« на головну 25.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Внутрішнє життя

Внутрішнє життя

Внутрішнє життя

Під час чергових апаратної та се­лекторної нарад у Федерації проф-спілок України традиційно було розглянуто широ­ке коло актуаль­них питань спіл­чанського й за­гальнодержавного життя: виконан­ня положень Гене­ральної угоди, по­гашення заборго­ваності із за­робітної плати, судових розглядів справ за участю Федерації, аналізу пропонованих урядових новацій, стану справ у фондах соціально­го страхування, готовності до парламентських слухань щодо оз­доровлення та пенсійної рефор­ми… Зупинимося на головних мо­ментах обгово­рення.

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ ДО КОНЦЕПЦІЇ

Уряд схвалив концеп­цію удосконалення опла­ти праці «бюджетників». Здавалося б, і мета її задекларована чудова – створення умов для під­вищення мотивації та ефективності роботи. Од­нак під час опрацювання документа в представни­ків профспілок виникли сумніви відносно того, яким чином здійснюва­тимуться заходи подаль­шого удосконалення оплати праці та чи збере­жуться для цієї категорії ті державні соціальні гарантії, які визначені базовими законами про охорону здоров’я, освіту, культуру та ін. Таке за­стереження пролунало на засіданні Уряду, а крім того було запропонова­но, щоб при опрацюванні цієї концепції враховува­лись усі категорії праців­ників, які фінансуються з бюджету. Віце-прем’єр Сергій Тігіпко запевнив, що зазначена концепція лише визначає напрямок подальшої роботи, а вже при розробці конкретних заходів Кабмін, безумов­но, консультуватиметь­ся з профспілками щодо забезпечення рівності і справедливості в оплаті.

УРЯД НОВИЙ, ЗАБАГАНКИ – СТАРІ?

Не секрет, що в поточ­ному році бюджет Укра­їни виглядає, скажімо так, доволі куцо з огляду на його соціальну скла­дову. Звичайно, можна зрозуміти Кабмін, бо на 2011 рік припадає пік повернення зовнішніх запозичень, здійснених за останні роки. І сума зовсім не мала – понад 80 млрд гривень. Відтак Уряд балансує на тонкій межі між співпрацею з МВФ, який забезпечує надходження до країни найдешевших кредитів, покликаних урівнова­жити вкрай розладнану економіку держави, і за­безпеченням бодай яко­гось прийнятного жит-тєвого рівня для власно­го народу. Тож і намага­ються урядовці всіляко викроїти до бюджету зайву гривню.

Водночас геть не зро­зуміле бажання чинов­ників на власний розсуд регламентувати порядок і розміри надання пільг населенню. Так, Кабмін подав до Верховної Ради проект закону «Про га­рантії держави щодо ви­конання рішень суду». Однак бажання зняти капелюха й щиро апло­дувати урядовому праг­ненню навести, нарешті, лад у судово-виконавчому хаосі вмить зникає, вар­то лише дістатися при­кінцевих положень за­конопроекту. Де чорним по білому пропонується чи не всі пільги для біль­шості груп населення, що закріплені в законах України, передати на розгляд Уряду! Надбав­ки до пенсій, розміри грошового утримання, допомоги, компенсацій, стипендій тощо, раніше чітко визначені у відпо­відних законодавчих ак­тах, пропонується вста­новлювати в порядку, запровадженому Кабіне­том Міністрів! На його, треба розуміти, власний розсуд? Тобто, сьогодні є можливість чи бажання – дам, а як завтра немає – зась?

Як не дивно (з огляду на декларовану ледь не діаметральну проти­лежність поглядів по­передньої і нинішньої виконавчої влади), з подібними «прожекта­ми» свого часу носився Кабмін Тимошенко. І як тоді, ФПУ знову рішуче не сприймає такі нова­ції. Адже прибравши «прив’язку» грошових виплат і компенсацій чорнобильцям і гірни­кам, ветеранам і дітям війни, пожежникам та іншим категоріям піль­говиків до мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму, є ризик зали­шити людей сам на сам із чиновницьким свавіл­лям.

Якщо є законодавчо встановлені норми – тре­ба просто їх виконувати. Аби потім не було підстав апелювати до проблем із виконанням рішень Європейського суду з прав людини…

 

27.01.2011


Володимир ПОЛЄТАЄВ, «ПВ»

ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання