« на головну 24.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Людина і праця

Бунт інтелігентів

Бунт інтелігентів

Другий день повно­масштабної акції працівників осві­ти, як і планувало­ся, було проведено в Києві під стінами Кабміну. У перший день, 21 березня, численні акції про­йшли практично в усіх областях краї­ни. Основні вимоги – підвищення пер­шого розряду та­рифної сітки, 20-відсоткова надбав­ка всім без винят­ку педагогам – зі­брали на площі пе­ред урядовою будів­лею від 15 до 20 ти­сяч осіб.

Як свідчили керів­ники організацій із практично всіх регіонів України, цього разу вчите­лів для участі в акції вмовляти не довелося – люди, які отримують тро­хи більше тисячі гривень і доведені до межі, готові були подолати сотні кіло­метрів, щоб відстоювати добробут власних сімей та інтереси колег.

Тон акції, озброївшись рупором, задавав голова Київської міської організа­ції профспілки працівни­ків освіти і науки Олек­сандр Яцунь: «Наша акція – новий відлік часу. Назад вороття не буде: або Уряд сяде з нами за стіл перего­ворів, або ми продовжимо свої активні дії». «Назад во­роття немає!» – скандували у відповідь працівники освіти. Їх підтримували ко­леги з дзвіночками у руках. Про рішучість учасників акції красномовно свідчи­ли плакати: «Не допустимо обмеження трудових прав працівників освіти!», «Пра­ва не отримують – їх вибо­рюють», «Зарплату депута­тів – учителям, зарплату учителів – депутатам», «Перший тарифний розряд ЄТС – на рівень мінімаль­ної зарплати».

Профспілкову сторону, яку очолювали заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк і голова проф­спілки працівників освіти і науки Георгій Труханов, практично відразу запро­сили до будівлі Уряду. Пе­реговори з представника­ми секретаріату Кабміну тривали довго – більш як годину, але увінчалися успіхом.

– Готується рішення Кабінету Міністрів про 20-відсоткову надбавку, – за­явив про невеличку поки що перемогу Георгій Тру­ханов. – Це питання роз­глядатиметься завтра на засіданні Уряду.

– Сьогодні відбулася дуже серйозна конструк­тивна розмова. Сторони по­чули одна одну і завтраш­нє рішення Кабміну, споді­ваюся, буде переломним, – таку оцінку дав перегово­рам Сергій Кондрюк. – Шкода лише, що цей про­цес не було розпочато рані­ше – місяць-два тому. Тоді й рішення були б правиль­ні, і настрої позитивні. Як відомо, у листопаді ФПУ та Уряд підписали Генугоду, у якій було зафіксовано конструктивні рішення щодо зростання зарплат бюджетникам та віднов­лення єдиної тарифної сіт­ки у її розумному вигляді. Однак з 1 січня положення Генугоди були порушені.


«ПРАВА НЕ ОТРИМУЮТЬ – ЇХ ВИБОРЮЮТЬ»

Віталій Бікмулін, Донецька обл.:

– Ми приїхали делегаці­єю в кількості 90 осіб, бо вчителі втрачають остан­нє із соціально-економіч-ного захисту. Нова влада обіцяла підвищити зарп­лату. Чекали, що перегля­нуть єдину тарифну сітку, адже сьогодні зарплата вчителя – на рівні заро­бітку прибиральниці. Сподівалися й на те, що пенсію вчителям нарахо­вуватимуть на рівні 80% зарплати, а діждалися лише сумнозвісної пен­сійної реформи. Тарифи на ЖКГ із профспілками не погоджуються. А все це разом перетворює освітян на жебраків.

Людмила Мокей, Тернопільська обл.:

– Ми домагаємося змен­шення розриву між І розрядом тарифної сіт­ки, який становить 613 грн, та мінімальною зарплатою, що переви­щила 900 гривень. Бо, як відомо, від І розряду залежить зарплата й по вищих розрядах. Обсто­юємо також поширення 20-відсоткової надбавки за престижність профе­сії, яку було запроваджено два роки тому, на всіх освітян, у тому числі на працівників дошкіль­них та позашкільних за­кладів. Прикро, що теперішня влада не дуже йде на соціальний діалог.

Світлана Пінчук, Чернігівська обл.:

– Працюю сільською вчителькою. Зарплата – 1500 гривень, добра її частина йде на кому­нальні послуги. Спасибі нашій районній профорганізації, яка домови­лася з перевізниками про пільговий проїзд учителів району. Отож маємо певну економію на проїзді. Школа у нас невелика, вчителів не вистачає, тому виклада­ємо по декілька пред­метів. І все це – за чисто символічну оплату. Ме­тодичну літературу ку­пуємо за власний кошт. Економимо на всьому – їжі, одязі...

Світлана Коваль, Чернігівська обл.:

– Сільський учитель, як правило, викладає не один, а чотири–п’ять предметів. І з усіх має пройти курсову пере­підготовку. Проте в ра­йонному відділі кошти закладені лише з розра­хунку на один предмет, атестуватися з інших по­трібно за свої гроші. А якщо не атестуєшся – отримуватимеш зарпла­ту лише як спеціаліст. У статті 57 Закону України «Про освіту» записано, що зарплата вчителя має бути на рівні зарп­лати по промисловості. А ми маємо вдвічі нижчу.

Іван Кісьяк, Івано-Франківська обл.:

– Бюджетних коштів не вистачає не лише на шкільні меблі та м’ячі, а й на зарплати. Одержуємо то 40, то 60% від належ­ного. Влада скаржиться на важкі часи, брак ко­штів, через що, мовляв, не може хоча б щось до­дати до вчительських зарплат, збирається під­вищити пенсійний вік для жінок. Проте їй ви­стачає і на депутатів, і на вертольоти. Високопоса­довці хочуть, щоб наші жінки працювали до 60-ти, а хто подумав про те, що вже сьогодні у нас немає вакансій для мо­лодих педагогів?

 

26.03.2011


Олена СУХОРУКОВА, «ПВ»

ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання