« на головну 23.04.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1248)
04
Квітень
 
Інтерв’ю
 
ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»

ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»


РУБРИКИ


Передплата





Весняний подих з моря

Алушта – чудове місце для відпочинку та оздоровлення. Влітку сюди при­їздить багато відпочивальників різного віку – від малого до старого. Проте Алушта дуже гарна не тільки влітку.

Навесні, наприклад, особливо в березні, людей тут майже немає. Вулиці, магазини, сувенірні крамнички майже порожні. Навіть уздовж берега лю­дей можна помітити рідко. Здебільшого – це старі люди, які приїхали сюди подихати свіжим та корисним морським повітрям, але зустріча­ється й молодь.

До міста ми (автор цієї замітки з друзями) доби­ралися тролей­бусом, що пря­мує сюди із Сімферополя, і квиток у якому коштував нам лише 7 гривень. Мож­на доїхати й маршрутними таксі, куди водії намага­ються затягнути вас уже на Сімферопольському вокза­лі. Але це обійдеться вам у 30–40 грн. Отож різниця лише у вартості квитка та часі пересування від пунк­ту до пункту. Тим, хто їде до Алушти вперше, реко­мендую саме тролейбус, щоб добре роздивитися міс­цевість. Вона там напро­чуд гарна. А якщо пощас­тить проїхатися на ста­ренькому тролейбусі, то можна запросто поринути у спогади радянських ча­сів. Обабіч дороги бачимо вершини гірських масивів Кастель, Чамни-бурун, Ба­буган, Чатир-Даг, Демер­джи, які змінюють одна одну впродовж усієї ман­дрівки. Коли переїхали че­рез перевал, відчули різни­цю в погоді – у порівнянні з Сімферополем істотно по­теплішало. Архітектурний вигляд Алушти визначає передусім мальовничий гірський амфітеатр і за­тишні річкові долини з буйною зеленню. Будиноч­ки з черепичними дахами сприймаються дуже екзо­тично.

Завдяки глибоким доли­нам, якими пронизані око­лиці Алушти, і гірським проходам, повітря тут у літні місяці не застоюєть­ся. Воно не буває таким за­душливим, як в околицях Ялти, оскільки повітряні течії з берега постійно змі­нюються повітрям з лісис­тих височин, яке насичене озоном. Вигідно відрізняє околиці Алушти від інших курортів також велика кількість сонячних днів протягом року та менші весняні тумани.

І ось, нарешті, Алушта! Передусім потрібно знайти місце для проживання, а його там, повірте, дуже ба­гато, бо навіть у маленьких провулках трапляються та­блички з написом «Здають­ся кімнати!». Оскільки у бе­резні сезон ще не розпо­чався і людей дуже мало, житло можна зняти за ціл­ком прийнятну ціну. Вла­штувавшись та залишив­ши зайві речі, ми виріши­ли привітатися з морем. Хоч людей було й небагато, проте голуби, яких тут під­годовували перехожі, по­мітно заповнювали порож­нечу набережної алеї.

Листя на деревах ще не­має, але зелена трава та квіти, які вже почали роз­пускатися на свіжому, те­плому, променистому пові­трі, показують, що зима вже майже відступила.

Гуляючи містом, ми зна­йшли пам’ятку архітекту­ри – храм в ім’я Усіх крим­ських святих і св. велико­мученика Феодора Страти­лата, що височіє на місько­му пагорбі (вул. Хромих, 14). Церкву зведено в 40-і роки XIX ст., освячено 1842 року. Автор проекту – відо­мий одеський архітектор Г.  Торрічеллі. За радян­ських часів тут містився клуб «Будівельник». Нині храм діючий.

Привертає увагу й пам’ятка середньовіччя – вежа фортеці Алустон, що височіє на міському пагор­бі. Від набережної сюди можна пройти вулицею 15 Квітня, яка до війни мала назву Генуезька. Нове ім’я вулиця отримала на честь дня визволення міста від фашистських окупантів – 15 квітня 1944 року.

Фортецю Алустон спо­рудили в VI ст. візантійці. Її площа спочатку станови­ла приблизно 0,25 га. Роз­ростаючись, вона поступо­во переросла в невелике укріплене місто – терито­рію було щільно забудова­но невеликими будинками. Фортеця захищала узбе­режжя від кочівників, контролювала гавань і за­безпечувала плавання ку­пецьких суден.

Кругла вежа Ашага-кулі (Нижня вежа), що зберегла­ся і була реставрована, за­микала лінію з півдня. Діа­метр вежі – 8 м, висота – до 16 м. На жаль, огляд пам’ятки ускладнюють непоказні будівлі, які зусібіч щільно обліпили фортецю.

В Алушті ми були не­довго. Та це не завадило пе­реконатися – тут є на що подивитися!


Панорама Алушти

радіє малеча, годуючи птахів: до початку курортного сезону залишилося не так багато часу...

Житло можна зняти на будь-який смак: хочеш – у халупці, хочеш – у палаці...

 

26.03.2011
 
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

10.02.2024 17:58

10.02.2024 17:48

12.01.2024 20:50

12.01.2024 20:49

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання