« на головну 22.03.2023
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1197)
23
Лютий
 
Інтерв’ю
 
РАНО ЗАСПОКОЇЛИСЬ?..

РАНО ЗАСПОКОЇЛИСЬ?..


РУБРИКИ


Передплата

Статті Суспільство

СХІД І ЗАХІД РАЗОМ! ПРОФСПІЛКИ ДОПОМАГАЮТЬ ТЕАТРУ З МАРІУПОЛЯ

СХІД І ЗАХІД РАЗОМ! ПРОФСПІЛКИ ДОПОМАГАЮТЬ ТЕАТРУ З МАРІУПОЛЯ

Маріупольський драм­театр став відомим усьому світу після того, як російські окупанти скинули авіабомби на його будівлю, де хова­лися місцеві мешканці. Під завалами загинули сотні цивільних осіб.


Однак сам театр не припи­нив своєї діяльності попри те, що війна розкидала його пра­цівників по всьому світу. Піз­ніше стало відомо, що Доне­цький академічний обласний драматичний театр (м. Марі­уполь) продовжить свою ді­яльність на заході України – в Ужгороді, чому посприяли гостинні закарпатці. Маріу­польцям надали приміщення Закарпатського академічного обласного українського му­зично-драматичного театру імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв. В ужго­родському театрі колегам з Донеччини виділили окремі службові приміщення, а сце­нічні майданчики для репе­тицій і вистав, матеріально-технічна база використову­ються спільно. Крім того, міс­цева влада забезпечила марі­упольців місцями для прожи­вання в одному з гуртожит­ків.

Оскільки на попередньому місці роботи маріупольці пере­бували на профспілковому об­ліку в галузі, опинившись в ін­шому місті, вони звернулися по допомогу до Профспілки працівників культури Украї­ни. Відтак голова Закарпат­ської облпрофради Іван Зелін­ський та голова обласної проф­спілкової організації праців­ників культури Наталія Тов­тин надіслали листа до Голови ФПУ Григорія Осового та голо­ви ЦК Профспілки працівни­ків культури України Людми­ли Перелигіної з проханням виділити працівникам маріу­польського театру посильну фінансову та гуманітарну до­помогу, якої вони конче потре­бували. Це клопотання було підтримано й після його роз­гляду Гуманітарний штаб ФПУ виділив кошти на потре­би працівників театру.

У травні та на початку червня всі працівники театру, які прибули з Маріуполя, отримали матеріальну допо­могу. «Гостинці» від профспі­лок привезли маріупольцям голова Закарпатської облпрофради Іван Зелінський та голова облпрофорганізації працівників культури Ната­лія Товтин.

І ще цікавий факт. Маріу­польці вирішили утворити свою первинну профспілкову організацію, яку очолила Ната­лія Марченко. А це означає, що її зв’язок з обласною профспіл­кою працівників культури буде міцним і постійним. До речі, перший спонсорський подару­нок для роботи новостворена первинка вже отримала від За­карпатської облпрофради.

СЕРГІЙ БАРАНЧИКОВ, ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛ.


У ТНПУ СПЛЕЛИ ВЖЕ ПОНАД 2,5 ГА МАСКУВАЛЬНОЇ СІТКИ

Виготовляти маскувальні сітки для потреб ЗСУ на історичному факультеті Тернопільського національного педагогічного університету імені Володими­ра Гнатюка почали ще з кінця 2014-го. Упродовж наступних восьми років ко­лектив викладачів та студентів не полишав це заняття й виробив власну техніку ідеального плетіння, повідомляє прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України .

 

ЛІТО-2022 ДЛЯ СПІЛЧАН ВІДБУДЕТЬСЯ

Популярний навчально-оздоровчий табір «Політехнік-2» у карпатському Славську цього сезону всупереч усім бідам і проблемам в країні проведе оздоровче літо-2022 для дітей та сі­мей спілчан освітян.

Під час воєнного стану в Україні потрібно було докласти чималих зусиль директору оздоровниці Володимиру Білодіду, ректора­ту та профкому «Львівської політехніки», щоб створити нашим юним громадянам умо­ви мирного життя на рідній землі, засвідчи­ти, що держава в особі їх батьків, профспілки, попри всі труднощі, дбають про їх здоров’я. До слова, вже декілька місяців табір окремо приймає дітей і сім’ї переселенців з регіонів, де тривають активні бойові дії.

«Політехнік-2» прийме шість десятків ді­тей освітян, з них близько третини – діти спілчан національного університету «Львів­ська політехніка», зазначив голова первин­ки працівників вишу Роман Колодій.

ОЛЬГА ЛОБАРЧУК, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ.

 

ПОЖЕЖНИКИ-РЯТУВАЛЬНИКИ ВИБОРОЛИ НИЗКУ НАГОРОД НА FIREFIT CHAMPIONSHIPS EUROPE

Українську збірну на міжнародних змаганнях Firefit Championships Europe , що відбулися у німецькому місті Ганновері, пред­ставили шість пожежників з різних куточків України. Серед них – заступник начальника 22-ї пожежно-рятувальної частини з охорони Рівненської АЕС Роман Сильчук.

Кожного дня запеклих змагань українські рятувальники демонстру­вали свою силу та стійкість. Наш дер­жавний прапор постійно майорів у трійці лідерів, нагадуючи всім, що бо­ротьба триває не лише на спортивній доріжці, а й передусім на полі бою. За підсумками яскравого заходу, спортсмени-рятувальники України виборо­ли повний комплект нагород – 30 ме­далей та кубок. .

ПРЕС-СЛУЖБА РАЕС

05.08.2022ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

06.01.2023 22:55

06.01.2023 22:54

06.01.2023 18:42

06.01.2023 18:10

06.11.2022 13:44

06.11.2022 13:43

06.11.2022 13:40

21.10.2022 21:56

02.10.2022 19:06

02.10.2022 19:05

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів


 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2019©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання