« на головну 22.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Зі святом вас, пам’ятники!..

Чимало різних, часом незвичних, свят можна відшукати в календарі. Одне із них – Міжнародний день пам’ятників та історичних місць, яке відзначають 18 квітня. За радянських часів кожне місто було «прикрашене» монументами тодішніх вождів, пам’ятні знаки встановлювали героям, видатним особис­тостям... Час іде, все змінюється. Звичайно, шанобливе ставлення до історії лишається, та сьогодні автори не обмежують свою фантазію, вигадуючи все нові й нові чудернацькі пам’ятники. Вони тепер можуть бути присвячені найнесподіванішим речам – черзі, сірнику, льодяникам, різноманітним стра­вам, колорадському жуку, сміттєвозу, корупції тощо. Про найцікавіші з них, причому розташовані не лише на території України, наша розповідь...

СМАКОТА У БРОНЗІ

Українці люблять добре попоїсти... тож неспрос­та у Полтаві є пам’ятник галушкам. Ще тут є мо­нумент свині – «вічної годувальниці українсь­кого народу». а от в Ужгороді можна побачити пам'ятник за­соленій та копченій свинячій нозі – окосту – ще одній улюб­леній українській страві.

Не залишилися без уваги й фрукти та овочі. так, у за­порізькій області є пам'ятник помідору, на Херсонщині – батьківщині кавунів – кавуну, а на Київ­щині – огірку.

 

ТОРГІВЛЯ... НАСІННЯМ

Увіковічнили і бабцю, що продає на­сіння (м. Комсомольськ на Полтав­щині). Цей пам’ятник вважається символом комерції і торгу. Люди вірять, що коли посидіти біля бабці до схід сонця, то цілий день буде вдалий торг.


 

 

ВОРОГ № 1

Один з найбільших ворогів селянина-огородника – колорадський жук не­щодавно з’явився (і жодними отру­тохімікатами його не знищиш, бо він бронзовий) у Дніпропетровську. Дво­метрова статуя розфарбована у при­родні смужки. однак мешканці міста не в захваті від такого вшанування, тож навіть удень перехожі намагають­ся або подряпати фарбу на зображен­ні, або відламати лапи чи вуса комахи, з якою їм доводиться регулярно вою­вати, захищаючи свою картоплю. До­велося до жука приставити охоронця.

 

 

ХАБАРОМАНІЯ

У Чернівцях засобами монумен­тального мистецтва відтворене таке ганебне явище, як ха­бар. Пам'ятник невідомо­му корупціонеру – це скульптурне зображення людської руки, яка підштовхує монету до розкритих рук іншої людини. Вста­новлений він на місці, де понад 200 років тому було зафіксовано факт політичної корупції, коли за гроші Чернівці відійшли до австрійської імпе­рії. з огляду на те, що нині корупція є поширеним явищем, пам'ятник зробили пересувним (на ко­лесах).

 

 

 

БЕЗ НЬОГО НЕ ОБХОДИЛИСЬ ВЕСІЛЛЯ

Пам’ятник самогонному апарату, який звели в Черкасах, вражає. Подейкують, що в апараті й самогон справжнісінький. А розташований він поруч з пам’ятником ва­ренику – тобто біля закуски.

 

 

 

СТОЛИЦЯ ТАКОЖ НЕ ПАСЕ ЗАДНІХ...

Оригінальністю пам’ятників виділяєть­ся й київ. у столиці є Пейзажна алея, на якій «живуть» казкові персо­нажі і звірі. тут, у дитячо­му сквері, встановлені фонтани у виг­ляді слоника та голів зебр, викладена мозаїкою 30-метрова кішка-стонога, лавочки, що імітують фігури кролика, ворони, кота. окрім того, на вулицях міста можна «зустріти» мультиплікацій­ного героя «Їжачка в тумані» та улюб­леного казкового персонажа – Бураті­но (він зроблений зі старого де­рева). тут є також пам'ятники першому електричному трамваю, згорілому сірнику, який ожив, льодяникам, кашта­нам – символу міста, кавомолці, а ще – єдиний у світі пам'ятник сміттєвозу.

 

 

А ЯК У НИХ?

Нині й в інших країнах світу можна знайти чимало незви­чайних пам'ятників та скульптур, котрі вражають своїм ку­медним, а інколи й безглуздим виглядом.

Серед них, зокрема, пам'ятник черги, встановлений у Ва­шингтоні, що символізує чергу за юшкою в часи Великої депресії; пам’ятник гаманцю в Австралії.

 

 

 

ЗАЗДРІСТЬ ПО-УКРАЇНСЬКИ

Не лише з чуток та реакції сусідів, а навіть із творів ук­раїнської літератури ми знаємо про заздрість та жадіб­ність деяких українців: «як же це так – у нього є, а в мене немає...». тож, напевно, щоб висміяти цю ваду, у місті бердянську запорізької області встановили пам’ятник... жадібності. Він являє собою величезну 250-кілограмову жабу з мобільним телефоном, пач­кою валюти, сигарою, золотим ланцюгом і написом: «Жадібність – порок».

Є також у місті й низка інших, скажімо так, нестан­дартних пам'ятників – пліткарям (у вигляді гігантсь­ких бронзових вух), сантехніку, безтурботному дитинству (у вигляді триколісного велосипеди­ка), чарівне крісло бажань. не менш оригі­нальний пам'ятник дачникам, які обробля­ють свою земельну ділянку, стоячи в доволі пікантній позі (внизу пам'ятника величезний колорадський жук тягне напис «бердянці, прогодуймо себе самі!»).


14.04.2011
 
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання