« на головну 23.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Людина і праця

Нестандартні підходи повернення боргів

Нестандартні підходи повернення боргів

За даними Головного управління статистики у Дніпропетровській облас­ті, впродовж 2008–2010 років у регіоні спостерігалося зростання боргу із ви­плати заробітної плати з 33 до 86,6 мільйона гривень.

Реально повернути зароблене людям

З огляду на складну си­туацію, яка склалася в ре­гіоні щодо погашення за­боргованості із заробітної плати, обласна прокурату­ра детально проаналізува­ла інформацію і дійшла ви­сновку, що для досягнення позитивних результатів у розв’язанні цієї проблеми слід докорінно змінити форми і методи роботи на цьому напрямі.

Так, обласною прокура­турою запроваджено комп­лексний підхід до організа­ції роботи на даному етапі правозахисної діяльності, підготовлено і надіслано на місця завдання для ор­ганізації перевірок, запро­ваджено щотижневе інфор­мування територіальними прокуратурами про дина­міку заборгованості під­приємств із виплати заро­бітної плати та яким чи­ном прокурорські перевір­ки сприяють ліквідації за­боргованості. Нестандарт­ний підхід до вирішення цього питання незабаром дав свої результати.

У з’ясуванні джерел по­гашення заборгованості із заробітної плати прокуро­ри орієнтувалися на всебіч­не вивчення фінансово-господарської діяльності кожного підприємства-боржника з обов’язковим витребуванням та вивчен­ням податкових деклара­цій. Це дало змогу визна­чити кошти, які можуть бути використані суб’єктами господарювання на ліквідацію заборгованості, у тому числі за рахунок підприємств, що мають де­біторську заборгованість перед боржником.

Крім того, під час пере­вірок обов’язково з’ясовувались, зокрема, такі пи­тання: строки отримання заробітної плати керівни­ками підприємств, нараху­вання їм преміальних, ви­користання та придбання автотранспорту, витрати на його утримання, витра­чання коштів на відпуст­ки, отримання позик та ма­теріальної допомоги на підприємстві, можливість погашення заборгованості із заробітної плати керів­никами підприємств за ра­хунок коштів засновників тощо.

Вжиті заходи дали пози­тивні результати. Так, лише після перевірки за­конності утримання служ­бового автомобіля та вико­ристаних відпусток керів­ником ВАТ «Криворізький турбінний завод «Констар» на виконання припису про­курора Центрально-міського району м. Криво­го Рогу перед працівника­ми підприємства повністю погашено заборгованість у сумі 4,6 млн гривень.

Під час докладного ви­вчення питання дотриман­ня прав працівників щодо оплати праці керівниками цієї категорії підприємств виявлено факти порушен­ня вимог законодавства про оплату праці та безпід­ставного затягування про­ваджень у справах про бан­крутство, що негативно по­значається на розрахунках із кредиторами, у тому чис­лі з працівниками цих під­приємств.

За порушення ліцензійних умов – до відповідальності

Відповідно до чинного законодавства невиконан­ня вимог про відновлення платоспроможності борж­ника або визнання його банкрутом є грубим пору­шенням ліцензійних умов провадження господар­ської діяльності арбітраж­ними керуючими.

Тож прокуратурою об­ласті управлінням з пи­тань банкрутства доручено провести перевірки стосов­но дотримання ліцензій­них умов арбітражними ке­руючими, а у разі порушен­ня ними чинного законо­давства – вжити заходів, аж до скасування Держав­ним департаментом з пи­тань банкрутства ліцен­зій.

За ініціативи прокуро­рів Державним департа­ментом було скасовано лі­цензії двом арбітражним керуючим. У нинішньому році ТОВ «Восток-2003» заборгувало працівникам майже 270 тис. грн, а ДП «Цирконій» – 1,2 млн грн. Після скасування ліцензій арбітражним керуючим цих підприємств та при­значення на посади інших людей заборгованість було погашено в повному обсязі.

Також скасовано ліцен­зію арбітражному керую­чому ВАТ «Кривбасрудоре­монт», де борг із зарплати становив 975 тис. грн. Піс­ля призначення іншого ке­руючого борг зменшився на 759 тис. гривень.

Крім того, прокурату­рою області спільно з управлінням з питань бан­крутства в Дніпропетров­ській області виявлено факти порушення процеду­ри ліквідації підприємств з боку арбітражних керую­чих при виконанні ними повноважень ліквідаторів суб’єктів господарювання під час здійснення заходів, спрямованих на погашен­ня заборгованості із заро­бітної плати.

Унаслідок перевірки, яку було проведено проку­ратурою Васильківського району щодо дотримання керівництвом СК «Світа­нок» вимог чинного зако­нодавства про оплату пра­ці, встановлено наявність боргу із заробітної плати на суму майже 91 тис. гри­вень. При цьому службові особи ліквідаційної комісії через неналежне виконан­ня своїх обов’язків не пові­домили кредиторів про лік­відацію підприємства, не склали ліквідаційний ба­ланс і не вжили заходів для погашення заборгованості із зарплати за рахунок май­на боржника. В результаті було здійснено державну реєстрацію припинення ро­боти цього підприємства, що завдало збитків його ко­лишнім працівникам. За цим фактом порушено кри­мінальну справу, яку з об­винувальним висновком скеровано до суду.

Триває досудове слід­ство у кримінальних спра­вах, порушених прокуро­ром м. Жовті Води за фак­том реалізації за заниже­ною вартістю майна ВАТ «Південний радіозавод» під час санації підприєм­ства, що призвело до не­можливості виконання рі­шень суду про стягнення заборгованості із заробіт­ної плати на суму 178 тис. гривень.

Дуже часто спостеріга­ються випадки ухиляння керівників економічно ак­тивних підприємств від ви­конання обов’язків із ви­плати заборгованості із за­робітної плати та нараху­вання фінансових санкцій з боку органів контролю шляхом штучного ініцію­вання процедури банкрут­ства і тривалого перебуван­ня у процедурі розпоря­дження майном через фор­мальне оскарження рішень господарського суду та здійснення нормальної фінансово-господарської діяльності.

Нещодавно прокурату­рою області порушено кри­мінальну справу стосовно генерального директора підприємства-банкрута ВАТ «Завод «Дніпропрес», який протягом трьох міся­ців безпідставно не випла­чував працівникам підпри­ємства заробітну плату. Тож після порушення кри­мінальної справи заборго­ваність у сумі понад 1,8 млн грн було погашено впродовж двох днів.

За три місяці поточного року у сфері захисту прав громадян на працю та її оплату порушено 41 кримі­нальну справу, з яких 32 на­правлено до суду, а після прокурорського втручання працівникам підприємств виплачено майже 50 млн грн боргу із заробітної плати.

За матеріалами прокуратури Дніпропетровської області підготувала Олена ЛАРІНА, «ПВ»


ФІКТИВНЕ БАНКРУТСТВО – ПОЛЕ ДІЯЛЬНОСТІ ДЛЯ ЗЛОЧИНЦІВ

Заслуговує на особливу увагу практика погашення заборгованості підприємствами-банкрутами, а та­кож приховане та фіктивне банкрутство, де без­межне поле діяльності для зловживань керівників підприємств, порушень ліцензійних умов прова­дження господарської діяльності арбітражних ке­руючих та інших хапких на руку ділків, охочих по­живитися за чужий рахунок.

28.04.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання