« на головну 26.01.2020
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1036)
16
Січень
 
Інтерв’ю
 
Шість переваг платіжної картки «Профспілковий квиток»

Шість переваг платіжної картки «Профспілковий квиток»


РУБРИКИ


Передплата

Статті Спецвипуск

ЯК СФОРМУВАТИ БЮДЖЕТ ФПУ НА 2018 РІК?

ЯК СФОРМУВАТИ БЮДЖЕТ ФПУ НА 2018 РІК?

Постійна комісія Ради Федерації профспілок України з питань фінансової роботи та бюджету 20 березня ц.р. обговорила проект бюджету ФПУ на 2018 рік, внесла пропозиції до проекту постанови Ради ФПУ про виконання рішень VII з’їзду ФПУ щодо організаційно-фінансового зміцнення Федерації, а також розглянула низку звернень членських організацій.


У засіданні взяв участь Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.

З першого питання членів комісії поінформувала керівник фі­нансового управління ФПУ Світлана Моторенко, яка акцентувала увагу присутніх на тому, що проект кошто­рису ФПУ сформовано відповідно до рішень Ради і Президії ФПУ, в яких було визначено порядок і основні па­раметри розрахунку внесків для все­українських профспілок та територі­альних профоб’єднань.

Для розрахунку розміру внеску для членських організацій за основу було взято статистичні дані, подані організаціями, зокрема щодо їх за­гальної чисельності та кількості пра­цюючих членів профспілок, а також відомості стосовно розміру зарплат.

У процесі дискусії висловлювались пропозиції щодо внесення змін до кри­теріїв та принципів формування роз­міру внесків, зокрема щодо необхід­ності врахування коефіцієнта зайня­тості у конкретній галузі та ін. Йшлося про необхідність дотримання дисци­пліни та корпоративної відповідаль­ності при сплаті внесків, а також створення мотиваційних стимулів для членських організацій, які сумлінно виконують свої зобов’язання з їх пере­рахунку.

Комісією ухвалено рішення, яке буде внесено на розгляд Президії та Ради ФПУ.

Учасники засідання розглянули звернення окремих організацій, що входять до складу ФПУ, про надання їм фінансової допомоги на вирішен­ня невідкладних завдань статутної діяльності. З цього приводу комісією прийнято відповідні рішення.

Прес-центр ФПУ

 

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ В ЦІНАХ ЛЮТОГО

Законодавчо встановлений на лютий 2018 року прожитковий мінімум занижено у 2,1 раза порівняно з його фактичним розміром, або на 1920 грн, а для працездатної особи – у 2,3 раза, або на 2288 грн.

В ідповідно до статті 5 Закону України «Про прожит­ковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір про­житкового мінімуму у цінах лютого 2018 року в розрахунку на місяць на одну особу становив:

– з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб та вій­ськового збору – 3620 грн (без урахування платежів – 3156 грн);

– для дітей віком до 6 років – 3020 грн;

– для дітей віком від 6 до 18 років – 3696 грн;

– для працездатних осіб з урахуванням суми обов’язкових платежів відповідно до чинного законодавства – 4050 грн (без урахування платежів – 3260 грн);

– для осіб, які втратили працездатність, – 2663 грн.

Департамент з питань бюджету

та оплати праці апарату ФПУ

 

МОЖЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ВНУТРІШНЬОГО ВОДНОГО ТРАНСПОРТУ

Відновлення річкових перевезень та захист суднобудівної галузі обговорили голова Профспілки працівників річкового транспор­ту Михайло Чубай, заступник голови Проф­спілки працівників суднобудування України Олександр Малій та очільник Профспілки працівників рибного господарства України Михайло Петров під час зустрічі з народним депутатом Андрієм Вадатурським 21 березня.

З а словами нардепа, на стадії розробки перебува­ють низка законопроектів для комплексного від­новлення галузі водного транспорту. Пріорите­том є створення робочих місць в Україні та за­хист внутрішнього ринку. «Ми спочатку повинні зроби­ти внутрішні перевезення базовими, прибрати податки. На ринок мають зайти гравці, які займатимуться ван­тажними і пасажирськими перевезеннями, і ці ж компа­нії повинні робити запит на суднобудування», – наголо­сив Андрій Вадатурський. Він також зазначив, що Мі­ністерство інфраструктури планує запускати офшор­ний флот і не зважає на підтримку суднобудування.

Голова Профспілки річкового транспорту Михайло Чубай у своєму виступі зазначив: «Сьогодні ми гово­римо про розвиток суднобудівництва, але де «гравці», які візьмуться за це, якщо стоїть навіть Дніпро. 2 роки тому митниця забороняла каботажні перевезення кон­тейнерів з Одеси та Іллічівська на Дніпро».

Проблеми рибного господарства порушив очільник профільної профспілки Михайло Петров: «У нас було більше 250 рибацьких суден. У 90-х роках останню пар­тію у 5 суден загнали в офшор у Нову Зеландію, а з того, що залишилось, одне судно уже прибрала Росія, решта працюють під іноземним прапором, а Україна отримує кошти за їх оренду».

Обговоривши проблеми галузі, Андрій Вадатурський запросив профспілки до співпраці та підтримки їх за­конодавчих ініціатив, адже планується комплексне відновлення сектору за рахунок зменшення податко­вого навантаження на річкові перевезення. Для сти­мулу розвитку суднобудівництва необхідно забезпе­чити суднобудівників кредитами під низький відсо­ток річних, реструктуризувати заборгованості тощо.

Учасники зустрічі вважають, що потрібно створити незалежну платформу для розгляду цього питання і залучити до обговорення законопроектів роботодав­ців і організаційні ланки профспілок, зацікавлених у відродженні судноплавства.

Юлія ДОВГАЙЧУК

06.04.2018ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

29.12.2019 00:52

29.12.2019 00:48

29.12.2019 00:44

29.12.2019 00:42

29.12.2019 00:11

29.12.2019 00:09

29.12.2019 00:08

15.11.2019 21:42

15.11.2019 21:41

15.11.2019 21:38

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів


 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2019©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання