« на головну 22.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Культура у сільській глибинці

Культура Закарпаття відзначається своїм неповторним колоритом і роз­маїттям фольклорних барв. Кожен регіон має свої особливості, але імідж культури створюють працівники цієї галузі – як в обласному, районних цен­трах, так і в сільській глибинці. Всі вони разом творять культуру Срібної Землі, як називають Закарпаття у нашому краї і за кордоном.

У розвиток культури, під­тримку й соціальний захист її працівників свій внесок робить і галузева профспілка працівників культури. Про це розповіла голова Закарпат­ської обласної профспілкової організації працівників куль­тури, член Ради ФПУ Наталія Товтин на виїзному засіданні президії, яке відбулося у від­даленому селі Іршавського району, що має назву Чорний Потік.

На порядку денному проф­спілкового зібрання розгля­далося питання про роботу Іршавського райкому проф­спілки працівників культури щодо організаційного зміц­нення профспілки та мотива­ції профспілкового членства. Голові райкому профспілки Оксані Сідор, яку лише два роки тому спілчани обрали на цю посаду, було багато про що розповісти. У районі за підтримки райдержад­міністрації (голова Віктор Феєр) і районної ради (голо­ва Станіслав Сухан) вирішу­ються питання оплати праці культпрацівників, регулярно виплачується заробітна пла­та, тож проблеми її заборго­ваності не існує. У гірських районах працівники отриму­ють 25% надбавки.

У районній профорганіза­ції зростає кількість спілчан, членів профспілки вітають із нагоди їхніх ювілеїв і профе­сійних свят, активно залуча­ють до проведення масових заходів, фестивалів, конкур­сів. Профспілка сприяє також і оздоровленню дітей.

Культура, безумовно, по­требує державної підтримки, і в цьому учасники виїзного засідання президії переко­налися на прикладі окремих закладів культури, якими опікується місцева сільра­да. Це села Чорний Потік, Крайня Мартинка, Локоть, Підгірне і Смологовиця. Про кожне з них надзвичайно ці­каво розповіли члени гуртка «Юний екскурсовод», який діє при народному історико-краєзнавчому музеї с. Чорний Потік. Він існує вже понад 23 роки. А керує ним поважна, авторитетна, закохана у свою справу людина Маргарита Фегер. У чотирьох кімнатах музею зібрано оригінальні матеріали, об’єднані в експо­зиції з історії освіти і науки Закарпаття, історії сіл, що входять до складу місцевої сільради. Тут можна озна­йомитися з матеріалами про партизанський рух у роки Другої світової війни, зокре­ма дізнатися про діяльність партизанського загону Усти-Прищепи. Заслуговують на увагу й робота гуртка юних ткаль, який діє при музеї, картинна галерея, гурток фі­лателії тощо. А чого вартий експонат – бронзовий меч епохи III–I тисячоліття до нашої ери!

«Наш музей – справжня ду­ховна скарбниця, – розповідає новообраний Чорнопотоцький сільський голова Євген Ма­найло. – За час його існування тут побували тисячі людей, усі, хто хоче збагатитися зна­ннями про рідний край, наше коріння. На матеріалах музею вчаться наші учні».

В обласному огляді-конкурсі «Кращий народний музей Закарпаття» музей с. Чорний Потік посів перше місце та отримав відзнаку за активну пошуково-дослідну діяльність, а також цінний подарунок. До речі, голова Іршавського райкому проф­спілки Оксана Сідор, яка пра­цює провідним методистом районного будинку культу­ри, є автором цікавого видан­ня з досвіду роботи народ­ного історико-краєзнавчого музею «У пам’яті народній». Його отримали всі учасники профспілкового зібрання.

І це тільки один штрих у діяльності сільських за­кладів культури. У Будин­ку культури та бібліотеці с. Чорний Потік, а також у всіх клубних і бібліотечних закладах навколишніх сіл працюють фахівці, закохані у свою справу. Добре відомі на Іршавщині єдиний у ра­йоні чоловічий вокальний ансамбль Будинку культури, духовий оркестр. Головне, що культпрацівники всіх на­селених пунктів працюють спільно, у тісному контакті, заради людей. У цьому вони завжди мають підтримку ке­рівників місцевої сільради, відділу культури й туризму райдержадміністрації, галу­зевого райкому профспілки.

Голова Закарпатської облпрофорганізації працівників культури Наталія Товтин переконана, що культура по­чинається саме з сільської глибинки, а її бюджетна під­тримка – нагальна вимога часу і завдання на перспективу.

Учасники виїзного засідання президії обкому профспілки

Голова обкому профспілки Наталія Товтин із дітьми с. Чорний Потік

Юні екскурсоводи музею

У президії профспілкового зібрання



Фото автора

 

02.11.2011
 
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання