« на головну 22.01.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1265)
19
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





ГРИГОРІЙ ОСОВИЙ: У БУДИНКУ ПРОФСПІЛОК НА МАЙДАНІ ГАРТУВАЛАСЬ БОРОТЬБА УКРАЇНЦІВ У СУЧАСНІЙ ІСТОРІЇ

  – Це був дійсно жертовний подвиг, який звершили люди, що були небайдужими до того, яким шляхом буде розвиватися країна. Вони ви­йшли на майдан проти зло­чинної влади і це був їх усві­домлений вибір. Цей вчинок продемонстрував прагнення українців бути в європей­ській сім'ї, серед країн ЄС. Тому значимість Революції Гідності в історії України ви­значальна – з її перемогою фактично змінилась пара­дигма розвитку нашої держа­ви до демократії, верховен­ства права, що притаманно країнам ЄС, де єдність, солі­дарність, соціальна справед­ливість є звичними атрибу­тами життя.

У той час ФПУ опинилась у самому центрі боротьби та гідно відреагувала на виклик, що постав перед українським народом. Профспілки надали прихисток учасникам подій на майдані. У Будинку проф­спілок перебували мітингу­вальники, діяли медпункт та їдальня, розташовувалися Штаб революції та пресцентр. Профспілки надавали допо­могу мітингувальникам, по­при тиск з боку влади. Нам по­грожували і навіть могли притягти до кримінальної відповідальності за сприяння масовим заворушенням у сто­лиці.

Якби не перемога майда­ну, невідомо, яким би чином влада відреагувала на наші тодішні дії, адже профспіл­ковці під час протистояння перебували на своїх робочих місцях і, можна сказати, ста­ли «живим щитом» для по­встанців, тому що «силови­ки» з самого початку хотіли нас виселити з офісів (у т.ч. з приміщення «Жовтневого палацу») та провести штурм будівель. Але наша присут­ність їм завадила.

І хочу наголосити, що саме в Будинку профспілок гартувалась боротьба укра­їнців в сучасній історії. Тому я вважаю, що в українського народу вже з’явилась істо­рична пам'ять. І, якщо щось несправедливе буде коїтись в нашій державі, то на май­дані Незалежності може зно­ву виникнути масовий су­против.

Під впливом революцій­них подій зазнає змін як наше суспільство, так і ві­тчизняний профспілковий рух. Відразу після перемоги Революції Гідності на своє­му черговому з’їзді ФПУ за­твердила Стратегію діяль­ності профспілок: «Європей­ський вибір». Таким чином, вшановуючи героїзм людей, які повстали проти свавілля антинародного режиму, ми продовжили їхню справу як послідовники і борці за євро­пейський шлях України.

Сьогодні ФПУ зайняла своє чинне місце серед інших великих профоб’єднань Євро­пи – під час війни нас було прийнято до складу Європей­ської конфедерації профспі­лок (ЄКП). Тобто ми продо­вжили той шлях, що був запо­чаткований на майдані, і за що віддали свої життя наші співвітчизники, – сказав на завершення Голова ФПУ.

У виступах учасників за­ходу наголошувалось на тому, що Революція Гідності – це важлива історична по­дія, і потрібно, щоб вона за­лишалась актуальною і до­помогала нам розуміти те, що відбувається в Україні сьогодні.

ПРЕСЦЕНТР ФПУ

 

«ЗЕМНІ ШЛЯХИ НЕБЕСНОЇ СОТНІ»

Учасником презентації ви­ставки «Земні шляхи Небесної Сотні» на запрошення її організаторів став Голова ФПУ Григорій Осовий.

Виставка присвячена 10-й річ­ниці Революції Гідності і вшану­ванню пам’яті загиблих героїв Майдану і розповідає про долі лю­дей, які стали учасниками історич­них подій 2013-14 рр. на майдані Не­залежності, та принесли себе в жертву, віддавши життя за свободу своєї країни. Тут можна побачити особисті речі Героїв Небесної Со­тні: одяг, щоденники, документи, книжки, які вони читали, зброю, яку вони виготовили власноруч, та у рішучий момент пішли з нею на ворога.

Все це зворушливо нагадує про драматичні події десятирічної дав­нини.

Очільник ФПУ поділився влас­ними спогадами.

15.03.2024
 
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання