« на головну 22.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Офіційно

Резолюція всеукраїнської акції «Профспілки проти бідності»

Резолюція всеукраїнської акції «Профспілки проти бідності»

Ми, представники профспілкового руху країни, що зібрали­ся на майдані Незалежності в День боротьби з бідністю, демонструємо єдність та готовність обстоювати свої права на гідну працю, гідну зарплату, гідні та безпечні умови праці, виявляємо солідарність для захисту прав ве­теранів, молоді, жінок, протестуємо проти тотального поширення бідності серед населення України – країни в центрі Європи.

Незважаючи на проголошене відновлення економіки та по­стійні обіцянки покращити життя населен­ня, уряд вніс до Верховної Ради проект Державного бюджету України на 2012 рік, в якому не забезпече­но реалізацію консти­туційних прав громадян України на належний рівень життя – гідну зарп­лату, пенсію, соціальну до­помогу, безплатну освіту, медицину, житло тощо. Уже вкотре не виконують­ся поставлені в Програмі Президента України за­вдання щодо покращення життя українців та пів­тора року не виконується Указ Глави держави щодо викорінення бідності. Численні профспілкові ініціативи та звернення з цих питань владою ігнору­ються. Більш того, проти профспілок фактично розгорнуто війну.

Через штучно заниже­ні розміри прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати продовжується обкрадання медиків, осві­тян, працівників культури і соціальної сфери, пенсіо­нерів, інвалідів, малозабез­печених та сімей із дітьми. Уряд планує поступову лік­відацію соціальних пільг та компенсаційних виплат «чорнобильцям», колиш­нім воїнам-«афганцям», медичним працівникам сільської місцевості, вете­ранам війни та праці, ді­тям війни, інвалідам.

Так звана «пенсійна реформа» показала весь цинізм влади, яка повніс­тю знехтувала думкою гро­мадськості, переклавши весь тягар проблем пен­сійної системи на плечі працівників та пенсіоне­рів. Підвищено з 1 жовтня пенсійний вік і стаж, необ­хідний для призначення пенсії, практично замо­рожено розміри раніше призначених пенсій. При цьому влада не поспішає наводити порядок у тіньо­вому секторі економіки, захищаючи тим самим свої бізнес-клани та підри­ваючи фінансову спромож­ність Пенсійного фонду.

Бюджет продовжує на­повнюватися насамперед за рахунок податки із на­шої злиденної заробіт­ної плати. Вітчизняні олігархи при цьому не пла­тять податків за елітні ма­єтки та примножують свої статки за рахунок доходів від капіталу у вигляді різ­ного роду відсотків та ди­відендів, що звільнені від податку зовсім або оподат­ковуються за безсоромно мінімальними ставками. А відтак – прірва між ба­гатими і бідними продо­вжує зростати.

Чесна праця в Україні все більше втрачає пре­стижність через низьку її оплату. Бідність серед трудящих породжується несправедливим розподі­лом власниками спільних результатів економічної діяльності, провокує со­ціальну й економічну по­ляризацію суспільства, тінізацію зарплат і зайня­тості, масовий виїзд грома­дян за кордон у пошуках заробітку.

Ми, учасники мітин­гу, обурені намаганнями влади, політичної еліти й олігархічного бізнесу ви­рішувати економічні про­блеми за рахунок добробу­ту трудящих, пенсіонерів і дітей. Унаслідок такої політики Україна стала країною злиднів, краї­ною мільйонів бідних! Українець має найнижчу в Європі зарплату, найниж­чу пенсію, найнижчу три­валість життя.

Чи таким має бути ре­зультат 20-річного будівни­цтва незалежної держави? Хіба таким має бути резуль­тат 15-річного виконання Конституції України???

17.10.2011 р.          м. Київ


  • ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

ДИТИНСТВО – БЕЗ БАТЬКА, КРАЇНА – БЕЗ ДЕМОКРАТІЇ

ДОБРИДЕНЬ, ШАНОВНІ УЧАСНИКИ ПРОФСПІЛКОВОГО МАРШУ!

Попри свій юний вік, я хочу висловити бажання, щоб у майбутньому ми всі жили в державі з надій­ним соціальним захистом і захистом свободи сло­ва. Де люди, кажучи правду, зможуть не боятися гонінь та репресій, на кшталт тих, що зараз відбува­ються стосовно моєї сім’ї.

12 жовтня мій батько, Анатолій Башловка, висту­пив у Комітеті Верховної Ради з питань соціальної політики. У своєму виступі він піддав жорсткій кри­тиці дії прокуратури та її втручання у діяльність Федерації профспілок України. І практично відразу Генпрокуратура розпочала проти мого батька реп­ресії, що виходять за рамки законодавства! Розпо­чала переслідування за його адвокатську діяль­ність, за те, що він не побоявся відкрито, в обличчя сказати правду!

Буквально наступного дня після виступу в його квартирі було проведено обшук, незважаючи на те, що міжнародні конвенції та європейська прак­тика забороняють обшуки в адвокатів. Однак, не знайшовши абсолютно нічого, міліціонери забра­ли в моєї бабусі її мобільний телефон і ноутбук, який вона використовувала тільки для спілкуван­ня з рідними і парафіянами церкви, а також для зберігання церковної літератури.

А через те, що сьогодні прокуратура займається переслідуванням громадян, що їй не догодили, я, мої брат та сестра змушені жити без батька. Моїй матері доводиться вкрай важко, адже вона фак­тично залишилася наодинці з трьома дітьми. Вся наша сім’я змушена жити в постійному страху! Я, мої брат та сестра фактично залишаємося без ди­тинства.

Минулої п’ятниці, вночі, я з моїм братом і двома со­ратниками батька вийшли на вулицю для того, щоб розклеїти листівки із закликом прийти на сьогод­нішній марш. І ми побачили, що люди дуже заціка­вилися змістом цих листівок. Розпитували доклад­но про майбутній марш. Багато з них також наріка­ли на погіршення їхнього життя, і вони також обу­рені згортанням демократії. Абсолютна більшість перехожих висловили солідарність із ФПУ.

Однак, незважаючи на те, що сьогодні чинить вла­да, я люблю свою Батьківщину і вірю в неї. Я впев­нений, що нинішній період політичних репресій добігає кінця, і Україна зможе стати справжньою європейською та демократичною державою, де всі житимуть добре і матимуть можливість вільно вис­ловлювати свою позицію, казати правду!

Марк БАШЛОВКА, син радника голови ФПУ з юридичних питань

 

ПРОФСПІЛКИ ПРОТИ БІДНОСТІ! ПРОФСПІЛКИ ЗА ГІДНУ ЗАРПЛАТУ ТА ГІДНУ ПЕНСІЮ!!!

МИ ВИМАГАЄМО:

від Президента України – гаранта Конституції

• забезпечити громадянам конституційне право на працю, гідну і своєчасну її оплату, пенсію, реалі­зацію права на об’єднання в профспілки та заборонити втручання органів влади в статутну профспілкову діяльність;

• забезпечити виконання Указу Президента щодо подолання бідності та виконати передвиборне зобов’язання щодо впровадження в Україні європейських стандартів життя;

• не підписувати закони, які обмежують зміст та обсяги існуючих прав і свобод;

від Верховної Ради України

• забезпечити безумовне дотримання вимог статті 22 Конституції України при прийнятті нових за­конів або внесенні змін до чинних;

• забезпечити при прийнятті Закону України «Про Державний бюджет на 2012 рік» встановлення з 1 січня 2012 року мінімальної зарплати, мінімальної пенсії за віком на рівні об’єктивно обраховано­го прожиткового мінімуму, передбачити кошти для встановлення базового розряду ЄТС на рівні мінімальної заробітної плати;

• забезпечити соціальну справедливість в оподаткуванні трудових доходів, встановити неоподатко­вуваний мінімум на рівні прожиткового мінімуму;

• законодавчо забезпечити гарантії діяльності профспілок з урахуванням міжнародних норм права;

від Кабінету Міністрів України

• проводити реально ефективний соціальний діалог при здійсненні соціально-економічних реформ та беззастережно виконувати зобов’язання за чинною Генеральною угодою;

• припинити дискримінацію в заробітній платі працівників бюджетної сфери, запровадити з 2012 року повноцінну Єдину тарифну сітку;

• вжити реальних дій щодо легалізації зайнятості та доходів, негайно ліквідувати заборгованість із заробітної плати та страхових внесків;

• забезпечити стабільність цін і тарифів, припинити безпідставне їх підвищення на догоду Міжна­родному валютному фонду;

від організацій роботодавців та їх об’єднань

• неухильно дотримуватися трудового законодавства, колективних договорів і угод, забезпечити чесний розподіл результатів праці між бізнесом і трудящими, запровадити гідну оплату праці робіт­ників, щоб нарешті вивести українські зарплати з ганебного останнього місця в Європі, і негайно повернути зарплатні борги 130 тисячам працівників.

Ми закликаємо сторони соціального діалогу до проведення переговорів та укладення на всіх під­приємствах колдоговорів і колективних угод з метою подолання дефіциту гідної праці, реального наближення економіки та рівня життя громадян України до ТОП-20 провідних країн світу.

У РАЗІ НЕВИКОНАННЯ ВИМОГ щодо підвищення розмірів основних державних соціальних стан­дартів і гарантій ПРОФСПІЛКИ ГОТОВІ розгорнути масові акції на захист трудових і соціальних прав, на захист со­ціальної і правової держави.

 

23.10.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання