« на головну 27.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1264)
05
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Спецвипуск

Хижаки – однієї крові: наїзд на профспілки Грузії. Брутальне втручання Генеральної прокуратури в справи профспілок

Хижаки – однієї крові: наїзд на профспілки Грузії. Брутальне втручання Генеральної прокуратури в справи профспілок

Ранком 3 серпня 2004 року голову Об’єднання профспілок Грузії (ОПГ) Іраклія Тугуші було зупинено біля приміщення ОПГ чотирма представ­никами служби безпеки, які без пред’явлення ордера на арешт чи будь-яких інших документальних підстав для затримання запропонували йому вирушити з ними до своєї «контори». Лідер грузинських профспілок був змушений підкоритися, однак далі його посадовили в інший автомо­біль і відправили до Генеральної прокуратури.

ГРУЗИНСЬКА «ДВОСТВОЛКА» ВИСТРІЛИЛА

Саме тут І.Тугуші одер­жав повідомлення про по­рушення карної справи за фактом нецільового вико­ристання профспілкового майна. У цьому докумен­ті, зокрема, вказувалося, що в липні 2004 року до Генпрокуратури потрапи­ла відеокасета, яка свід­чить про присвоєння профспілкового майна окремими особами.

За словами Іраклія Ту­гуші, ще 1999 року, напере­додні чергового з’їзду ОПГ, телекомпанія «Руставі-2» у телепрограмі «60 хвилин» показала відео­фільм, що містив інформа­цію, яка зводила наклеп на керівництво ОПГ щодо використання профспілко­вого майна. Водночас про­ти ОПГ було відкрито кар­ну справу за ініціативою двох осіб – І. Кацитадзе та Е. Бежашвілі. Один із них свого часу працював у Центрі профспілок Грузії, зберіг печатку організації та претендував на влас­ність ОПГ, мотивуючи це тим, що Об’єднання гру­зинських профспілок не є правонаступником і не може володіти профспіл­ковою власністю.

Покладаючись на під­тримку державних струк­тур, Кацитадзе в одній із своїх заяв повідомив: якщо суд визнає його пра­во на володіння профспіл­ковим майном, він гото­вий передати це майно державі.

Вочевидь і телефільм, і згадане ініціювання кар­ної справи були складови­ми продуманої кампанії проти ОПГ та її лідера з метою послабити його по­зиції напередодні проф­спілкового з’їзду.

ПАРТІЯ СКАЗАЛА «ТРЕБА!»...

Попри, здавалося б, уже цілком з’ясовані об­ставини Генпрокуратура Грузії, вже за нового ке­рівництва країни, знову посилається на журна­лістське розслідування в телефільмі (хоча його ре­зультати, як уже йшлося, спростовано) і знову за­проваджує карну справу.

У згаданому повідо­мленні, виданому Іраклію Тугуші в Генпрокуратурі, є розпорядження «провес­ти господарчо-документальну ревізію» в проф­спілках. А це – пряме втру­чання у профспілкову ді­яльність. Наступна фраза цього ж документа – «За результатами докумен­тальної ревізії з’ясувати, наскільки Об’єднання профспілок Грузії є право­наступником власності» – фактично розкриває справ­жню причину поновлення карної справи, закритої ще кілька років тому.

Річ у тім, що в липні 2004 року республіканська газета «Нове покоління» розмістила статтю керів­ника правлячої націо­нальної партії Нодара Грі­галошвілі, де автор роз­глядав три варіанти від­чуження профспілкової власності. Відповідно до першого, керівництву ОПГ пропонувалося до­бровільно віддати все майно державі (наводить­ся приклад подібного вчинку церкви після при­ходу до влади Наполеона). Як не вийде, то за другим варіантом, пише автор, можна відібрати проф­спілкове майно через пар­ламент шляхом ухвален­ня відповідних законів. Нарешті, третій варіант – відчуження майна за до­помогою прокуратури.

... І ПРОВЛАДНІ КАЖУТЬ «ЄСТЬ!»

Тож, власне, суворо до­тримуючись цих вказівок, парламент доручив своє­му Комітету з юридичних питань вивчити проблему профспілкового майна. А Комітет склав листа на ім’я голови ОПГ з прохан­ням надати список усіх об’єктів власності.

Мабуть, не дивно, що напередодні V з’їзду бага­то делегатів відчували на собі тиск із боку владних структур, до того ж на са­мому з’їзді був присутній представник Генеральної прокуратури.

До слова, за минулого керівництва держави і все ОПГ, і особисто Іраклій Тугуші неодноразово за­знавали утисків із боку влади через її втручання у діяльність профспілок. Так, 2001 року, відповідно до судової ухвали, учасни­кам пленуму ОПГ заборо­нили обговорювати пи­тання про курорти (що на­лежать профспілкам!). А оскільки на пленумі ці пи­тання все ж обговорили, Генпрокуратура ініціюва­ла порушення карної справи проти І. Тугуші за невиконання розпоря­дження суду.

Тетяна Моргун

(За інформацією московського офісу МКВП)

ТЕЛЕБАЧЕННЯ ВИБАЧИЛОСЬ

Врешті-решт обласний суд м. Тбілісі та верховний суд Грузії констатували не­правомірність вимог Кацитадзе та Бежашвілі, визнавши право профспілок на профспілкове майно.

об’єднання профспілок Грузії подало на телекомпанію судовий позов, а після обрання Іраклія Тугуші на новий термін він зустрівся із керівництвом «Руставі-2». адміністрація телекомпанії визнала свою провину та погодилася дати в ефірі спростування поданої брехливої інформації про нібито присво­єння керівництвом ОПГ профспілкового майна.

25.09.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання