« на головну 22.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Особистість

Народжена на зорі незалежності

Народжена на зорі незалежності

Наукова робота – невід’ємна складова існу­вання й діяльності як ви­щого навчального закла­ду, так і держави зага­лом. Без неї немає май­бутнього та перспектив розвитку. Академія пра­ці і соціальних відносин була заснована на зорі незалежності України, а саме 1993 року. Про здо­бутки й гордість майже ровесниці України на на­уковій ниві – у нашому матеріалі.

ЯК ФОРМУВАВСЯ ФУНДАМЕНТ

За умов кардинальних змін суспільного устрою, ідеології, економічних від­носин та під впливом ста­тутних завдань засновника – Федерації профспілок України – формувалися пріоритетні напрями нау­кових досліджень. Основні з них – «Проблеми форму­вання та розвитку грома­дянського суспільства в Україні», «Соціальна полі­тика держави та роль проф­спілок у її формуванні й ре­алізації». У рамках осно­вних напрямів науково-педагогічний колектив до­сліджує правові, економіч­ні та соціальні аспекти.

1998 року було заснова­но наукове видання «Ві­сник Академії праці та со­ціальних відносин Федера­ції професійних спілок України», який невдовзі був визнаний ВАКом Укра­їни фаховим виданням із соціологічних, історичних, економічних та юридич­них наук. А наступного, 1999 року, з метою коорди­нування наукової роботи в Академії було створено на­уковий відділ. 2008 року розпочалася робота з упро­вадження інформаційної системи автоматизації ді­яльності бібліотеки «УФД/Бібліотека», систем управ­ління навчальним проце­сом MOODLE з можливіс­тю організації дистанцій­ного навчання та комплек­сної системи управління «1С: Підприємство» для за­безпечення наукової діяль­ності. Через рік остаточно формується студентське наукове товариство, яке ро­бить суттєвий внесок в ор­ганізацію наукової роботи АПСВ.

За час існування Акаде­мії сформувалися наукові школи з досліджень історії, теорії та практики проф­спілкового руху; спеціаль­них та галузевих соціоло­гій; актуальних проблем со­ціальної роботи з різними соціальними групами насе­лення; проблем земельного, аграрного, екологічного та природно-ресурсного пра­ва; проблем економіки та управління закладами со­ціальної сфери.

БАГАТСТВО ТА ГОРДІСТЬ

14 квітня 1999 року в Ака­демії відбулася перша Між­народна наукова студент­ська конференція «Еконо­мічні, соціальні та правові аспекти розбудови грома­дянського суспільства в Україні». Відтоді стало до­брою традицією щовесни проводити в Академії за участі делегацій вищих на­вчальних закладів Білору­сі, Росії та України – членів Міжнародної асоціації на­вчальних і наукових закла­дів з підготовки кадрів для соціально-трудової сфери – форуми студентської нау­ки, результатом яких є публікація змістовних збірни­ків наукових праць студен­тів, дружні взаємини з ко­легами, нова якість та но­вий статус студента в сус­пільстві.

За роки активної науко­вої діяльності в Академії проведено чимало важли­вих наукових форумів: Міжнародна науково-практична конференція, присвячена 290-річчю при­йняття Конституції Пили­па Орлика «Україна: по­ступ у майбутнє» (2000); що­річні звітні наукові конфе­ренції викладачів «Соціально-правові, економічні, духовні та освітянські ас­пекти розбудови громадян­ського суспільства в Укра­їні» (2001, 2002 та 2003 роки); Міжнародна науково-практична конференція «Тенденції та перспективи зростання заробітної пла­ти у контексті Євроінтегра­ції України» (2005)»; Між­народна наукова студент­ська конференція «Облич­чя соціальної держави» (2006); Всеукраїнська нау­кова конференція «Проф­спілки України: історія, сьогодення, майбутнє» (2009), Міжнародна науко­ва конференція «Проблеми формування та розвитку громадянського суспіль­ства» та чимало інших.

Під час роботи щорічних конференцій також прово­дяться засідання круглого столу «Профспілки і мо­лодь», а в останні роки ще й конкурс молодіжної соці­альної реклами.

Щороку в наукових кон­ференціях, які проводить Академія, бере участь близько 20% студентів ден­ної форми навчання. Крім того, більш як 20 кращих студентів АПСВ є учасни­ками форумів студентської науки, що їх проводять партнери з братніх країн.

КАТАЛІЗАТОР РУХУ

Основною рушійною си­лою наукової роботи є ка­дровий склад науково-педагогічного персоналу Академії. Питання підви­щення його професійного рівня перебуває під постій­ною увагою адміністрації.

2000 року Міністерство освіти і науки України на­дало право Вченій раді Академії присвоювати вче­не звання доцента. В свою чергу, підвищення кваліфі­кації наукових кадрів про­вадиться через аспіранту­ру та інститут здобувачів наукових ступенів. В аспі­рантурі Академії готують кадри за спеціальностями «Економіка та управління підприємствами (за вида­ми економічної діяльнос­ті)», «Земельне право; аграрне право; екологічне право; природо-ресурсне право», «Спеціальні та га­лузеві соціології».

Студентська наукова ро­бота розпочинається з участі їх у діяльності нау­кових студентських гурт­ків та проблемних груп, які функціонують на кожній кафедрі Академії. Таким видом діяльності охоплено близько 50% студентів ден­ної форми навчання.

За ініціативи та під­тримки Федерації профспі­лок України з 2003 року проводиться Всеукраїн­ський конкурс на кращу наукову роботу студентів, аспірантів та молодих уче­них із профспілкової тема­тики, призери якої одержу­ють відзнаки Федерації профспілок України та со­лідні грошові винагороди. У цьому конкурсі беруть участь студенти багатьох вищих навчальних закла­дів України, і студенти Академії традиційно посі­дають призові місця.

Більшість олімпіад, конкурсів наукових робіт, наукових конференцій, що відбуваються на теренах України, не проходять без участі студентів Академії, які демонструють високі результати і вносять зна­чний внесок в історію Ака­демії.

Ось лише кілька сторі­нок з літопису студент­ських наукових успіхів:

2000/2001 н. р. – студент­ка економічного факульте­ту Наталія Вороніна посіла І місце у конкурсі бізнес-планів підприємницької діяльності (номінація «Студентські ініціативи»), що проводила Київська міська державна адміні­страція;

2001/2002 н. р. – студенти економічного факультету Максим Ковшаров, Таміла Сопік, Наталія Алфьорова зайняли І місце у Всеукра­їнському конкурсі науко­вих студентських робіт, присвяченому 10-й річниці незалежності України, що проводило Міністерство освіти і науки України;

2004/2005 н. р. – студенти юридичного факультету Олександр Мойсейченко та Володимир Коцюба зайня­ли відповідно І і ІІ місця у конкурсі компанії ЛІГА «Закон: пристрасть до закону»;

2007/2008 н. р. – студенти економічного факультету Тарас Дакал і Олександр Саянний конкурсною комі­сією відзначені як кращі на ІІ Всеукраїнському кон­курсі наукових студент­ських робіт у галузі при­родничих, технічних і гу­манітарних наук зі спеці­альностей «Економіка під­приємства та управління виробництвом»;

2008/2009 н. р. – студент­ка економічного факульте­ту Олександра Стишак по­сіла ІІ місце у конкурсі на­укових робіт, представле­них на V Міжнародну науково-практичну конфе­ренцію «Менеджмент XXI століття: еволюційне та ре­волюційне».

Із 2004 року в Академії проводиться конкурс-огляд «Міс та містер науки Ака­демії» за підсумками на­вчального року. Кращі сту­денти одержують грамоти, стрічки переможців і гро­шові винагороди.

 

ВИПУСКНИКИ АПСВ – ХТО ВОНИ?

Нині випускники Академії праці і соціальних відно­син Федерації профспілок України працюють у ФПУ, Верховній Раді, Національному банку, Національній службі посередництва і примирення, а також у бага­тьох фірмах, установах та організаціях. Займаючись в академії науково-дослідною діяльністю, беручи участь у наукових конкурсах і форумах, і надалі сту­денти дуже часто присвячують своє життя науковій або науково-педагогічній роботі.

26.08.2011


Олена ОВЕРЧУК, «ПВ»

ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання