« на головну 22.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Офіційно

ЗАЯВА Федерації профспілок України

ЗАЯВА Федерації профспілок України

Упродовж вересня з Генеральною прокуратурою проведено серію брифінгів та інтерв’ю, мета яких – втручання у внутрішні справи профспілок і поширення неправдивої інформації щодо власності ФПУ. Прокурори всіх рівнів, починаючи з Генерального, незважаючи на на­явність документів, які підтверджують, що власність належить профспілкам на законних підставах, намагаються довести проти­лежне: що це державна власність, при цьому не надаючи жодного до­кумента, який би засвідчував їхню правову позицію.

Поширюючи неправдиву ін­формацію через ЗМІ, вони на­магаються сформувати у насе­лення стійке уявлення, що цю, на їхню думку, «державну» власність розкрадають, і підго­тувати громадську думку до відчуження профспілкового майна на користь держави. І все це тиражується, спотво­рюється та супроводжується інформаційним галасом. Нато­мість правдива інформація, яку оприлюднює ФПУ, замов­чується або ігнорується ЗМІ, які бояться вступати у полемі­ку з правоохоронними орга­нами.

Багаторазове повторення зви­нувачувальних ескапад покли­кане укріпити у свідомості громадян негативну оцінку ФПУ. До того ж у ситуації, що склалася, особливо цинічним є завершення виступу проку­рора м. Києва про те, що «діяльність прокуратури і мета перевірок спрямовані виключ­но на захист інтересів держа­ви і громадян – членів профс­пілок». І це тоді, коли в Україні безконтрольно й безкарно власники підприємств систем­но не виплачують заробітну плату мільйонам працівників.

ФПУ вкотре заявляє, що ма­теріали брифінгу прокурора м. Києва А. С. Мельника, роз­міщені 16 вересня 2011 року на офіційному сайті прокура­тури під заголовком «Проку­ратурою м. Києва виявлено численні порушення в діяль­ності Федерації профспілок України», є безпідставними, а також умисними є звинувачен­ня керівника прокуратури м. Києва на адресу Федерації профспілок України та її керів­ництва про нібито наявні фак­ти неправомірного відчужен­ня державного майна й скоєн­ня інших протиправних дій.

Виглядають дивними та абсур­дними твердження прокурора про те, що будівля на майдані Незалежності належить де­ржаві, тоді як збудувала її ФПУ, а також справно сплачує всі господарські витрати та пода­ток на землю. Теж саме можна сказати про центральний офіс «Укрпрофоздоровниці» на вул. Шота Руставелі та готель «Ту­рист» на вул. Раїси Окіпної. Всі ці будівлі – власність профспі­лок, і це ніколи не піддавалося сумнівам як за радянських часів, так і за 20 років неза­лежності.

Чого варті висловлювання прокурора, які можна розці­нювати не інакше, як нісеніт­ницю, про продаж годинника на Будинку спілок, створення готельного комплексу в при­міщенні центрального офісу профспілок та їх реалізацію міфічній ізраїльській фірмі. І зовсім не вкладається в рамки здорового глузду теза, озвуче­на прокурором, про підготов­ку до продажу тому ж неісную­чому покупцю ще декілька со­тень об’єктів на загальну суму 1,5 млрд грн.

Відомості, поширені прокуро­ром м. Києва щодо діяльності Федерації профспілок України, її посадових осіб, дискредиту­ють репутацію організації як суспільно-відповідального суб’єкта, найчисленнішу гро­мадську організацію, яка пред­ставляє інтереси 8 мільйонів членів профспілок, члена Між­народної організації праці та є недостовірними й неправди­вими і такими, що завдають шкоди діловій репутації Феде­рації.

Такими діями правоохоронні органи лише принижують влас­ну гідність і виштовхують членів профспілок із зони соціального діалогу. ФПУ сприймає звинува­чення на свою адресу та пере­шкоджання діяльності профспі­лок як спробу виконати замов­лення товстосумів, які вкотре намагаються обібрати українсь­кий народ. Своїми діями проку­ратура ставить під загрозу зри­ву проведення реформ, прого­лошених Президентом, які під­тримали профспілки. Із втратою санаторно-курортного комп­лексу трудящі втратять останню можливість на оздоровлення, а країна – свій трудовий потен­ціал.

Тому ФПУ звернулася до суду за захистом порушеного пра­ва шляхом спростування не­достовірної інформації, опри­людненої прокурором м. Киє­ва А. С. Мельником, і припи­нення передчасного поширен­ня інформації щодо злочинних намірів і дій ФПУ без відповід­ного судового рішення. На жаль, брехня про ФПУ ретран­слюється і коментується низ­кою журналістів через підкон­трольні правоохоронним структурам ЗМІ.

ФПУ просить суд зобов’язати прокуратуру за власний раху­нок опублікувати спростуван­ня недостовірної інформації, поширеної 16.09.2011 року, в такий же спосіб: шляхом роз­міщення на офіційному сайті повідомлення про те, що відо­мості стосовно діяльності Фе­дерації професійних спілок Ук­раїни не відповідають дійс­ності. А також зобов’язати за власний рахунок надати мож­ливість Федерації профспілок реалізувати право на від­повідь щодо поширеної про­куратурою інформації про економічно необґрунтоване, з ознаками вчинення майново­го злочину, витрачання коштів профспілок на купівлю акцій суб’єкта господарювання.

Безперспективність задуму переділити профспілкове май­но очевидне – виходячи з не­безпеки його для самої держа­ви. Ще класики марксизму-ленінізму (прокурори їх по­винні знати) зрозуміли, що створення нестерпних умов для трудового народу призве­де до соціального конфлікту. А революцій нам досить, це доля країн Близького Сходу (які саме проходять цю стадію), але ніяк не європейсь­кої держави України, в якій ма­ють торжествувати закон, здо­ровий глузд, право, європей­ські цінності і найголовніше – пошана до власника і тих, хто власність створював і декла­рував своє право на управлін­ня нею – трудового народу.

На противагу цьому правоохо­ронні структури своїми діями лише збурюють суспільство, люди втрачають віру у спра­ведливість. Ображаючи В. Г. Хара як Голову ФПУ та всіх профспілкових лідерів і ак­тивістів, вони викликають крайнє невдоволення багато­мільйонної армії трудящих. Слід усвідомити, що переслі­дування за профспілкову діяльність спричиняє негатив­не ставлення до влади, що вже продемонстрували воїни-ін­тернаціоналісти та чорнобиль­ці під стінами Верховної Ради. Чи для того український народ на свої податки утримує про­куратуру, щоб вона цинічно порушувала закон?

Де Україна для людей? Якщо порушується закон, чи можуть проводитися реформи в Ук­раїні?


25.09.2011


Медіа-центр ФПУ

ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання