раз на півріччя підсумки виконан­ня обласної угоди із соціально-економічних питань розглядають­ся на засіданнях обласної тристо­ронньої соціально-економічної ради. Виконання соціальними партнерами положень Регіональ­ної угоди – важлива складова реа­лізації завдань соціально-економічного розвитку області.

Анатолій Крупський повідо­мив, що для посилення соціально­го діалогу органів виконавчої вла­ди та місцевого самоврядування з профспілковими об’єднаннями об­ласті розпорядженням голови облдержадміністрації міським голо­вам, головам райдержадміністра­цій, представницьким органам ро­ботодавців та профспілок реко­мендовано сформувати в містах і районах області на паритетних за­садах тристоронні соціально-економічні ради для ведення соці­ального діалогу, укладення відпо­відних угод про співпрацю та ви­рішення питань, що виникають у соціально-економічній сфері.

Представники сторін соціаль­ного діалогу домовилися про по­дальшу тісну співпрацю, наголо­сивши, що найважливіше завдан­ня профоб’єднань, роботодавців і влади – соціальний і трудовий за­хист працівників.

 

 

16.08.2013



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання