« на головну 27.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1264)
05
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Офіційно

ЛИСТ ДО ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ МИКОЛИ АЗАРОВА

ЛИСТ ДО ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ МИКОЛИ АЗАРОВА

Шановний Миколо Яновичу!

Добігає завершення про­цес формування проекту Державного бюджету Укра­їни на 2012 рік і середньо­строкову перспективу.

Спільний представницький орган профспілок брав ак­тивну участь у цьому про­цесі та взаємодіяв з Мініс­терством фінансів і Спіль­ним представницьким ор­ганом роботодавців, неодноразово наголошуючи на необхідності формуван­ня проекту Державного бюджету України на 2012 рік на якісно нових засадах задля практичної реалізації стратегічної мети, визначе­ної главою держави – Пре­зидентом України В. Януко­вичем: у 2020 році подвоїти ВВП та ввійти до двадцятки найбільш розвинених країн світу з рівнем життя грома­дян відповідно до європей­ських стандартів.

Під час розроблення про­екту Державного бюджету України на 2012 рік мають бути враховані також між­народні зобов’язання Укра­їни щодо досягнення Цілей розвитку тисячоліття, зо­крема стосовно подолання масштабів і глибини бід­ності. Україна повинна за­явити на повний голос, що їй під силу покласти край бідності насамперед серед працюючих, пенсіонерів і родин із дітьми.

Для цього слід забезпечити зайнятість і гідну зарплату працездатному населенню, реальне зростання розмі­рів державних соціальних гарантій, посилити адрес­ність соціальної допомоги та скасувати показник «рі­вень забезпечення прожит­кового мінімуму» при ви­значенні права на надання соціальної допомоги, за­мість якого використовува­ти базовий державний со­ціальний стандарт – про­житковий мінімум. Міні­мальна заробітна плата має бути встановлена на рівні, що перевищує фактичний розмір прожиткового міні­муму для працездатних осіб, а також враховувати ставку податку на доходи фізичних осіб і витрати на утримання сім’ї.

На жаль, існуючий сьогодні та штучно занижений роз­мір мінімальної заробітної плати не виконує своєї від­творювальної функції та не забезпечує реалізації кон­ституційного права кожно­го громадянина на достат­ній життєвий рівень для себе і своєї родини.

Світова практика свідчить, що найбільш продуктив­ним шляхом швидкого ви­ходу економіки з кризи є розширення внутрішнього споживання за рахунок під­вищення платоспроможно­го попиту населення. Заро­бітна плата, трудові пенсії, які є основним джерелом існування більшості насе­лення України, мають сут­тєво зростати, щоб забез­печити реалізацію вітчиз­няних товарів і послуг пе­редусім на внутрішньому ринку, а відтак – наповне­ння місцевих і державного бюджетів за рахунок подат­ків, а також збільшення надходжень до Пенсійного та інших фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Якщо Україна налаштована на досягнення Цілей роз­витку тисячоліття, то 2012 рік має стати переломним для забезпечення європей­ських стандартів життя на­селення України у серед­ньостроковій перспективі, оскільки, підписавши цей документ, Україна взяла на себе відповідальність за розвиток людського потен­ціалу й подолання бідності.

Сподіваємося, шановний Миколо Яновичу, що Кабі­нет Міністрів України під Ва­шим головуванням докладе максимум зусиль для вико­нання взятих Україною зобов’язань і ввійде в новіт­ню історію як Уряд реаль­них соціальноекономічних реформ, спрямованих на поліпшення якості життя населення, входження Укра­їни у спільноту країн-лідерів, які очолюють світо­ві рейтинги політичної ста­більності, конкурентоспро­можності економіки, її привабливості для ін­вестицій, рівня оплати праці, соціального за­безпечення тощо.

З повагою

С. М. Кондрюк,

заступник керівника СПО, В. О. голови ФПУ

26.08.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання