« на головну 23.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Культура

DOCUDAYS UA: ПРОБЛЕМИ ЕКОЛОГІЇ І ЗМІНА КЛІМАТУ

DOCUDAYS UA: ПРОБЛЕМИ ЕКОЛОГІЇ І ЗМІНА КЛІМАТУ

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, що про­ходить 24–31 березня в Києві, пропонує кожно­му з відвідувачів cтати захисником навколиш­нього середовища, а отже, і каталізатором змін!

«4 градуси за Цель­сієм – саме на стільки за про­гнозами екологів підвищиться середня тем­пература на Землі до кінця сторіччя. «Усього» +4 °С – і рівень Світового океану підніметься майже на 9 ме­трів, будуть затоплені те­риторії, на яких мешкають понад 600 млн людей. Під шаром води опиняться ву­лиці Лондона, Бомбея, Нью-Йорка, Ріо-де-Жанейро, Шанхая та Сіднея. «Усього» +4 °С – і під водою зникне весь Південь Украї­ни. «Усього» +4 °С – і ми по­прощаємося з 1/6 видів жи­вих істот на планеті. Тим часом у разі підвищення рівня моря навіть на 1 метр переселення людей і будів­ництво захисних спору­джень потребуватимуть ви­трат у 950 млрд дол. США», – такі кричущі факти пові­домляють організатори фестивалю.

Але є й добрі новини. Екоактивістка Наомі Кляйн у своїй книзі «Змінюється все. Капіталізм проти клі­мату» озвучила надважли­ве повідомлення: «…Ми мо­жемо використати кризу для стрибка вперед… Про­блема зміни клімату може стати базою для формуван­ня потужного масового руху, який матиме чітку по­зицію щодо того, як захис­тити людство від неспра­ведливої економічної систе­ми й екологічної загрози».

Цьогорічний фестиваль­ний символ – опудало гепар­да з науково-природничого музею, однак із чого цей звір «зроблений», стає зрозуміло тільки через певний час спо­глядання. Він пронизаний пластиковими пакетами, його кістки – це одноразові ложки й виделки.

Логлайн теми фестива­лю «Чотири градуси» та­кож вирішили зробити дещо провокативним: «Прощавай, людино!». Його навіяли оргкомітету фести­валю слова активіста Рома­на Зінченка про те, що до­вкілля все одно себе відно­вить, але чи не позбавиться воно при цьому людини – велике питання. І чи остан­ній «гомо сапієнс» не буде шукати останню краплю води в пустелі, на яку він сам перетворив планету... У поєднанні із зображенням звіра цей логлайн набуває додаткових вимірів: це й прощання деяких видів з людиною, і апеляція до лю­дяності в сенсі нашого ставлення до довкілля.

Фото з Facebook- сторінки фестивалю

 

ГОДИНА ПОЕТИЧНОГО НАСТРОЮ

21 березня в бібліотеці Вищого профе­сійного училища № 25 м. Хмельницько­го пройшла виховна година поетичного настрою «Поезія єднає серця».

З ахід був присвячений Всесвітньому дню поезії, який відзначається щорічно. У стінах бібліоте­ки панувала справжня весна творчості, на весь голос лунало барвисте, дзвінке, нестримне по­етичне слово.

Ведучі дійства у ненав’язливій цікавій формі ознайо­мили гостей з історією свята, допомогли їм доторкну­тися до незнищенного життєдайного джерела україн­ської віршової класики. У поєднанні з відеоматеріала­ми та мультимедійною презентацією навіть загально­відомі поетичні рядки набували нового звучання, за­чіпаючи найпотаємніші куточки душі кожного, хто був присутнім у залі.

Ведучі розповіли, що поезія відіграє в житті кожної людини велику роль і займає почесне місце серед кра­щих винаходів людства, познайомили присутніх з іс­торією виникнення літературного жанру. Скільки століть люди намагаються розумом пояснити чудо поезії! Чому вірші здатні чарувати, підбадьорювати, надихати на подальшу боротьбу? Або, навпаки, заспо­коювати, зцілювати душу? Як вдається поетам так глибоко проникати в людські почуття? У затишній, дружній, невимушеній атмосфері гості слухали вірші інтимної лірики українських поетів. Прочитані поетичні рядки лунали проникливо і щиро.

Поезія… Таке коротке і змістовне слово! Вона і вті­шить, і пригорне, і приголубить. Поетичне слово здат­не проникати в таємниці людської душі, закликати людину мислити образами, допомагає спілкуванню, розширює кругозір.

Гостям була запропонована книжкова виставка «Пое­зія – душі перлина». Ознайомившись з нею, шануваль­ники поетичного слова побачили збірки відомих укра­їнських поетів, познайомились з творчим доробком поетів Поділля, а також побачили поетичні твори су­часних українських авторів.

Подібний захід завжди збагачує присутніх новими враженнями, дає змогу висловити свої емоції, почут­тя, знайомить з незнаними тонкощами душі, таланта­ми та вподобаннями своїх колег, викладачів, друзів.

Валерій МАРЦЕНЮК

спеціально для «ПВ»

 

 

01.04.2017



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання