« на головну 27.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1264)
05
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Спецвипуск

Заява Федерації професійних спілок України

Заява Федерації професійних спілок України

Генеральний проку­рор України Віктор Пшонка під час бри­фінгу 8 вересня ц.р. звинуватив Федера­цію профспілок України в намаганні відчуження державного майна на суму 2 млрд грн, а також у діях, до яких ФПУ зовсім не при­четна.

У зв’язку з цим Федера­ція профспілок заявляє, що вкотре у своїх публічних заявах представники про­куратури вдаються до без­підставних звинувачень, наведення неправдивих да­них, перекручування фак­тів.

ФПУ висловлює рішучий протест звинуваченням у продажі свого майна якійсь ізраїльській фірмі і заяв­ляє, що відчуження об’єктів власності в останні роки не проводила. Ніхто не ро­бив ніяких кроків щодо ре­алізації майна. А саме це Генпрокуратура видає як свою найбільшу перемогу над злочинністю.

Відомо, що за останні три роки ФПУ не продала жодного санаторію. Тому заяви Генпрокурора не від­повідають дійсності.

Суб’єктами господа­рювання лише вносилися пропозиції про залучення інвестицій, і в цьому не­має нічого кримінального, адже сам глава держави закликає до пошуку гідних інвесторів для розвитку на­ціональної економіки, в т.ч. і за кордоном.

Ми розуміємо: проф­спілкам України оголоше­но відкриту війну. Інакше як пояснити дії органів прокуратури, які в розпал оздоровчого сезону прак­тично паралізували роботу профспілкових органів і блокували оздоровлення в санаторних, туристичних і спортивних об’єктах?

Генеральний прокурор України зробив зауважен­ня Голові ФПУ – «вибира­ти правильні слова». Це не зрозуміло для жодної де­мократичної країни. Невже народний обранець, голова профільного Комітету Вер­ховної Ради, лідер найчис­леннішої громадської орга­нізації, просто громадянин мусить проходити ще й цензуру в ГПУ щодо вільно­го висловлювання та опри­люднення своєї позиції? Не­вже ми знову маємо 1937 рік і повернулися до часів відо­мого «душителя» громадян­ських свобод Генпрокурора СРСР Вишинського?

Дії прокуратури явно розходяться з прагненням влади України приєднати­ся до європейської спіль­ноти, де права і свободи громадян та верховенство закону є не популістською декларацією, а змістом по­всякденного життя суспіль­ства.

Ще більше обурення спри­чинює втручання право-охоронних органів у статут­ну діяльність найбільшої в Україні профспілкової ор­ганізації – ФПУ.

Уже кілька місяців три­вають масові виклики на допити до правоохоронних органів, проводяться об­шуки і виїмки документів, безпідставно порушують­ся надумані кримінальні справи.

Незважаючи на звернен­ня 6-ти міжнародних і 18-ти національних профцентрів до посадових осіб держави на підтримку ФПУ, ніяких заходів не вжито і суспіль­на напруга не спадає.

Виникає запитання: хто дав право Генпрокуро­рові України одноосібно, без суду, визначати, хто в Україні злочинець, а хто – ні, і чиєю є приватна влас­ність, якщо є документи, які доводять, що ФПУ во­лодіє майном на законних підставах. Підтвердження цьому – численні рішен­ня судів, висновки Інсти­туту держави і права ім. Корецького НАН України, Національної юридичної академії України ім. Ярос­лава Мудрого, провідних науковців, а Генеральний прокурор України вважає та публічно стверджує, що це не так.

Законність створення Федерацією профспілок України акціонерних то­вариств «Укрпрофоздоров­ниця» і «Укрпрофтур» як недержавних підприємств була підтверджена ще 1997 року двома рішеннями Ви­щого арбітражного суду України.

Через 10 років, у 2007 році, Генеральна прокура­тура спробувала їх оскар­жити, але Верховний Суд України дав гідну відпо­відь, спираючись на закон. Він відмовив у порушенні касаційного провадження. Рішення суду остаточне і цього разу оскарженню не підлягає.

Федерація профспілок неодноразово зверталася до Президента України як гла­ви держави та гаранта до­держання Конституції Укра­їни з проханням покласти край безпідставному тиску силовиків на найчисленні­ше профспілкове об’єднання та переслідуванню його ке­рівництва, проте час іде, а реакції немає.

Зважаючи, що Генпроку­ратура України грубо пору­шує вимоги конвенції МОП, демократичні процедури, громадянські свободи і пра­ва власності, визначені Кон­ституцією, Федерація проф­спілок України звертається до всіх профспілкових орга­нізацій, членів профспілок із проханням підтримки у боротьбі проти свавілля правоохоронних органів. Ми разом повинні покласти край безпідставним звину­ваченням, виявити солідар­ну підтримку та захистити законні права та інтереси членів профспілок.

ДОВІДКА

Право на власне майно профспілки отримали ще за часів Російської імперії у 1906 році, а перші державні акти про передачу майна українським профспілкам було видано в 1919-1921 роках. Зго­дом право власності було підтверджене й ра­дянською владою. Тоді ж, за радянських часів, продовжилася традиція передачі державного майна профспілкам. Та з часу здобуття Україною незалежності цю традицію не було підтримано. Навпаки, посилюються потуги з боку влади «хап­нути» профспілкове майно, бо державне вже все «прихватизоване».

 

 

ЗАДЛЯ ВІДПОЧИНКУ ТА ЛІКУВАННЯ

В Україні збережено єдиний за своїм при­значенням унікальний комплекс оздоровчих закладів Федерації профспілок України. У санаторіях, пансіонатах та будинках відпочинку по всій країні щороку проходять лікування та реабілітацію півміль­йона наших громадян. З 11 млн осіб, що після тяжких хвороб, інсуль­тів, інфарктів, травм, пройшли реабілітацію у профспілкових оздоров­ницях за часи незалеж­ності нашої держави, ба­гато (близько 1 млн осіб) повернулося до повно­цінного життя і праці.

Державний санатор-но-курортний комплекс упродовж останніх десятиріч було прак­тично знищено, адже «прихватизація» пере­творила його на різного роду розважальні елітні комплекси. Оздоровчо-лікувальні заклади Федерації профспілок України залишаються найбільш доступними для мільйонів україн­ців, рівень життя яких усе ще не дає їм можли­вості лікуватися в закор­донних оздоровницях, де аналогічна реабілітація коштує в десятки разів більше.

На жаль, намагання олігархічних угрупо­вань, місцевої влади та деяких чиновників ви­сокого рангу урвати собі ласий шматок майна українських профспілок ніколи не припинялися. Однак ці зазіхання на профспілкове майно ще не були такими нахабни­ми й безцеремонними, як тепер.

Нині проти Федерації профспілок України роз­горнуто безпрецедентну інформаційну війну з залученням спеціаліс­тів із «чорного» піару. Кроки ФПУ, спрямовані на збереження та опти­мізацію роботи свого санаторно-курортного комплексу, перекручу­ються представниками окремих ЗМІ і подають­ся як спроби його «роз­базарювання». Правда ж полягає в тому, що за ча­сів нинішнього керівни­цтва ФПУ не було прода­но жодного квадратного метра профспілкового санаторно-курортного комплексу.

Сучасну ситуацію можна розцінювати лише як чергову рей­дерську атаку з метою силою відібрати на користь олігархів та фінансово-промислових груп оздоровниці, що всі ці роки набувались багатьма поколіннями трудящих, розвивалися за кошти профспілкових внесків і вже майже сто­ліття перебувають у за­конній власності проф­спілок України.

 

 

 

МОЖЛИВІ НАСЛІДКИ «ПРИХВАТИЗАЦІЇ»

Що станеться, якщо Федерація профспілок України не зможе від­бити чергову атаку й за­хистити свої санаторно-курортні заклади від спроби їх «одержави­ти»? Ви не встигнете й кліпнути оком, як вони опиняться у приватній власності, як це ста­лося з 80% державних оздоровчих закладів. Доки вони залишають­ся профспілковими, там відпочиватимуть та оздоровлюватимуть­ся пересічні українці. Тільки-но їх заберуть у профспілок – жодна зви­чайна людина не зможе навіть потрапити на їхню територію. Прості люди там будуть при­сутні тільки як охорон­ці, водії або покоївки.

У ситуації, коли українські трудящі не мають високих зарплат, а економічний успіх нашої країни лише жевріє на горизонті, на­магання позбавити їх останньої можливості оздоровитись та відпо­чити за доступними ці­нами – неприпустимі. Чи може собі дозволити пересічний українець оздоровлення на курор­тах Баден-Бадена чи Куршавеля? Мабуть, ні. Водночас, маючи в сво­їй країні аналоги таких курортів, позбавляти людей можливості ко­ристуватись ними – не тільки незаконно, а й аморально.

Президія ФПУ звер­нулась до Президен­та України у зв’язку з незаконним втручан­ням прокуратури у внутрішньостатутну діяльність профспілок і сподівається, що гарант Конституції покладе нарешті край незакон­ним діям ГПУ, які дис­кредитують усю владу країни.

17.09.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання