« на головну 24.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Спецвипуск

Пільговикам знову не доплатять? Розмір надбавок уряд визначатиме на власний розсуд

Пільговикам знову не доплатять? Розмір надбавок уряд визначатиме на власний розсуд

Соціальний за­хист окремих категорій грома­дян у формі пільг, доплат тощо визначено у багатьох зако­нах України. Проте ці гаран­тії в повному об­сязі не викону­ються через не­достатнє фінан­сування із бю­джету.

У зв’язку з цим Феде­рація профспілок України свого часу підтримала розпо­рядження Кабіне­ту Міністрів України від 3.06.2009 № 594-р «Про схва­лення Стратегії упорядку­вання системи надання пільг окремим категоріям громадян до 2012 року».

У ході реалізації страте­гії має бути впорядковано систему надання пільг, за­безпечено спрямування відповідних бюджетних ви­датків на підтримку най­менш захищених верств на­селення, для яких пільги, компенсації і гарантії необ­хідні, аби хоч якось вижи­ти у цей складний час.

Проте у січні 2011 року Кабмін вніс на розгляд Верховної Ради проект за­кону України «Про гаран­тії щодо виконання рішень суду» (реєстр. № 7562 від 14.01.2011 р.), ініціювавши внесення змін до окремих законодавчих актів, зокре­ма в частині надання дер­жавної соціальної допомо­ги та інших соціальних ви­плат у порядку та розмі­рах, визначених урядом.

Після опрацювання за­конопроекту СПО профспі­лок надіслали відповідні звернення до Президента В. Януковича та Прем’єр-міністра М. Азарова про не­прийнятність запропонова­них змін, оскільки вони по­рушують норми Конститу­ції та окремих законодав­чих актів України.

Під час роботи V сесії Верховної Ради цей зако­нопроект не розглядався. Натомість 8 вересня ц. р. уряд знову ініціював та вніс на розгляд парламен­ту законопроект «Про га­рантії щодо виконання рі­шень суду» (реєстр. № 9127 від 08.09.2011 р.), який 9 ве­ресня був прийнятий у першому читанні.

Запропоновані зміни пе­редбачають скасування об­сягів соцгарантій – знижки за користування житлом і комунальні послуги, змен­шення розмірів грошової допомоги та компенсацій­них виплат, скасування надбавки до пенсій, зміну порядку надання путівок для санаторно-курортного лікування громадян тощо – ветеранам війни та праці, дітям війни, працівникам міліції, прокуратури, дер­жавної пожежної охорони, медичним працівникам і працівникам культури, по­страждалим від Чорнобиль­ської аварії, жертвам на­цистських переслідувань та іншим категоріям грома­дян. Натомість пропонуєть­ся повноваження щодо по­рядку надання і визначен­ня розмірів вказаних соцга­рантій передати Кабміну, який на власний розсуд від­повідно до фінансових мож­ливостей держави буде ви­значати, хто і в якому роз­мірі буде достойний цих пільг. А згодом соцгарантії можуть взагалі призупини­ти, що не раз підтверджува­лося під час формування та реалізації щорічних бю­джетів держави.

Ліквідація прямих соц­гарантій, передбачених за­конами, призведе до зна­чного зменшення виплат, а отже, погіршить соціаль­ний захист майже 10 млн громадян, середня пенсія яких нині становить 1200 грн, та 2,2 млн «чорнобиль­ців». Звуження соціальних прав людей, передбачене законопроектом, порушує положення ст. 22 Консти­туції України.

Запропоновані зміни не сприяють реформуванню системи надання пільг, що передбачалося стратегією, зокрема, спершу упорядку­вати пільги – насамперед надавати їх за професій­ною ознакою і лише потім – для решти громадян. Од­нак у законопроекті ні сло­ва не сказано про скасуван­ня пільг та соцгарантій для народних депутатів, суддів та інших категорій зовсім не бідних чиновників, а пропонується послабити соціальний захист тих, хто вже не має сил і здоров’я для захисту своїх консти­туційних прав – ветеранів війни і праці, дітей війни, «чорнобильців» та ін.

СПО профспілок звер­нувся до народних депута­тів України із закликом не підтримувати зміни до за­конодавчих актів, якими пропонується передати право встановлення розмі­рів соціальних, грошових та компенсаційних ви­плат, пільг Кабінету Міні­стрів України, оскільки це призведе до порушення стабільної і передбачува­ної системи прав громадян і знизить гарантії їх реалі­зації. Пропозиції Голови ФПУ, народного депутата В. Хара для врахування їх при доопрацюванні зако­нопроекту для внесення його на друге читання на­діслано до Комітету Вер­ховної Ради України з пи­тань правосуддя.

Відділ соціальних гарантій соціально-економічного департаменту ФПУ

25.09.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання