« на головну 19.04.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1247)
21
Березень
 
Інтерв’ю
 
ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»

ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Офіційно

Гасло 2012 року – «Сприяння охороні праці в «зеленій» економіці»

Гасло 2012 року – «Сприяння охороні праці в «зеленій» економіці»

 ЗВЕРНЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНОГО КОМІТЕТУ З ПІДГОТОВКИ ТА ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДІВ З НАГОДИ ДНЯ ОХОРОНИ ПРАЦІ В УКРАЇНІ В РАМКАХ ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ОХОРОНИ ПРАЦІ ДО ЦЕНТРАЛЬНИХ І МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ, ОБ’ЄДНАНЬ РОБОТОДАВЦІВ, ПРОФСПІЛОК, ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ, КЕРІВНИКІВ І ПРАЦІВНИКІВ ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ, ОРГАНІЗАЦІЙ

 ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Щорічно, починаючи з 2002 року, понад 50 країн світу за ініціативою Між­народної конфедерації вільних профспілок тру­дящих, яку підтримала Міжнародна організація праці (МОП), відзначають Всесвітній день охорони праці.

Указом Президента України від 18 серпня 2006 рoку № 685/2006 день об’єднання людей навко­ло проблеми збереження життя і здоров’я праців­ників офіційно визнаний і в Україні – 28 квітня наша держава разом з усім світом відзначатиме Всесвітній день охорони праці.

За даними Держгірпромнагляду України, в 2011 році загальна кіль­кість нещасних випадків, пов’язаних із виробни­цтвом, порівняно з мину­лим роком зменшилась на 9%, або на 1041 випадок (на підприємствах України в 2011 році травмовано 10657 осіб, у 2010-му – 11698 осіб), а кількість смертельних травм, пов’язаних із вироб­ництвом, збільшилась на 41 випадок, або на 6% (на підприємствах України в 2011 році смертельно трав­мовано 685 осіб, у 2010-му – 644 особи). Такий стан справ потребує посилення уваги до охорони праці державних органів, об’єднань роботодавців, гро­мадського контролю про­фесійних спілок.

Відповідно до рекомен­дацій МОП у 2012 році Всесвітній день охорони праці проводиться під гас­лом «Сприяння охороні праці у «зеленій» економі­ці». Не викликає сумніву, що подальше існування і розвиток людства безпо­середньо залежить від збе­реження природного се­редовища.

Всі ми спостерігаємо кліматичні зміни, наслід­ком яких є зміна правил гри в економіці розвине­них країн світу. Україна, прагнучи бути повноправ­ним членом європейсько­го співтовариства, також має переосмислити підхо­ди до економіки в державі. «Зелена», або екологічна, економіка може стати тією рятівною соломинкою, яка допоможе людям створи­ти безпечні робочі місця в ході розвитку соціальної інфраструктури.

Концепція «зеленої» економіки пропонує уря­ду, роботодавцям та гро­мадянам перейти до роз­робки збалансованих шля­хів розвитку, що включа­ють сприяння інвестиці­ям у природний капітал (збільшення частки запо­відних територій, поси­лення захисту лісів тощо), вирішення проблем енер­гетики та забезпечення екологічно чистими про­дуктами харчування, при­ділення уваги питанням використання земель та планування землекорис­тування, оптимального розподілу обмежених ре­сурсів та поліпшення управління ними.

В Україні ця проблема є особливо загрозливою. Застарілі технології, не­дбале ставлення до утилі­зації відходів своєї діяль­ності не дозволятиме в майбутньому забезпечити економічний розвиток країни. Великий потенці­ал у створенні «зелених» робочих місць мають такі галузі виробництва, як відновлювальні джерела енергії, будівництво, транспорт, переробка, сільське та лісове госпо­дарство. Але розвиток «зе­леної» економіки повинен тісно пов’язуватись зі створенням безпечних і здорових робочих місць.

Наше спільне завдання в тому, щоб гарантувати, що ті «зелені» робочі міс­ця, які зумовлюють міні­мізацію негативного впливу на навколишнє се­редовище, також будуть безпечними та здоровими для працівників. А нові «зелені» технології мають бути безпечними і нешкід­ливими для здоров’я гро­мадян України.

Значення охорони пра­ці для «зеленої» економі­ки полягає в сприянні ефективності виробни­цтва через утвердження безпеки та культури пра­ці, зниження рівня вироб­ничого травматизму і про­фесійних захворювань на підприємствах, що гармо­нійно поєднують еконо­мічні потреби суспільства з необхідністю постійного відновлення і збереження довкілля.

Закликаємо всіх робо­тодавців проаналізувати та переглянути організа­цію діяльності своїх під­приємств та організацій щодо втілення принципів «зеленої» економіки, вжи­ти заходів для підвищен­ня рівня безпеки та поліп­шення умов праці, в тому числі на малих підприєм­ствах, що дасть змогу за­безпечити гідне життя не лише нам, а й нашим на­щадкам.

У рамках підготовки до Дня охорони праці Органі­заційний комітет схвалив План заходів, який перед­бачає проведення на наці­ональному, галузевих та регіональних рівнях комп­лексу всеукраїнських ак­цій. Ці заходи покликані привернути увагу громад­ськості до масштабних проблем на виробництві, а також того, яким чином створення і просування культури охорони праці може сприяти зниженню рівня щорічної смертності та травматизму.

Організаційний комі­тет звертається до цен­тральних і місцевих орга­нів виконавчої влади, об’єднань підприємців і роботодавців, профспіл­кових організацій усіх рівнів, Фонду соціального страхування від нещас­них випадків на виробни­цтві та професійних за­хворювань, керівників підприємств із проханням активно долучитися до цієї роботи та гідно від­значити в квітні 2012 року День охорони праці на кожному підприємстві, в кожній установі й органі­зації. Оргкомітет пропо­нує напередодні свята та протягом квітня – травня вшанувати пам’ять пра­цівників, які загинули на виробництві, відвідати сім’ї потерпілих, віднай­ти можливості для надан­ня їм допомоги з метою вирішення матеріальних, соціально-побутових та інших проблем.

Організаційний комі­тет також звертається до представників засобів ма­сової інформації з прохан­ням забезпечити всебічне висвітлення заходів, що відбуватимуться в Украї­ні в рамках Дня охорони праці.

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ КОМІТЕТ

03.05.2012



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

10.02.2024 17:58

10.02.2024 17:48

12.01.2024 20:50

12.01.2024 20:49

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання