« на головну 16.07.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1253)
20
Червень
 
Інтерв’ю
 
СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»

СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Спецвипуск

Рішуче «ні» спробам «демонтажу» представницьких та захисних функцій профспілок

Рішуче «ні» спробам «демонтажу» представницьких та захисних функцій профспілок

17 червня відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Де­ниса Шмигаля з представника­ми СПО об’єднань профспілок України та СПО об’єднання ор­ганізацій роботодавців України.

І з профспілкової сторони у зустрічі взяли участь: Голова СПО об’єднань профспі­лок, Голова Федерації профспілок Укра­їни Григорій Осовий, заступники Голови СПО – голова КВПУ Михайло Волинець, голова ФПТУ Вадим Бубняк, голова ОВАП Анатолій Широков, голова ОВПП «Єд­ність» Анатолій Онищук.

У зустрічі також взяли участь голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник, голова Об’єднання ор­ганізацій роботодавців України Анато­лій Кінах, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко, міністр соціаль­ної політики України Марина Лазебна, міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов, міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Це перша представницька зустріч сто­рін соціального діалогу, що відбулася за каденції нового складу Уряду і спрямова­на на підвищення його ефективності та результативності в інтересах громадян.

Голова ФПУ Григорій Осовий зазна­чив, що у профспілок є спільне з Урядом розуміння того, що альтернативи соці­альному діалогу немає.

«Нинішня зустріч і прийняті на засі­данні Уряду розпорядження підтверджу­ють, що альтернативи соціальному діа­логу немає, – наголосив профспілковий лідер. – Про це свідчить 100-річний до­свід діяльності Міжнародної організації праці, побудованої на засадах трипартиз­му. Завданням профспілок, згідно з чин­ним законодавством, є представництво інтересів працівників та захист їхніх прав. Переднім рубежем цієї роботи є наша спільна участь в опрацюванні за­конопроєктів і рішень Уряду.

Спочатку року СПО об’єднань проф­спілок опрацював 185 законопроєктів, 230 нормативно-правових актів Уряду і ЦОВВ. З них погоджено близько 60% до­кументів, до інших було надано кон­структивні пропозиції, що упередило прийняття рішень, які могли б негативно позначитися на соціально-економічному становищі людей».

Григорій Осовий акцентував увагу на необхідності відновити діяльність НТСЕР та тристоронньої робочої комісії, щоб забезпечити виконання спільних зобов’язань соціальних партнерів, перед­бачених Генеральною угодою у 2020 році. «Потрібно використати ці майданчики для спільних заходів з реалізації про­грамних реформ Уряду, формування бю­джету на наступний рік, стимулювання ринку праці задля створення робочих місць», – підкреслив він. Профспілки за­пропонували оперативно сформувати по­рядок денний першого засідання НТСЕР і провести його під головуванням Прем’єр-міністра.

Голова СПО об’єднань профспілок на­голосив на тому, що Урядом і народними депутатами ініційовано велику кіль­кість законопроєктів, що спрямовані на кардинальне реформування системи со­ціально-трудових відносин, зокрема про­єктів законів:

– про працю, про колективні договори,

– про регулювання трудових спорів,

– про страйки і локаути,

– про переформатування управління фондами соціального страхування,

– про соціальний діалог,

– про зайнятість та ін.

«Деякі з них носять досить суперечли­вий характер, звужують права працівни­ків і профспілок, та викликали активний суспільний спротив і міжнародний резо­нанс, – зазначив Григорій Осовий. – Ми категорично не сприймаємо спроби лік­відувати паритетне управління соціаль­ним страхуванням (законопроєкт № 2275), а також демонтувати представ­ницькі та захисні функції профспілок (законопроєкт № 2681)».

Григорій Осовий також торкнувся ак­туальної теми збереження робочих місць і відновлення активної виробничої діяль­ності. «Наша пропозиція – спільно напра­цювати до Генеральної угоди відповідні зміни і доповнення, які б стали інстру­ментом активної взаємодії трьох сторін, щоб допомогти людям в такий непро­стий для всіх час. Ми були сповнені опти­мізму щодо досягнення добробуту лю­дей, тому не відхиляючись від цієї мети, потрібно зосередитися на створенні но­вих робочих місць, гідної оплати праці тощо, а для цього маємо зробити дуже реалістичні доповнення до Генугоди. За­лишаються актуальними і проблеми зростаючої заборгованості із заробітної плати, а також підвищення цін і тарифів, продовження пенсійної реформи, прива­тизації, реформування у сфері охорони праці, соціального захисту, які потребу­ватимуть широкого громадського обго­ворення і консолідації суспільства», – за­значив профспілковий лідер. Він також акцентував увагу на такій болючій про­блемі, як захист життя і здоров’я людей, зокрема працівників медичної галузі, які перебувають на передньому краї бороть­би з пандемією, проведення медичної реформи.

Лідерами національних профоб’єднань, які брали участь у зустрічі з Прем’єром, було порушено низку важли­вих питань. Зокрема, щодо роботи про­мислових підприємств, енергетичного сектору, в тому числі вугільної галузі, транспортних перевезень, роботи «Укрза­лізниці», механізму реалізації права на колективні переговори, конституційного забезпечення права на страйк для захис­ту законних інтересів трудящих, коли діалог не працює, і т. ін.

ПРЕС-ЦЕНТР ФПУ

  • ПРЯМА МОВА

Григорій ОСОВИЙ, Голова СПО об’єднань профспілок, Голова Федерації профспілок України:

«Нас турбує, що паралельно із створе­ною в профільному парламентському комітеті робочою групою, в урядових кабінетах знову ініціюють повторне по­дання резонансного проєкту Закону України «Про працю» (№ 2708), що був поданий попереднім Урядом в обхід со­ціальних партнерів. Щоб уникнути по­дальшого загострення ситуації, ми про­понуємо доручити профільним міні­страм провести ретельний правовий аналіз згаданих законопроєктів і спільно із соціальним партнерами доопрацюва­ти їх з дотриманням норм національного законодавства і Конституції України, а також норм міжнародного права».

28.06.2020



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

08.05.2024 21:25

08.05.2024 21:01

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання