« на головну 24.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Людина і праця

«Гідна праця» вже в Україні, проте поки лише на папері

«Гідна праця» вже в Україні, проте поки лише на папері

Нещодавно в рамках національної тристоронньої конференції, організованої Міжнародною організацією праці (МОП), відбулася презентація доповіді «Гідна праця: профіль України» та індикаторів виміру гідної праці.

Конференція від­булася за участю заступника міні­стра соціальної політики Укра­їни В’ячеслава Коло­мійця, представників МОП із Женеви Ніколая Роговського та Ігоря Чер­нишова, національного координатора МОП в Україні Василя Костри­ці, заступника Голови ФПУ Сергія Українця, представників всеукра­їнських об’єднань проф­спілок та організацій роботодавців.

На конференції актив­но обговорювали питання поліпшення умов праці в Україні, а Міжнародна організація праці наголо­сила на тому, що подібні програми діють у Танза­нії, Австралії та інших країнах, у яких є пробле­ми в галузі праці. Були розглянуті теми щодо зайнятості, достатньої заробітної плати, трива­лості робочого дня, без­пеки праці, соціального забезпечення, висвітлено співпрацю працівників і роботодавців, рівних можливостей у праці, поєднання трудових та сімейних обов’язків. Та на скільки реально здій­снити такий переворот на теренах України і чи все так просто?

Варто зазначити, що першу версію доповіді було розглянуто на три-сторонній експертній на­раді у вересні 2008 року. Цього разу до уваги екс­пертів із наукових ін­ститутів, представників профспілок, урядових установ представлено фінальну версію доку­мента.

МОП завершила до­опрацювання індикато­рів виміру гідної праці, врахувавши зауваження міністерств, відомств та соціальних партне­рів, а також доповнення експертів МОП стосовно тенденцій гідної праці в Україні під час фінансо­вої й економічної кризи.

За словами Василя Костриці, національно­го координатора МОП в Україні, законодавство України здебільшого відповідає міжнарод­ним стандартам у сфері праці, бракує лише їх активного практичного впровадження. У сере-дині травня до України прибуде технічна комі­сія МОП, яка вивчатиме проблеми, що існують у державі. Зокрема, аналі­зуватиме заборгованість із заробітної плати, яка все ще має місце, незва­жаючи на відповідні укази Президента.

«Створення належних умов для гідної праці, безумовно, є основою розбудови держави. Нині існує необхідність розро­бити економічні механіз­ми стимулювання ство­рення гідних робочих місць і для роботодавця. Адже розбудова соціаль­ної держави без цього неможлива, і соціальні партнери мають разом урегулювати ці питан­ня», – заявив В’ячеслав Биковець, заступник го­лови СПО роботодавців.

Над фінальною версі­єю працювали понад 50 українських науковців, представників проф­спілок, роботодавців, влади. Профіль під­готовлено в контексті роботи з виміру гідної праці, включаючи весь спектр індикаторів і пе­релік статистичних та юридичних показників. Доповідь відзначається системністю, розмаїт­тям порівнянь, містить аналітичні дані з важли­вими висновками й уза­гальненнями.

Експерти наголосили, що основним завданням документа є визначення пріоритетів у створенні умов для гідної праці і розуміння місця України в цій системі координат. На думку Ніколая Рогов­ського, провідного еко­номіста департаменту зведеної політики МОП, ефективним для України буде лише комплексний підхід, адже не можна говорити про важливість якихось окремих показ­ників, що сприятимуть появі гідної праці, – чи то соціальний діалог, чи то кількість ратифікованих конвенцій – усе потрібно робити комплексно.

Інна ЖУРАВЕЛЬ, медіа-центр ФПУ

 

ВІД ЗАГАЛЬНИХ ДЕКЛАРАЦІЙ – ДО КОНКРЕТНИХ ДІЙ

Консолідувати інтелект і спрямувати його в дію – таким був головний лейтмотив наради керівників профспілок виробничої сфери, що відбулася 5 травня в Будинку спілок під голо­вуванням заступника Голови ФПУ Сергія Кон­дрюка.

Задля вирішення проблеми замало лише факту її конста­тації, слід шукати шляхи її ви­рішення. Тож аби визначити та проаналізувати проблемні питання соціально-економіч­них інтересів працівників промислового сектору і, що найголовніше, розробити відповідні рішення щодо їх­нього розв’язання, вирішено cтворити виробничо-еконо­мічну раду промислової гру­пи профспілок.

Учасникам зібрання було за­пропоновано визначитись, що, на їхній погляд, є най­важливішим у законотвор­чій роботі ФПУ, сфері колек­тивно-договірної, аналітич­ної та навчально-методичної роботи.

Із наступного засідання, яке відбудеться 7 червня, рада запрацює на повну силу і розгляне цілу низку питань. Зокрема, проект Держбюд­жету на 2012 рік, а саме в ас­пекті його економічної та со­ціальної складової, пропози­цій щодо мінімальної за­робітної плати. водночас планується обговорити ба­ланс трудових ресурсів і тен­денції зайнятості в трудово­му секторі, питання укладен­ня галузевих угод, а також за­твердити план роботи ради.

Олена ОВЕРЧУК, «ПВ»

 

МІЖНАРОДНИЙ ТАНДЕМ

Голови профкомів ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», АТ «АрселорМіттал Теміртау» і профспілки вугільників «Корган» – Юрій Бобченко, Володимир Дубін і Марат Міргаязов – підписали Договір про співпрацю, підтримку та взаєморозуміння між очо­люваними ними профспілковими організаціями.

Підписання відбулось під час дружнього візиту на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» профспілкової делегації з Республіки Казахстан. Мета зустрічі – добитися того, щоб на підприємствах однієї компанії, нехай і в різних країнах, не було подвійних стандартів.

Крім того, було підписано ще один документ – спільну заяву учасників зустрічі де­легацій профспілкових ор­ганізацій корпорації «Арсе­лорМіттал», розташованих у країнах СНД, в якій ідеться про доцільність створення Координаційного комітету профспілкових організацій підприємств корпорації в складі уповноважених пред­ставників цих організацій. Серед його основних за­вдань: узгодження основ­них положень проектів ко­лективних договорів і ви­роблення загальної стратегії під час проведення колек­тивних переговорів, здійс­нення підготовчої роботи зі створення Міжнародної со­ціальної ради представни­ків підприємств компанії, розташованих в Україні та Казахстані, встановлення контактів зі всесвітньою ра­дою корпорації «Арселор­Міттал», а також участь у її діяльності.

 

14.05.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання