« на головну 26.02.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1244)
08
Лютий
 
Інтерв’ю
 
ГРИГОРІЙ ОСОВИЙ: РАТИФІКАЦІЯ В ПОВНОМУ ОБСЯЗІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ХАРТІЇ Є НАШОЮ ВИМОГОЮ І УМОВОЮ НАБУТТЯ УКРАЇНОЮ ЧЛЕНСТВА В ЄС

ГРИГОРІЙ ОСОВИЙ: РАТИФІКАЦІЯ В ПОВНОМУ ОБСЯЗІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ХАРТІЇ Є НАШОЮ ВИМОГОЮ І УМОВОЮ НАБУТТЯ УКРАЇНОЮ ЧЛЕНСТВА В ЄС


РУБРИКИ


Передплата

Статті Культура

DOCUDAYS UA: ПОДОРОЖ УКРАЇНОЮ

DOCUDAYS UA: ПОДОРОЖ УКРАЇНОЮ

1 жовтня стартує XIV Ман­дрівний Docudays UA. Про­тягом 3 місяців найцікавіші документальні фільми фестивалю завітають до понад 200 міст і містечок усієї України. Відбувати­муться також дискусії, зу­стрічі з режисерами, за­прошеними правозахисни­ками, діячами культури.

Т радиційно серед майданчиків для показів і обговорень філь­мів – місцеві кінотеатри, бу­динки культури, школи та вищі навчальні заклади, кіноклуби й креативні простори, книгарні, бі­бліотеки тощо.

Головна тема цьогорічного фести­валю «Чотири градуси» присвячена проблемі зміни клімату й захисту довкілля. Екологи прогнозують: до кінця сторіччя саме на стільки під­вищиться середня температура на Землі, що спровокує природні ката­клізми. Фестиваль пропонує відвідувачам стати каталізатором змін і подивитися на питання захисту до­вкілля з різних позицій – не лише че­рез кіно, а й через правопросвітниць­кі та правозахисні заходи, дискусії, екоакції.

Першим містом, де розпочнеться Мандрівний Docudays UA, стане За­поріжжя. Там фестиваль стартує 1 жовтня фільмом «Народжені бути вільними» режисера Ґаяне Петро­сян. Це відважне викривальне дослі­дження від журналісток-дайверок розповідає про глобальну торгівлю китами, дельфінами й моржами – бізнес, сповнений жорстокості та ко­рупції. Цієї весни на Docudays UA – 2017 стрічка отримала приз глядаць­ких симпатій.

Програма Мандрівного фестива­лю включає також найкращі корот­кометражні стрічки з програми DOCU/КОРОТКО та DOCU/УКРАЇ­НА. Остання презентує роботи моло­дих авторів, які через оптику власно­го почуття придивляються до акту­альних проблем та шляхів україн­ської реальності.

Детальніше з програмою регіо­нальних показів можна ознайомити­ся на офіційному веб - сайті Мандрів­ного фестивалю Docudays UA.

 

СПІВУЧІ КНИЖКІВЦІ

Мікрорайон Книжківці, що в м. Хмельниць­кому, до 1991 року минулого століття знахо­дився на території Копистинської сільської ради Хмельницького району, а Книжківці були бригадним селом колгоспу «Поділля». Тут мешкають чимало селянських родин – дружніх і працьовитих. Вони й досі в моїй пам’яті (бо ж довелося частенько бувати у службових справах у цьому мальовничому Прибузькому селі), як працьовиті, співучі, що потрудились на хлібному полі й у піснях та запальному танку святкували обжинки.

А ще вони щирі й дотепні на подільський гумор.

Саме це пригадалось мені, коли побував на фестивалі ветеранської пісні, що проходив в обласному центрі у День Державного прапора і напередодні 26 - ї річниці Незалежності України, де ви­ступали самодіяльні колективи з усієї області, учасни­ки яких – ветерани війни і праці. На фестивалі сивочолі виконували патріотичні та українські пісні, які з вели­ким інтересом слухали, адже лунали вони як живий го­лос України, на сході якої йде війна. Прикметно, що всі виступи ветеранських художніх колективів оригіналь­ні, тому вони справили неабияке враження на присут­ніх у залі обласної філармонії.

Гарно виступив на заході і фольклорно - музичний ко­лектив ветеранів «Книжківчанка» – давно відомих мені аматорів, який залишив у моїй душі тепло і радість. «Книжківчанка» – знаний далеко за межами м. Хмель­ницького музичний колектив, яким керує викладач Хмельницької гуманітарно - педагогічної академії Олек­сій Радецький. У його складі – 20 самодіяльних артис­тів, ветеранів праці, дітей війни. Активними учасника­ми колективу є староста групи Неоніла Миколаївна Собко, її побратими Неоніла Олексіївна Собко, Оксана Борисевич, Людмила Козак, Віктор Кохан, Павло Козяр, Галина Марцонь, Галина Баран, Наталія Мантур, Ва­лентина Іванюк, Ганна Ковтуннова, Максим Сорока, Оксана Сорока, Володимир Дзюба, Валентина Іванюк, Юрій Шевчук, Тетяна Бондар, завідувач клубу мікрора­йону Микола Стаднік та ін.

Самодіяльний колектив проводить чимало новорічних заходів. Зокрема, до Дня Святого Миколая у храмі мікро­району щорічно лунають святкові композиції «Ой хто-хто Миколая любить». На Водохреща «Книжківчанка» демонструє дорослим та дітлахам водіння кози «Ще­дрий вечір, добрий вечір». Весело проходять у Книжків­цях святкування Масляної, Івана Купала та Дня міста.

Валерій МАРЦЕНЮК,

Хмельницька обл.

11.10.2017ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

10.02.2024 17:58

10.02.2024 17:48

12.01.2024 20:50

12.01.2024 20:49

24.12.2023 14:26

24.12.2023 14:21

24.12.2023 14:20

12.12.2023 21:10

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів


 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання