« на головну 06.12.2021
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1133)
25
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЖОЛТ ДУДАШ: «ПРИЙНЯТТЯ ЗАКОНІВ ПРО БЗР ТА ІНСПЕКЦІЮ ПРАЦІ, ЩО ВІДПОВІДАЮТЬ СТАНДАРТАМ МОП І ЄС, Є КІНЦЕВОЮ МЕТОЮ ПРОЄКТУ»

ЖОЛТ ДУДАШ: «ПРИЙНЯТТЯ ЗАКОНІВ ПРО БЗР ТА ІНСПЕКЦІЮ ПРАЦІ, ЩО ВІДПОВІДАЮТЬ СТАНДАРТАМ МОП І ЄС, Є КІНЦЕВОЮ МЕТОЮ ПРОЄКТУ»


РУБРИКИ


Передплата

Статті Людина і праця

ЗА ЗАРПЛАТНІ БОРГИ ВАРТО ПОСИЛИТИ ЕКОНОМІЧНУ ТА ЗАПРОВАДИТИ КРИМІНАЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

ЗА ЗАРПЛАТНІ БОРГИ ВАРТО ПОСИЛИТИ ЕКОНОМІЧНУ ТА ЗАПРОВАДИТИ КРИМІНАЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

17 грудня відбулося засі­дання Міжвідомчої робочої групи з питань погашення заборгова­ності із заробітної пла­ти (грошового забезпечення).

«Профспілкова сторона, послідовно відстоюючи право працівників на за­хист від несвоєчасної виплати зарпла­ти, вже тривалий час ініціює створення та проведення засідань такої Міжвідом­чої робочої групи, – зазначив перший заступник Голови СПО об’єднань проф­спілок, заступник Голови Федерації профспілок України Олександр Шубін. – Так, 16 грудня СПО об’єднань профспі­лок звернувся до Кабінету Міністрів України щодо прискорення проведення засідання Міжвідомчої групи, й Прем’єр-міністр дав відповідне дору­чення. У засіданні, окрім членів робочої групи, яку очолює міністр розвитку еко­номіки, торгівлі та сільського господар­ства Ігор Петрашко і до складу якої вхо­дять заступники керівників централь­них органів виконавчої влади, перший заступник Голови СПО об’єднань проф­спілок і заступник Голови СПО сторони роботодавців, також взяли участь керів­ники всіх областей України».

Про стан заборгованості з виплати за­робітної плати на підприємствах дер­жавного сектору в окремих галузях еко­номіки та регіонах, а також про заходи з врегулювання проблем заборгованості на засіданні поінформували заступни­ки міністра енергетики, генерального директора Державного концерну «Укроборонпром», голови Фонду державного майна України, керівники Донецької, Дніпропетровської, Львівської ОДА, за­ступник Київського міського голови. Про заходи державного нагляду і контролю за додержанням законодавства про оплату праці поінформував заступ­ник голови Держпраці України.

У своєму виступі перший заступник Голови СПО об’єднань профспілок Олександр Шубін наголосив на необ­хідності у цій критичній ситуації яко­мога частіше збиратися на засідання Міжвідомчої робочої групи і запропо­нував проводити їх секторально по гру­пах підприємств із запрошенням керів­ників підприємств і первинних проф­спілкових організацій для того, щоб почути об’єктивну інформацію про си­туацію з боргами на конкретному під­приємстві, напрацювати спільні дієві кроки з погашення заборгованості. Олександр Шубін також запропонував доповнити протокол робочої групи до­рученням керівникам підприємств- боржників, за погодженням з первин­ними профспілковими організаціями, розробити плани-графіки погашення заборгованості, поінформувавши про них трудові колективи, і подати їх до органів управління. Це дозволить останнім контролювати ефективність роботи керівництва підприємств щодо виведення їх з критичного стану.

Крім того, було запропоновано акти­візувати роботу з розробки законопроєк­тів, аби унеможливити накопичення за­боргованості із зарплати, шляхом поси­лення економічної відповідальності й запровадження кримінальної відпові­дальності роботодавця за зростання зарплатних боргів. На переконання профспілок, також потрібно оперативно й ефективно вирішити питання створен­ня відповідної гарантійної установи для погашення заборгованості на підприєм­ствах, які втратили платоспроможність і є банкрутами, відповідно до міжнарод­них норм і Конвенції МОП № 173.

ПРЕС-ЦЕНТР ФПУ

02.01.2021ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.11.2021 23:15

26.11.2021 23:14

19.11.2021 23:33

19.11.2021 23:32

19.11.2021 23:31

13.11.2021 00:26

13.11.2021 00:25

06.11.2021 00:31

06.11.2021 00:30

06.11.2021 00:00

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів


 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2019©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання