« на головну 10.12.2023
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1235)
09
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЮРІЙ БАЛАНЮК: «УЖЕ ЗАРАЗ МИ ПРАЦЮЄМО ЗАДЛЯ ВІДБУДОВИ НАШОЇ КРАЇНИ

ЮРІЙ БАЛАНЮК: «УЖЕ ЗАРАЗ МИ ПРАЦЮЄМО ЗАДЛЯ ВІДБУДОВИ НАШОЇ КРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата

Статті Що відбувається?

Через економічне зростання до нових соціальних стандартів

Через економічне зростання до нових соціальних стандартів

13 березня у відновленому Бу­динку профспілок відбулася зустріч профспілкового акти­ву з кандидатом у Президенти України Юлією Тимошенко.

П ід час виборів Президента Украї­ни без перебільшення буде вирі­шуватися доля України на най­ближчі 5 років, люди очікують позитивних змін. Президія Феде­рації профспілок України не стоїть осторонь виборчого процесу і звернулася до членів проф­спілок із закликом прийти 31 березня на вибор­чі дільниці та виконати свій громадянський обов’язок. Водночас ФПУ як демократична ор­ганізація, всеукраїнські профспілки, територі­альні профоб’єднання зазначили у Зверненні, що відкриті для діалогу з кандидатами на по­саду Глави держави, які поділяють і готові вті­лювати цінності трудової людини. Першою ви­явила бажання зустрітися з профспілковим активом кандидат у Президенти України, до­свідчений політик Юлія Тимошенко.

У заході взяли участь профспілкові активіс­ти, які представляють членські організації, що об’єднує Федерація профспілок України, а це майже 5 млн спілчан.


Голова Федерації профспілок України Гри­горій Осовий зазначив, що профспілковий ак­тив не вперше зустрічається з Юлією Володи­мирівною як кандидатом на найвищу державну посаду. Багато хто з присутніх брав участь у складі профспілкових делегацій у проведених Юлією Тимошенко презентаціях «Нового курсу України» і вже з перших вуст зміг почути про ті зміни, які можуть очікувати суспільство й Українську державу з її перемогою на виборах.

Більш того, профспілковий лідер нагадав, що ще у 2015 році Федерація профспілок Украї­ни підписала Меморандум про співробітни­цтво з фракцією політичної партії «Батьківщи­на» у Верховній Раді задля врахування закон­них інтересів працівників, підприємств, орга­нізацій, установ, ветеранів праці, студентства, молоді, а також українських професійних спі­лок під час законотворчого процесу в парла­менті, вдосконалення правового регулювання соціально-трудових відносин в умовах масш­табних реформ, приведення трудового і соці­ального законодавства України у відповідність до міжнародного права.

Але з плином часу виникають нові соціаль­но-економічні проблеми, що вимагають на­гального вирішення. Під час підготовки до зу­стрічі спілчани виклали на 25 сторінках най­більш чутливі для працівників питання і пере­дали Юлії Тимошенко для опрацювання.

Зустріч проходила у форматі дискусії. Від­бувся відкритий обмін думками щодо розв’язання існуючих проблем суспільного життя та подальшого соціально-економічного розвитку держави, що дозволить кандидату на найвищу державну посаду врахувати і проф­спілкову позицію, захистити соціально-трудо­ві права громадян України.

У своєму виступі Голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і на­уки України Олександр Яцунь, торкнувшись проблем освітян, зазначив, що влада вважає, що освіта – це витратна стаття бюджету: «У свою чергу, народ України, й освітяни в тому числі, вважають, що освіта – це соціальні інвестиції, це інвестиції у людський капітал, який фактич­но стане каталізатором усіх тих проривних на­прямів, про які йшлося на економічному фору­мі і які називаються «Новим курсом України».

Виступаючи перед присутніми, заступ­ник голови Профспілки трудящих металур­гійної і гірничодобувної промисловості України Олександр Рябко акцентував, що для розбудови сильної країни потрібно почи­нати з економіки, і насамперед, розвитку на­ціональної промисловості: «Тільки промис­ловість може забезпечити реальний прорив країни. І саме цей вектор є одним з пріори­тетних у програмі Юлії Тимошенко».

Кандидат на посаду Глави держави Юлія Тимошенко поділилася власним баченням у вирішенні таких важливих для всіх проблем, як економічний розвиток та ціноутворення; бю­джетна політика й оплата праці; підвищення ефективності соціального діалогу; соціальне страхування і пенсійне забезпечення, молодіж­на політика; порушення прав профспілок і чле­нів профспілок, у тому числі майнових; ство­рення безпечних робочих місць, запобігання профзахворюванням; захист прав працівників на міжнародному рівні.

Юлія Тимошенко подякувала за запрошен­ня і можливість без посередників поговорити про те, як вийти з того важкого стану, в якому опинилася Україна, і наголосила: «Новий курс України» про те, щоб Україна у глобальному світі стала конкурентом у боротьбі за людей. Молодь уже не пов’язує з нами свої надії. Не­має людей – немає країни. І якщо ми розчини­мось у глобальному просторі, наша незалеж­ність буде умовністю. «Новий курс України» про те, як зробити Україну конкурентною в сві­ті за всіма параметрами для того, щоб люди знаходили тут своє життя».

ОЛЕНА ОВЕРЧУК, «ПВ»

ФОТО ОЛЕКСІЯ КОРЕЦЬКОГО

 

Розпочато виплати субсидії готівкою

З 12 березня Ощадбанк розпочав виплати субсидій у готівковій формі тим громадянам, які не є пенсіонерами і яким субсидію було призначено до 31 грудня 2018 року.

В ідтак, за інформацією Мінсоцполітики, кожен субсидіант може отримати субсидію через систему грошових переказів «Швидка ко­пійка» у будь-якому відділенні Ощадбанку, представивши лише паспорт та ідентифікаційний код.

В Ощадбанку радять перед відвідуванням банку для зручності пройти реєстрацію на офіційному сайті oschadbank.ua або в контакт-центрі за телефоном: 0-800-210-800, що дасть змогу самостійно обрати відділення, зручний час та дату для отримання субсидії без черг.

Як «ПВ» повідомляли раніше, субсидіанти-пенсіонери розпочали отримува­ти субсидії готівкою одночасно з пенсіями, починаючи з 4 березня 2019 року.

16.03.2019ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

02.12.2023 18:55

02.12.2023 18:54

02.12.2023 18:52

02.12.2023 18:49

01.11.2023 18:44

01.11.2023 18:38

09.10.2023 21:08

09.10.2023 21:07

09.10.2023 21:06

25.09.2023 20:30

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів


 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання