« на головну 24.01.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1265)
19
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Людина і праця

Чиї «Зелені пагорби»?

Чиї «Зелені пагорби»?

Чернівецька обласна рада профспілок в усі часи своєї діяльності проходила че­рез різні випробування. Ганебна кам­панія, спрямована на дискредитацію профспілкового руху Буковини, набула небаченого досі розмаху. На жаль, Чер­нівецька облпрофрада так само, як і ФПУ змушена відбивати напади з боку Генеральної прокуратури України.

ПОВЕРНУТИ ДО ДЕРЖАВНОЇ ВЛАСНОСТІ

У прокуратурі Черні­вецької області нещодавно відбувся брифінг, присвя­чений питанню відчужен­ня майна дитячих оздоров­чих таборів, що належать профорганізаціям краю.

Прокурор Петро Коваль повідомив, що органа­ми прокуратури області в результаті проведених перевірок виявлено фак­ти незаконного відчу­ження державного майна на користь Чернівецької обласної ради профспі­лок, облради профспілок працівників агропромис­лового комплексу та до­чірнього підприємства «Чернівцітурист» ЗАТ «Укрпрофтур», створеного Федерацією профспілок України.

Предмет суперечки – пансіонат матері та дити­ни «Зелені пагорби» в селі Виженка Вижницького району, пансіонат «Буко­вина» в с. Валя Кузьмина Глибоцького району, а також оздоровчий табір «Дністер» у с. Репуженці Заставнівського району.

Прокурор області зазна­чив, що пансіонат «Зелені пагорби» працює ледве на половину своїх потенцій­них можливостей. Із 2008 року пансіонат «Буковина» не функціонує в зв’язку з аварійним станом буді­вель та їх частковою руй­нацією, відсутністю належ­них умов для проживання та відпочинку. Водночас цей пансіонат знаходиться в привабливій туристич­ній та рекреаційній зоні. У доволі занедбаному стані перебуває оздоровчий та­бір «Дністер», розташова­ний біля лісового масиву в с. Репуженці Заставнів­ського району, що сьогодні також не функціонує.

Із метою скасування рішень органів місцевого самоврядування про ви­знання права власності на вказані об’єкти нерухо­мого майна, відповідних свідоцтв, їх державної ре­єстрації облпрокуратура пред’явила позови в інтересах Міністерств охоро­ни здоров’я, аграрної по­літики та продовольства, а також Чернівецької об­ласної ради.

9 липня 2011 року Госпо­дарський суд Чернівецької області (судове слухання в справі № 4/5027/643/2011) постановив: визнати не­дійсним рішення Вижен­ської сільської ради Чер­нівецької області № 15 від 06.04.2005 «Про оформ­лення права власності на об’єкти нерухомого майна»; визнати недій­сними свідоцтва про пра­во власності на нерухоме майно пансіонату «Зелені пагорби» та їх державну реєстрацію. Залишено в силі рішення Львівського апеляційного суду, по ін­ших – триває апеляційне оскарження.

Із метою повернення нібито «незаконно» відчу­женого майна прокурату­рою області пред’явлені позови в інтересах Фонду держмайна України про визнання права власнос­ті за державою на майно пансіонату «Буковина» й оздоровчого табору «Дніс­тер».

У своєму виступі проку­рор області безпідставно піддав різкій критиці всю діяльність профспілок Буковини та голови Черні­вецької облпрофради. Він зазначив, що обласна про­куратура обстоює позицію неухильного дотримання законів, інтересів грома­дян і держави як у сфері державної власності, так і в інших сферах соціально­го й економічного життя суспільства.

МАЙНО – ЄДИНЕ ТА НЕПОДІЛЬНЕ

До червня 1995 року будинок відпочинку був власністю ФПУ і входив до складу ЗАТ «Укрпрофоздоровниця», «Моршин­турист». Зважаючи на віддаленість від Морши­на і незацікавленість у подальшому розвитку та фінансуванні, рішенням правління товариства та президії ФПУ його було пе­редано на баланс облпроф­ради для використання за призначенням, без права власності. У 1996 році бу­динок відпочинку пере­профільовано в пансіонат матері та дитини «Зелені пагорби».

За клопотанням обл-профради на загальних зборах ЗАТ «Укрпрофоз­доровниця» 15 січня 2004 року прийнято рішення про передання права влас­ності на майно пансіона­ту Чернівецькій обласній раді профспілок. Свідо­цтва на право власності було видано в травні 2005 року.

Для створення більш комфортних побутових умов відпочивальникам у 1990 році президія обл-профради прийняла рі­шення про будівництво спального корпусу на 84 місця з номерами на 2 та 3 особи. Через відсутність власних коштів на це бу­дівництво облпрофрада уклала угоди з Чернівець­кою виконавчою дирекці­єю Фонду ССзТВП, ВАТ «Чернівецький цегельний завод № 3», ТОВ «Черні­вецький машзавод», ВАТ ЕК «Чернівціобленерго», МПП «Фірма «Атлас». Уго­ди передбачали виділення кожному з учасників пев­ної кількості ліжко-місць пропорційно вкладеним коштам.

У зв’язку з набуттям чинності Цивільного ко­дексу України з 1 січня 2004 року будівництво спального корпусу було призупинене, а його учас­ники вимагали укладан­ня договорів про частку в спільній профспілковій власності облпрофради на незавершений спальний корпус пансіонату. Зважа­ючи на те, що профмайно є єдиним і неподільним, а ЦКУ не передбачає визна­чення його частки в разі укладення договорів про спільну діяльність у будів­ництві, їм було відмовле­но у веденні переговорів із цього приводу. У свою чер­гу учасники будівництва, серед яких і МПП «Фірма «Атлас», яка вклала най­більше коштів, з 2008 року припинили фінансування. Упродовж трьох останніх років будівництво спаль­ного корпусу пансіонату не провадиться через від­сутність коштів.

Звернення голови облпрофради до керівництва Чернівецької облдержад­міністрації, голови прав­ління ЗАТ «Укрпрофоздо­ровниця», Чернівецької виконавчої дирекції Фон­ду ССзТВП щодо виділення коштів на добудову спаль­ного корпусу з бюджету області або акціонерного товариства позитивних ре­зультатів не дали.

УЧОМУ Ж СУТЬ КОНФЛІКТУ?

Зупинка будівництва призвела до того, що окре­мі конструкції та деталі спального корпусу почали руйнуватися і потребують додаткових коштів на їх відновлення.

Крім того, за підра­хунками ПАТ «Карпат­курортбуд», як головного підрядника будівництва спального корпусу, для завершення його будів­ництва й оснащення сьо­годні необхідно близько 3,5–4 млн гривень. Звісно, що облпрофрада таких коштів не має. Не бажа­ють вкладати їх і вказані учасники будівництва, вимагаючи внесення змін в умови договору відпо­відно до вимог цивільного законодавства.

Президія облпрофради обговорювала можливість розпочати процедуру від­чуження незавершеного будівництва спального корпусу пансіонату «Зе­лені пагорби» відповідно до вимог Положення про розпорядження майном облпрофради. Це і послу­жило приводом для кон­флікту. Дехто з «друзів-колег» профспілок, не розібравшись що й до чого, зчинили галас, що нібито профспілки мають намір продати весь пансі­онат. Прокуратура ж від­реагувала миттєво.

За відсутності коштів на утримання «Зелені па­горби» продадуть через аукціон, сподіваємося, справедливий. Інвестор або новий власник дове­де його до європейських стандартів, а потім почне повертати вкладене. Тож діти бюджетних працівни­ків та незахищених верств населення зможуть поба­чити пансіонат тільки на рекламних буклетах. І це за сприятливого розвитку подій, адже пансіонат – ла­сий шматок землі в дуже мальовничому місці, що має чималу вартість.

Дмитро ДОРОШ, м. Чернівці

ДОВІДКА

Пансіонат «Зелені пагорби» заснований у травні 1946 року як будинок відпочинку, розташований неподалік природного парку «Вижницький» вздовж річки Виженка в Чернівецькій області. Оздоровниця є самостійною юридичною особою, створеною рішенням президії облпрофради від­повідно до ст. 35 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності». вона може одночасно приймати до 200 осіб у літній період і 50 – у зимовий.

09.10.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання