« на головну 25.04.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1248)
04
Квітень
 
Інтерв’ю
 
ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»

ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Профспілки за кордоном

Обличчям до мігрантів

Обличчям до мігрантів

З 1 березня ц. р. в Україні та Молдові розпочато новий проект технічного співробітництва з надання підтримки у розробленні та ефективній реаліза­ції міграційної полі­тики і програм на основі дотримання прав людини згідно з трудовими нормами Міжнародної органі­зації праці (МОП) і принципами та ре­комендаціями бага­тосторонньої угоди МОП щодо трудової міграції.

Цей проект має на­зву «Ефективне управління тру­довою міграцією та її кваліфіка­ційними аспектами» і був ініційований з метою на­дання Україні та Молдові підтримки у справі регулю­вання трудової міграції, сприяння сталому повер­ненню та запобіганню втра­ті кваліфікованих кадрів.

Проект, що триватиме два з половиною роки, впроваджуватиметься МОП разом із молдавськи­ми та українськими парт­нерами за підтримки Між­народної організації з мі­грації та Світового банку.

МЕТА ПРОЕКТУ

У рамках стратегії за­безпечення гідної праці обидві країни – Молдова і Україна – докладають усіх зусиль, аби політика щодо трудової міграції базува­лася на дотриманні прав мігрантів, забезпеченні їхньої зайнятості та захис­ту. Тому новий проект і має на меті надання допо­моги національним мігра­ційним органам Молдови та України у вирішенні цих проблем.

КІНЦЕВИМИ БЕНЕФІЦІАРАМИ НОВОГО ПРОЕКТУ Є:

 Трудящі-мігранти.

У більшості випадків робота, виконувана мі­грантами за кордоном, як правило, не відповідає їх­ньому освітньому рівню чи кваліфікації. Попитом на робочу силу в країнах призначення можна управляти за допомогою ефективної реалізації дво­сторонніх угод про трудо­ву міграцію, а також шля­хом визначення потреб приймаючих ринків праці та відповідної підготовки мігрантів для задоволен­ня цих потреб.

Мігранти без докумен­тів часто вимушені пого­джуватися на низькоква­ліфіковану та низькоопла­чувану роботу. Саме тому вдосконалення управлін­ня законною трудовою мі­грацією має поєднуватися з інформаційними кампа­ніями для підвищення рів­ня обізнаності щодо ризи­ків неврегульованої мігра­ції. Проект передбачає проведення заходів, які за­хищатимуть права мігран­тів і запобігатимуть їхній експлуатації – згідно з тру­довими нормами МОП, ви­значеними у багатосторон­ній угоді щодо трудової міграції та Конвенціях МОП № 97 і 143.

Стосовно висококвалі­фікованих спеціалістів проект пропонує провести аналіз схильності педаго­гічних спеціалістів (шкіль­них учителів, викладачів вишів, дослідників) до мі­грації, а також аналіз впли­ву на системи освіти й кон­курентоспроможність ро­бочої сили з Молдови та України.

Мігранти, які поверта­ються.

Проект підтримувати­ме реінтеграцію мігран­тів, які повертаються, шляхом: 1) надання тех­нічних консультаційних послуг для розроблення і впровадження заходів і стимулів, які заохочують стале повернення і сприя­ють ефективному вико­ристанню людського, фі­нансового і соціального капіталу, набутого за кор­доном; 2) розбудови спро­можності та надання ма­теріалів для створення системи визнання квалі­фікації та підтвердження неформальної та неофі­ційної освіти; 3) розро­блення та вжиття заходів щодо можливості збере­ження прав на пенсійне забезпечення.

Відповідальною організацією-виконавцем про­екту є МОП, яка залучати­ме міжнародних партне­рів, таких як МОМ, Світо­вий банк і місцеві зацікав­лені сторони. Міністер­ство соціальної політики України та Міністерство праці, соціального захис­ту і сім’ї Молдови вели­кою мірою зацікавлені щодо надання підтримки у реалізації проекту на всіх його етапах. Органі­зації роботодавців і проф­спілки обох країн також сприятимуть досягненню мети проекту й надавати­муть рекомендації та про­водитимуть конкретні за­ходи.

Новий проект, що на 80% фінансуватиметься Європейською комісією, було презентовано 27 трав­ня ц. р. у конференц-залі Мінсоцполітики за участю першого заступника міні­стра соціальної політики України Василя Надраги, керівника відділу програм технічної допомоги деле­гації ЄС в Україні пані Ла­ури Гараняні, директора групи технічної підтрим­ки з питань гідної праці МОП і бюро МОП у Цен­тральній та Східній Євро­пі (Будапешт) пана Марка Левіна, координатора сис­теми ООН в Україні та по­стійного представника ПРООН в Україні Олів’є Адама.

ДОВІДКА

Група технічної підтримки з питань гідної праці МОП і бюро МОП у Центральній та Східній Європі, Будапешт

Анна Фаркаш

E-mail: farkas@ilo.org

Тел.: +36-1-301 4900, факс: +36-1-353 3683

Представництво МОП у Кишиневі

Алла Ліпчіу

E-mail: lipciu@ilo.org

Тел.: +373 69 388 384, + 373 22 269 396

Представництво МОП у Києві

Василь Костриця

E-mail: kostrytsya@mlsp.gov.ua

Тел.: +38 044 289 8528, +38 044 284 3887

Факс: +38 044 289 4141


Департамент міжнародної роботи ФПУ

 

ІЗРАЇЛЬ

«БИНТОВИЙ» БУНТ

Співробітники компанії «Нісан», що є основним по­стачальником перев’язувальних засобів для ліка­рень міста Сдерот, оголосили страйк на знак про­тесту проти її закриття. Близько 100 працівни­ків припинили постачання перев’язувальних ма­теріалів, які виробляла компанія, в операційні.

Як повідомляє сайт zman.com, власник оголосив про за­криття компанії, запланова­не ще рік тому, через збитко­вість. Водночас її працівни­ки, об’єднавшись у проф­спілку, звернулися по допо­могу до керівника відділу професійних робітників при Гістадруті Аві Нісанкорену. Той, у свою чергу, розпочав переговори з Міністерством охорони здоров’я, проте зго­ди так і не було досягнуто.

 

США

ПОКОЇВОК ОДЯГНУТЬ У ШТАНИ

Працівниць нью-йоркського готелю Sofitel на Ман­хеттені, де проживав екс-глава Міжнародного ва­лютного фонду Домінік Стросс-Кан, звинуваче­ний у статевих домаганнях, одягнуть у штани та забезпечать пристроями з тривожними кнопками, повідомляє видання New York Post.

Профспілка працівників сфери обслуговування го­телів провела нещодавно мітинг проти насильства щодо жіночого персоналу.

Керівники готельної мережі Sofitel, зазначивши, що схва­люють нову уніформу, пого­дилися на її зміну в зв’язку з нещодавнім інцидентом з екс-очільником МВФ. Таке рішення було прийняте піс­ля зустрічі представників трудового колективу та його керівництва. На зустрічі був присутній представник за­значеної профспілки. За його словами, було поруше­но питання про безпеку по­коївок, яким видаватимуть кишеньковий пристрій із тривожною кнопкою, щоб у разі небезпеки повідомити службу охорони.

Сторінку підготувала Тетяна РУБАН, «ПВ»

10.06.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

10.02.2024 17:58

10.02.2024 17:48

12.01.2024 20:50

12.01.2024 20:49

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання