« на головну 27.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1264)
05
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Офіційно

ЗАЯВА РАДИ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ ДО КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ЗАЯВА  РАДИ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ ДО КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

Рада Федерації профспі­лок України заявляє рі­шучий протест черговій спробі Міністерства соці­альної політики України скасувати більшість дер­жавних соціально-економічних гарантій, знищити вже сформоване законо­давче поле відродження й розвитку освіти, меди­цини, культури, позбави­ти малозабезпечені вер­стви населення законо­давчо визначених соці­альних гарантій.

Запропонований Мінсоцпо­літики проект Закону Украї­ни «Про внесення змін до деяких законів України з пи­тань упорядкування надан­ня пільг, компенсацій та га­рантій» передбачає виклю­чити з 12 законів України положення про конкретні розміри державних гаран­тій, соціальних пільг, допо­мог і компенсаційних ви­плат, а натомість виключне право визначати розміри та порядок їх надання вимагає передати Кабінету Міністрів України. Це суперечить статті 92 Конституції та стат­тям 17–19 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соці­альні гарантії» щодо визна­чення розмірів і порядку надання зазначених вище державних соціальних га­рантій виключно законами.

Запровадження зазначених змін Федерація профспілок України, зокрема, сприй­має як спробу позбавити найбільш вагомих соціаль­них гарантій держави педа­гогічних, науково-педагогічних та інших категорій працівників закладів освіти щодо рівня посадових окладів, розміру надбавок за вислугу років, грошової допомоги на оздоровлення при наданні щорічних від­пусток, надання щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків.

Ініціативи Мінсоцполітики повністю нівелюють голо­вне завдання влади на 2011 рік – провести радикальні економічні перетворення за умови збереження соці­альної стабільності та ігно­рують Укази Президента України «Про першочерго­ві заходи щодо збагачення та розвитку культури і ду­ховності українського сус­пільства» і «Про заходи щодо забезпечення пріо­ритетного розвитку освіти в Україні», що призведе до руйнації освітньої мережі, деградації закладів охоро­ни здоров’я, знищення культури, особливо в сіль­ській місцевості, сприяти­ме поповненню армії без­робітних і, зрештою, зубо­жінню людей.

Своїми діями Мінсоцполі­тики та Кабінет Міністрів України порушили норми «Порядку здійснення соці­ального діалогу при роз­робці проектів законів», прийнятого Генеральною угодою на 2010–2012 роки, а також положення пункту 4.22 Генеральної угоди щодо забезпечення попе­реднього розгляду та узго­дження із СПО профспілок законопроектів такого спрямування.

Усвідомлюючи необхідність ініційованих Президентом України реформ, Рада Фе­дерації профспілок України вимагає від Кабінету Міні­стрів України реального та ефективного соціального діалогу з профспілками, прикладом якого стало ухвалення 11 травня 2011 року постанови Кабінету Міністрів № 524 «Питання оплати праці працівників установ, закладів та органі­зацій окремих галузей бю­джетної сфери».

Виходячи з вимог законо­давства, взятих Урядом України зобов’язань за Ге­неральною угодою на 2010–2012 роки, Рада ФПУ заявляє про неприпусти­мість схвалення підготов­леного Міністерством со­ціальної політики Украї­ни законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України з питань упорядкування надання пільг, компенсацій та га­рантій» і вимагає від ке­рівництва Уряду притяг­нення до відповідальнос­ті посадових осіб, які ді­ють на порушення Кон­ституції України та Гене­ральної угоди.

РАДА ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ


Профспілки акцентують увагу на тому, що ініціатива Мінсоцполітики фактично спрямована на зниження рівня соціальних гарантій окремих категорій грома­дян, зокрема інвалідів, жертв політичних репресій, сімей з дітьми, а також працівників усіх закладів освіти, культури тощо. Тим самим нівелюється норма статті 22 Конституції України про недопущення зву­ження змісту та обсягу існуючих прав при ухваленні нових законів або внесенні змін до чинних законів.

 

02.06.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання